Σκύρος Σκύρος

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Λοιπον εμεις απο δω κλεισαμε εισιτηρια
Καλώς ήλθατε στο Alkyon Travel
Περσυ 2 ενηλικες -1 παιδι-1 αμαξι πηγαινε ελα=98 ευρω
Η Χωρα της Σκυρου δεν εχει παραλια ..αλλα βλεπει στην παραλια ..η παραλια της Χωρας ουσιαστικα ειναι ο Μωλος κ τα Μαγαζια ..2 μικροι οικισμοι διπλα διπλα μπροστα σε μια συνεχομενη παραλια.
Το λιμανι οχι δεν ειναι διπλα στη Χωρα ..ειναι κανενα 10 λεπτο-τεταρτο με το αμαξι.Για να καταλαβεις το λιμανι κοιταει προς Ευβοια-Κυμη..ενω η Χωρα -Μωλος-Μαγαζια κοιτουν προς Αιγαιο.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
δες αεροπορικα εχει Ιουλιο Αυγουστο 49 ευρω πηγαινε ελα!!!!:D
σοβαρα μιλας? πολυ καλα. Μου φαινεται παραξενο βεβαια, αεροπορικώς να πάω σε νησί:), δεν το έχω ξανακάνει. Μονο στην Κρητη, φυσικά (καλά, ποση ωρα θα διαρκεί η πτηση, ένα τέταρτο?)

Λοιπον εμεις απο δω κλεισαμε εισιτηρια
Καλώς ήλθατε στο Alkyon Travel
Περσυ 2 ενηλικες -1 παιδι-1 αμαξι πηγαινε ελα=98 ευρω
Η Χωρα της Σκυρου δεν εχει παραλια ..αλλα βλεπει στην παραλια ..η παραλια της Χωρας ουσιαστικα ειναι ο Μωλος κ τα Μαγαζια ..2 μικροι οικισμοι διπλα διπλα μπροστα σε μια συνεχομενη παραλια.
Το λιμανι οχι δεν ειναι διπλα στη Χωρα ..ειναι κανενα 10 λεπτο-τεταρτο με το αμαξι.Για να καταλαβεις το λιμανι κοιταει προς Ευβοια-Κυμη..ενω η Χωρα -Μωλος-Μαγαζια κοιτουν προς Αιγαιο.
εννοείς συνολικό κόστος από αθηνα?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Οχι τα 98 ειναι μονο τα ακτοπλοικα για 3 και αυτοκινητο..αλλα ξερεις εκει που για Κυκλαδες ,Ναξο συγκεκριμενα ,διναμε 350 ...μου φανηκαν πολυ λιγα .
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Μια και συζητάτε για Σκύρο να ρωτήσω κι εγώ κάτι?Ξέρεις Κλεοπάτρα μου (ή όποιος άλλος ξέρει)αν είναι εύκολο να δεις το περίφημο σκυριανό αλογάκι?Είμαστε φιλόζωοι βλέπεις:bleh:.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ευκολοτατο θα ελεγα !
Στο μεγαλο παρκιν κατω απο τη χωρα ηταν δεμενο ενα γλυκουτσικο κ του ριχναμε φαγητο.
Υπαρχουν κ καποιες ταβερνουλες που εχουν δεμενα ιππαρια στο χωραφακι διπλα τους .
Περαν αυτου στο δρομο προς αεροδρομιο -Αγιο Πετρο εχει κ πινακιδα που λεει οτι μπορεις να πας βολτα .
Επισης στην ταβερνα Μουριες στην Καλαμιτσα ..ακριβως διπλα ,εχει χωραφι με πολλα ιππαρια ..οπου τα παιδακια κανουν βολτα δωρεαν.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Ευκολοτατο θα ελεγα !
Στο μεγαλο παρκιν κατω απο τη χωρα ηταν δεμενο ενα γλυκουτσικο κ του ριχναμε φαγητο.
Υπαρχουν κ καποιες ταβερνουλες που εχουν δεμενα ιππαρια στο χωραφακι διπλα τους .
Περαν αυτου στο δρομο προς αεροδρομιο -Αγιο Πετρο εχει κ πινακιδα που λεει οτι μπορεις να πας βολτα .
Επισης στην ταβερνα Μουριες στην Καλαμιτσα ..ακριβως διπλα ,εχει χωραφι με πολλα ιππαρια ..οπου τα παιδακια κανουν βολτα δωρεαν.
:clap::clap::clap:Ευχαριστώ
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Οχι τα 98 ειναι μονο τα ακτοπλοικα για 3 και αυτοκινητο..αλλα ξερεις εκει που για Κυκλαδες ,Ναξο συγκεκριμενα ,διναμε 350 ...μου φανηκαν πολυ λιγα .
350 για ναξο? εγω πηγα περυσι, νομιζα 22.5 ότι είχε!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
3 επιβατες ..αριθμημενα καθισματα (μη νομιζεις 4 ευρω παραπανω εχουν απο το καταστρωμα ..οχι μεγαλη διαφορα δηλ)..αυτοκινητο να παει και να ερθει ...τοσο περπου ειχε περσι ,οποτε διαλεξαμε τη Σκυρο.
Το 2010 που ειχαμε παει Ναξο ηταν 300 με 320 καπου εκει.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Από συγκοινωνίες τι λέει το νησί; Αν δεν έχεις αμάξι μπορείς να το γυρίσεις (πρόσβαση σε παραλίες κυρίως);
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Δεν ξερω καθολου ...παντως δεν ειδα κ τη φοβερη πληθωρα ΚΤΕΛ
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Από συγκοινωνίες τι λέει το νησί; Αν δεν έχεις αμάξι μπορείς να το γυρίσεις (πρόσβαση σε παραλίες κυρίως);
καλημέρα, Είμαι Σκυριανός και μπόρω να δώσω πληροφορίες σε όποιον και οτι χρειάζεται. Με τα κτελ δεν μπορείς να γυρίσεις το νησί πρέπει να έχεις δικό σου μέσο, αλλιώς θα κυκλοφορείς Μαγαζιά-Χώρα-Μαγαζιά. Με ταξί μπορείς άλλα είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές. Ρώτα με οτι θέλεις να μάθεις.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
καλημέρα, Είμαι Σκυριανός και μπόρω να δώσω πληροφορίες σε όποιον και οτι χρειάζεται. Με τα κτελ δεν μπορείς να γυρίσεις το νησί πρέπει να έχεις δικό σου μέσο, αλλιώς θα κυκλοφορείς Μαγαζιά-Χώρα-Μαγαζιά. Με ταξί μπορείς άλλα είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές. Ρώτα με οτι θέλεις να μάθεις.
Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Δε θα πάω τελικά στο νησί οπότε προς το παρόν δεν έχω άλλη ερώτηση;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom