Συβοτα-Παργα-Παξοι

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σορρυ που ανοιγω νεο θεμα αλλα σε μια ερωτηση που εκανα παρομοια σε θεμα αλλου μελους ..δεν ελαβα απαντηση.
Μεσα Ιουλιου ,μια εβδομαδα ..που ειναι καλυτερα για διαμονη..Παργα ή Συβοτα?
Υπαρχουν προτασεις για οικονομικα δωματια-στουντιο?
Ευχαριστω πολυ.
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Σύβοτα είναι πιο οικογενειακά και ήσυχα. Εξαρτάται τι θέλετε. Εγώ θα πήγαινα και στα δύο. Εξάλλου είναι πολύ κοντά! :)
 

vicky_k

New Member
Μηνύματα
4
Likes
5
Οντως τα Συβοτα ειναι πιο ησυχα απο την Παργα!
Και οι αποστασεις πολυ μικρες!
Αν εχεις αυτοκινητο ανετα μπορεις να γυρισεις ολη την περιοχη και τις παραλιες που βρισκονται κατα σειρα..
Εγω προτεινω το ενδιαμεσο χωριο, την Περδικα!
Ειναι σιγουρα πιο οικονομικο στο να βρεις ενα δωματιο!
Και ειναι ακριβως στη μεση απο Συβοτα-Παργα!
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Προτείνω να μείνεις Πάργα γιατί θα έχεις πιο πολλές επιλογές για διασκέδαση και φαγητό και θα σε βολέψει και ως μέρος για τις κοντινές σου εκδρομές σε Αχέρωντα, Παξούς... Τα Σύβοτα είναι κοντά, θα πετάγεσαι όποτε θέλεις. Από δωμάτια πιο οικονομικά θα βρεις λίγα χλμ εκτός Πάργας (κανά 10 λεπτο με το αμάξι) στην Ανθούσα, την Αγιά, ή την Αγία Κυριακή. Εγώ στην θέση σου μπορεί και να έσπαγα την μία βδομάδα σε 4 ή 5 μέρες Πάργα και τις υπόλοιπες Σύβοτα για να μην κάνετε πολλές διαδρομές ;)
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Εχω μείνει καραβοστάσι καλά ηταν.... αλλά πες μας λιγο τι θέλεις;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτη η ιδεα για λιγο εξω απο την Παργα δεν ειναι καθολου ασχημη..συνηθως ετσι το κανουμε ..μενουμε κοντα σε μια πολη για τις ευκολιες που παρεχει ..αλλα οχι και μεσα στο μπετον και το τσιμεντο της ιδιας της πολης.
Απο διαμονη τι εχουμε να προτεινουμε..θα διαβασως τωρα αμεσως και το αλλο θεμα.

Βλεπω δεν εχει και πολλες προτασεις για διαμονη..παρακαλω οποια προταση ..ευπροσδεκτη. ;)
 

vicky_k

New Member
Μηνύματα
4
Likes
5
Ποιο οικονομικα και ησυχα ειναι σιγουρα στη μεση επιλογη!Την Περδικα!
Απεχει 15 λεπτα τοσο απο τα Συβοτα όσο και απο την Παργα.
Εχει πολυ ωραιες παραλιες και καποιες καλες επιλογες για φαγητο και ποτο επισης!
Με αυτοκινητο θα εχετε προσβαση σε ολη την περιοχη!Ειναι κοντινες αποστασεις!
Το site για του χωριου που εχει πολλες πληροφοριες και λιστα με τις επιλογες για διαμονη!
Ειδικα μεσα ιουλιου πιστευω θα βρεις καλες τιμες!
http://www.perdikagr.gr/gr/diamoni.html


Απ'οσο ξερω υπαρχουν και πολλα ακομα που δεν υπαρχουν εδω στη λιστα!
Αν δεν βρεις κατι απο εδω μπορεις να βρεις τηλεφωνο απο το τουριστικο γραφειο και να σου δωσει
καποιες επιπλεον επιλογες...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πολλα ευχαριστω σε ολους ..αυτο με την Περδικα φαινεται καλη περιπτωση ..θα το μελετησω
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κατι για παραλιες Πισινες διαβασα ..ξερω και για το Βουτουμι στους Αντιπαξους .Γυαλισε το ματι μου και οσοι με ξερουν απο δω μεσα ..ξερουν γιατι γυαλισε .
Τα καταλυματα στην Περδικα τα σημειωσα ολα και θα τηλεφωνησω.
Αλλα οσοι εχετε παει ..πειτε μου..που εχει τις καλυτερες παραλιες μαζεμενες ..για να μετρησει παραπανω στην επιλογη περιοχης διαμονης.
 

vicky_k

New Member
Μηνύματα
4
Likes
5
Παξους δεν εχω παει αλλα μου εχουν πει οτι εχει πολυ ομορφες παραλιες!!
Βεβαια και σε ολη τν περιοχη απο πλαταρια ως πρεβεζα κατα μηκος εχεις απειρες παραλιες
για ολα τα γουστα! ( βαθιες-ρηχες, με αμμο ή βοτσαλο.κτλ) ορεξη να εχεις θα της γυρισεις ολες!
Υπαρχουν ακομα παραπανω παραλιες και απο τις γνωστες που εχουν προσβαση μονο με βαρκα!
Οποτε μπορεις να πας μια μονοημερη στους παξους - υπαρχουν πολλα καραβακια!
Επισης αξιζει να επισκεφτεις και τις πηγες του αχερωντα στην γλυκη!

Αν χρειαστεις κατι παραπανω ρωτα με - επειδη ειμαι απο την περιοχη και μπορω να σε βοηθησω οτι χρειαστεις!
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Εγώ είχα μείνει σε αυτό :

http://www.panoramaparga.gr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=8

έχει τέλεια θέα, είναι προσεγμένο ξενοδοχείο με ωραία δωμάτια. Χρειάζεστε μεταφορικό, γιατί έχει μια ανηφόρα θανάτου για να πας. :eek: Τότε είχαμε πληρώσει γύρω στα 90€ τη βραδιά, αλλά απ' ότι βλέπω έχουν πέσει πάρα πολύ οι τιμές τους. Παξούς όπωσδήποτε να πάτε!! Δεν έχω δει πιο γαλανά νερά. Είναι μαγευτικά! Και το χωριό είναι πολύ όμορφο. Στα Σύβοτα (πήγα άλλη χρονιά) δε μου άρεσε τόσο. Σαν τοποθεσία είναι ωραία αλλά πολύ ήσυχα βρε παιδί μου...

Ένα είναι σίγουρο! Όπου και να πατε θα χορτάσετε θάλασσα, βουτιές και καλοκαίρι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.235
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom