Βουλγαρία Στη Βουλγαρια με το κτελ.

charmie

Member
Μηνύματα
16
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη-Φολέγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Γεια σας!!!

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερετε αν υπαρχει καποιο άλλο ΚΤΕΛ πέρα από αυτά του ΟΣΕ που πάνε Σόφια, γιατί μόλις άκουσα στις ειδήσεις ότι μάλλον κόβονται τα διεθνή δρομολόγια και έχω ήδη βγάλει εισιτήριο σε ένα φίλο μου να φύγει την Τρίτη 4 Ιανουαρίου.
Το πρόβλημα είναι οτι τα δρομολόγια αν και καθημερινά, δεν είναι την ίδια ώρα κάθε μέρα, οπότε το δρομολόγιο της Δευτέρας είναι πρωί και της Τρίτης βράδυ.
Μήπως ξέρετε κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω με κάποιο ΚΤΕΛ που φεύγει για Σόφια??? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γεια σας!!!

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερετε αν υπαρχει καποιο άλλο ΚΤΕΛ πέρα από αυτά του ΟΣΕ που πάνε Σόφια, γιατί μόλις άκουσα στις ειδήσεις ότι μάλλον κόβονται τα διεθνή δρομολόγια και έχω ήδη βγάλει εισιτήριο σε ένα φίλο μου να φύγει την Τρίτη 4 Ιανουαρίου.
Το πρόβλημα είναι οτι τα δρομολόγια αν και καθημερινά, δεν είναι την ίδια ώρα κάθε μέρα, οπότε το δρομολόγιο της Δευτέρας είναι πρωί και της Τρίτης βράδυ.
Μήπως ξέρετε κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω με κάποιο ΚΤΕΛ που φεύγει για Σόφια??? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Tηλέφωνο δεν ξέρω, αλλά έχω δει ένα γραφείο ακριβώς έξω από το σταθμό μετρό στο Μεταξουργείο που έχει δρομολόγια προς Βουλγαρία...
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Στο μεταξουργείο έχει διάφορα γραφεία για αλβανιά,βουλγαρία,ρουμανία αλλά δεν νομίζω να τα χρησιμοποιούν έλληνες κάτι που ίσως σε ενδιαφέρει..μάλλον γι αυτούς που εργάζονται εδώ και θέλουν να πάνε στα μέρη τους πρέπει να είναι,αν έχει ταξιδέψει κάποιος ας μας πεί..
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ηθελα να ρωτησω, αν ξερετε αν υπαρχει καποιο άλλο ΚΤΕΛ πέρα από αυτά του ΟΣΕ που πάνε Σόφια,
Για ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.anh.gr/index-1.html. Βλέπω ότι έχουν σχεδόν όλες τις μέρες (εκτός από Δευτέρα και Πέμπτη) δυο δρομολόγια την ημέρα για Σόφια.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας!!!

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερετε αν υπαρχει καποιο άλλο ΚΤΕΛ πέρα από αυτά του ΟΣΕ
Ο ΟΣΕ δεν είναι ΚΤΕΛ. Άλλο υπεραστικό λεωφορείο, κι άλλο τα Κοινά Ταμεία Εισπράξεων Λεωφορείων (ΚΤΕΛ), που είναι συγκεκριμένες επιχειρήσεις.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
O ΟΣΕ παντως ειχε λεωφορεια για πολλες διαδρομες ειτε εσωτερικου, ειτε εξωτερικου καποτε. Τωρα πια δεν ξερω αν συνεχιζει να τα εχει ακομη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
O ΟΣΕ παντως ειχε λεωφορεια για πολλες διαδρομες ειτε εσωτερικου, ειτε εξωτερικου καποτε. Τωρα πια δεν ξερω αν συνεχιζει να τα εχει ακομη.
Ναι, αυτό λέω κι εγώ. Έχει λεωφορεία, δεν είναι όμως ΚΤΕΛ...
 

stavrosm

Member
Μηνύματα
61
Likes
36
Εχει καθε μερα για Σοφια 2 φορες ήνθξν-Θβκξνθ - Οϊςσβΰνε βϊβ βΰψΰςΰ οξρξκΰ, το site ειναι στα βουλγαρικα αλλα ειναι ευκολο,στην αρχικη σελιδα αριστερα στο μενου βαζεις τοπο αναχωρισης και τοπο προορισμου και βγαινουν δρομολογια και τιμες. COΛΥΗ ειναι η Θεσσαλονικη.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Για να δουμε αν το παιρνει:
ήνθξν-Θβκξνθ - Οϊςσβΰνε βϊβ βΰψΰςΰ οξρξκΰ

Υποθετω οτι το
Автогара Македония

που δινει το site ως τοπο αναχωρησης ειναι ο σταθμος ΚΤΕΛ Μακεδονια. Μην μπλεχτειτε με τιποτε σιδηροδρομικους σταθμους.

Και απο Αθηνα ειναι:http://www.union-ivkoni.com/razeu_v-327-1
Και ξεκινα απο την πλατεια Καραισκακη. Εισιτηρια ομως που κοβει κανεις;
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Υπάρχει δρομολόγιο, είτε τρένο είτε λεοφωρείο, από Θεσσαλονίκη προς Blagoevgrad;

Ενδιαφέρομαι βασικά για μέσα Οκτωβρίου.

Αν ναι, κάθε πότε έχει και ποιές οι τιμές τους;

(αν γνωρίζει κανείς και κανένα link, οτιδήποτε, ας το πει!)

Ευχαριστώώώ
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Υπάρχει δρομολόγιο, είτε τρένο είτε λεοφωρείο, από Θεσσαλονίκη προς Blagoevgrad;

Ενδιαφέρομαι βασικά για μέσα Οκτωβρίου.

Αν ναι, κάθε πότε έχει και ποιές οι τιμές τους;

(αν γνωρίζει κανείς και κανένα link, οτιδήποτε, ας το πει!)

Ευχαριστώώώ
InternationalTimeTable

Βουλγαρίας - Dimidis Tours
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom