Σκύρος Σκύρος

traveltralala

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
agalipas θα θελα εγώ να ρωτησω...!
Σκεφτόμαστε για σκυρο με μια φίλη μάλλον προς τέλος αυγούστου...ποια είναι η καλύτερη περιοχή να μείνουμε?Χώρα ή Μαγαζιά ή Μώλος?
Δεν θα έχουμε μεταφορικό μέσο..Οι αποστάσεις αυτές γίνονται και με τα πόδια?πόση ώρα είναι?
Επίσης για βραδυνή βόλτα είναι καλύτερα στη Χώρα ή στον Μώλο?
Σε άλλες παραλίες του νησιού η πρόσβαση είναι μόνο με αμάξι?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
agalipas θα θελα εγώ να ρωτησω...!
Σκεφτόμαστε για σκυρο με μια φίλη μάλλον προς τέλος αυγούστου...ποια είναι η καλύτερη περιοχή να μείνουμε?Χώρα ή Μαγαζιά ή Μώλος?
Δεν θα έχουμε μεταφορικό μέσο..Οι αποστάσεις αυτές γίνονται και με τα πόδια?πόση ώρα είναι?
Επίσης για βραδυνή βόλτα είναι καλύτερα στη Χώρα ή στον Μώλο?
Σε άλλες παραλίες του νησιού η πρόσβαση είναι μόνο με αμάξι?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
Αν δεν διαθέτε μεταφορικό μέσο τότε να μείνετε μόνο στα Μαγαζιά για να είστε και κοντά στη χώρα με τα πόδια, κανένα 15 - 20 λέπτο με τα πόδια κουραστική διαδρομή αλλά ευχάριστη και η πιο κοντινή στη χώρα απο την παραλία. Η χώρα έχει ζωή βράδυ και πρωί ενώ το μεσημέρι είναι στις παραλίες και κυρίως στα Μαγαζιά-μώλος που είναι όλα τα beach bars και ταβέρνες. οταν το αποφασίσετε πειτε να σας συστήσω και μαγαζιά. Στις άλλες παραλίες μόνο με ταξί.
 

traveltralala

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ναι το αποφασίσαμε!Θα κοιτάξουμε για Μαγαζιά τότε...Αν έχεις να προτεινεις οτιδήποτε (οικονομικό) για διαμονή-φαγητό ή ότι άλλο δεκτό!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
Αν δεν διαθέτε μεταφορικό μέσο τότε να μείνετε μόνο στα Μαγαζιά για να είστε και κοντά στη χώρα με τα πόδια, κανένα 15 - 20 λέπτο με τα πόδια κουραστική διαδρομή αλλά ευχάριστη και η πιο κοντινή στη χώρα απο την παραλία. Η χώρα έχει ζωή βράδυ και πρωί ενώ το μεσημέρι είναι στις παραλίες και κυρίως στα Μαγαζιά-μώλος που είναι όλα τα beach bars και ταβέρνες. οταν το αποφασίσετε πειτε να σας συστήσω και μαγαζιά. Στις άλλες παραλίες μόνο με ταξί.
καλημέρα!κεγω θα ήθελα να μου προτείνεις σε παρακαλώ και δωμάτια (οικονομικά) και μαγαζιά για φαγητό..

θα ειμαι στο νησί 17-22 ιουλιου..απο το αεροδρόμιο, όταν φθάνει πτήση, ξέρεις αν υπάρχει κτελ για να σε πάει στα μαγαζιά?
επισης, αν γνωρίζεις περίπου πόσο κοστίζει την ημέρα η ενοικίαση γουρούνας.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
καλημέρα!κεγω θα ήθελα να μου προτείνεις σε παρακαλώ και δωμάτια (οικονομικά) και μαγαζιά για φαγητό..

θα ειμαι στο νησί 17-22 ιουλιου..απο το αεροδρόμιο, όταν φθάνει πτήση, ξέρεις αν υπάρχει κτελ για να σε πάει στα μαγαζιά?
επισης, αν γνωρίζεις περίπου πόσο κοστίζει την ημέρα η ενοικίαση γουρούνας.
ουπς!!λαθος!17-22 αυγουστου ειναι το σωστό!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Η βραδυνη ζωη παιδια ειναι μαζεμενη στη Χωρα αυστηρα !Και οταν λεμε βραδινη ζωη μη φανταστειτε και πληθωρα μπαρ αλλα το βαρανε μετα απο καποια ωρα ..δε μπορω να πω..
Εγω περιμενα λιγο περισσοτερα εστιατορια και μπαρακια σε Μωλο-Μαγαζια ..εχει 2 μεγαλα beach bars και λιγες ταβερνουλες...μεχρι εκει.
Οσο πατε με οχημα να πατε στην παραλια Καρεφλου...παει βατος χωματοδρομος ..η παραλια ειναι μεγαλη και ψιλοερημη (ελπιζω ..γιατι τωρα με την αεροπορικη προσφορα ..παιζεται.)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
Η βραδυνη ζωη παιδια ειναι μαζεμενη στη Χωρα αυστηρα !Και οταν λεμε βραδινη ζωη μη φανταστειτε και πληθωρα μπαρ αλλα το βαρανε μετα απο καποια ωρα ..δε μπορω να πω..
Εγω περιμενα λιγο περισσοτερα εστιατορια και μπαρακια σε Μωλο-Μαγαζια ..εχει 2 μεγαλα beach bars και λιγες ταβερνουλες...μεχρι εκει.
Οσο πατε με οχημα να πατε στην παραλια Καρεφλου...παει βατος χωματοδρομος ..η παραλια ειναι μεγαλη και ψιλοερημη (ελπιζω ..γιατι τωρα με την αεροπορικη προσφορα ..παιζεται.)
ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!θα την τιμησω την καρεφλου σιγουρα!

για γλυφάδα τελικά αξίζει ή δεν αξίζει?πολλα μου φαινονται τα χρηματα που ζητανε τα καραβακια!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Για το νησι Σαρακηνο λες ?Μωρε δεν επεσα και ξερη...λαλησα και στον ηλιο εντωμεταξυ..με Ελαφονησους κλπ δε συγκρινεται..ουτε με παραλιες Επτανησων...αλλα επειδη οι παραλιες του νησιου γενικα ειναι μετριουτσικες ..εε..φανταζει καπως καλυτερη.

ΥΓΛατινακι περνα μια βολτα κ απο το θεμα του Αγκιστριου:D
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Ναι το αποφασίσαμε!Θα κοιτάξουμε για Μαγαζιά τότε...Αν έχεις να προτεινεις οτιδήποτε (οικονομικό) για διαμονή-φαγητό ή ότι άλλο δεκτό!
για διαμονή μπορώ να σου δώσω κάτι τηλ. αλλά δεν υπάρχουν φώτο στο internet για να τα δείς, τα ξενοδοχεία είναι ακριβά δεν αξίζει. Για Φαγητό εστιατόριο ο Στέφανος απ'τα καλύτερα του νησιού ειναι στα Μαγαζιά, Οι ιστορίες του Μπάρμπα είναι στο Μώλος θα το βρείς και παραλιακά είναι τσιπουράδικο, μακρια απο ταβέρνα Κοκαλένια. Στη χώρα αναζήτησε τον Μαργέτη για ψητά της ώρας, Μακαρούνες και Marco Polo για πίτσες και ζυμαρικά, το Αδράχτι με καλό φαγητό και ώραια θέα στην Ταράτσα. Να φας μπουγάτσα απο τον Μπαρμπα Μήτσο (μόλις τη βγάλει το πρωί είναι πεντανόστιμη) κόντα στο Καφέ Νεοπτόλεμο. τώρα απο Καφέ- Μπάρς ανάλογα τα γούστα σου, Καλυψώ Jazz, Ρόδον για Εθνικ, Artistico για έντεχνο Ελληνικό, Οινώ Μπυραρία με καλή μουσική ξένη, Ηρώον,Νόστος,Αφάνερα,Αγορά όλα αυτά είναι στη κεντρική Πλατεία, Ξένη και ελληνική Mainstream ελαφρολαικά, Ακαμάτρα lounge καφε ταράτσα πολύ κάλη και Εσκομπάρ latin και ξένη μουσική μέχρι και ροκ κάθε τρίτη live έντεχνη βραδιά, επιβάλλεται να πάς. Beach bars Προτιμήσε το Juicy είναι πιο οικονομικό και καλό και βρες το Κορφάρι, καφενεδάκι μετα τον Στέφανο είναι. Αν νοικιάσετε όχημα να σας πω κι άλλα.:)
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
ουπς!!λαθος!17-22 αυγουστου ειναι το σωστό!
υπάρχει κτελ που σας πάει Μαγαζιά και Χώρα, για οικονομικά δωμάτια μπορώ να σας δώσω τηλέφωνα στα Μαγαζιά άλλα δεν υπάρχουν φώτο. για γουρούνα δεν γνωρίζω αλλά τα σκουτεράκια ξεκινάνε νομίζω απο 15.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Για αστακομακαροναδα ως ντοπιος τους προτεινεις το Στελιο στα Γυρισματα ή καπου αλλου?
Εγω λατρεψα και τον παλιο μυλο διπλα στο εκκλησακι στο βραχο ..πολυ ωραια τοποθεσια
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
υπάρχει κτελ που σας πάει Μαγαζιά και Χώρα, για οικονομικά δωμάτια μπορώ να σας δώσω τηλέφωνα στα Μαγαζιά άλλα δεν υπάρχουν φώτο. για γουρούνα δεν γνωρίζω αλλά τα σκουτεράκια ξεκινάνε νομίζω απο 15.
Για δώσε τηλέφωνα πληζ, γιατι απ οσα τηλεφωνα εχω παρει, εχω απογοητευτει απο τις τιμες..καλα, κι απο τις φωτογραφιες των δωματιων επισης εχω απογοητευτει..πραγματικα, να ζητάνε όσα ζητάνε, αλλα κ καμία ανακαίνιση που και που δεν βλάπτει..:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom