Συνάλλαγμα: πού να αλλάξω χρήματα. Πληρωμές με κάρτες.

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
εντάξει σουρλουλού (ωραίο όνομα, χεχε)...
σ'ευχαριστώ πολύ
Εγω πάντως που πήγα στην Εθνική έδωσα και 10 ευρώ για να κάνω το συναλλαγμα ενώ αργότερα που ρώτησα σε ανταλλακτήριο μου έδιναν καλύτερη ισοτιμία και χωρίς έξοδα συναλλάγματος
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Εγω πάντως που πήγα στην Εθνική έδωσα και 10 ευρώ για να κάνω το συναλλαγμα ενώ αργότερα που ρώτησα σε ανταλλακτήριο μου έδιναν καλύτερη ισοτιμία και χωρίς έξοδα συναλλάγματος
αυτη ειναι η χρησιμοτητα αυτου του φορουμ!:) πες μας που ειναι αυτο το ανταλλακτηριο να το εχουμε υποψη μας!θα χρειαστει κ σε μενα κ σε ολους!:)προμηθεια παντα υπαρχει για τραπεζα κ ανταλλακτηριο αλλα οφειλουμε να ψαχνουμε να βρισκουμε τη μικροτερη!!χαχαχα!
το σουρλουλου εχει πλακα οντως!!χαχα!!ετσι το διαλεξα κι εγω!ευχαριστω!:)
 

litsaki_tz

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο-Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπέρα σας, ήθελα να ενημερώσω όποιον ενδιαφέρεται ότι σε Λονδίνο και Κωνσταντινούποληπου πήγα, όλες οι αγορές που έκανα μέσω πιστωτικής Πειραιώς Visa, δεν με χρέωσαν κανένα έξοδο για συνάλλαγμα. Δηλαδή, αν αγόραζα κάτι που έκανε 10 λίρες αγγλίας, αυτομάτως χρεωνόμουν 12 ευρώ περίπου. Το ίδιο συνέβει και στην Τουρκία. Για μετατροπέα συναλλάγματος χρησιμοποιώ το http://www.xe.com/currencyconverter/ και οι τιμές ήταν πολύ κοντά σε αυτές.
Παρόλα αυτά, όταν είχα κάνει αγορά εισιτηρίων από την Ελλάδα για το London's Eye και πλήρωσα με χρεωστική Πειραιώς, με χρέωσαν έξοδα συναλλάγματος.
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Καλησπέρα!
Ξέρει κάποιος να μου πει στην Κωνσταντινούπολη που συμφέρει να αλλάξουμε ευρώ; Στο Ataturk, είναι τόσο ασύμφορο όσο στο Ελ. Βενιζέλος; Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο ανταλλακτήριο στο Sultanahmet που να προτείνετε;
Ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση-βοήθεια.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα!
Ξέρει κάποιος να μου πει στην Κωνσταντινούπολη που συμφέρει να αλλάξουμε ευρώ; Στο Ataturk, είναι τόσο ασύμφορο όσο στο Ελ. Βενιζέλος; Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο ανταλλακτήριο στο Sultanahmet που να προτείνετε;
Ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση-βοήθεια.
Στο αεροδρόμιο παρτε χρηματα απο ΑΤΜ αν δεν θελετε, αλλάξτε μονο 50 ευρώ Στη Sultanahmet δεν εχω κανενα δει με καλή ισοτιμία..εξω απο το μεγαλο παζαρι θα βρειτε πιο καλη τιμη..οπως και στην ς Ιστικλαλ απο Ταξιμ κατεβαίνοντας αριστερά. Και αν βρεθείτε απέναντι στο kadikoy(Ασιατική μερια) θα βρειτε ακομη καλλίτερη τιμη. Παντως μην αλλάξετε ολα τα χρηματα μαζι στο δρομο σας θα βρειτε πολλα ανταλλακτήρια
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Στο αεροδρόμιο παρτε χρηματα απο ΑΤΜ αν δεν θελετε, αλλάξτε μονο 50 ευρώ Στη Sultanahmet δεν εχω κανενα δει με καλή ισοτιμία..εξω απο το μεγαλο παζαρι θα βρειτε πιο καλη τιμη..οπως και στην ς Ιστικλαλ απο Ταξιμ κατεβαίνοντας αριστερά. Και αν βρεθείτε απέναντι στο kadikoy(Ασιατική μερια) θα βρειτε ακομη καλλίτερη τιμη. Παντως μην αλλάξετε ολα τα χρηματα μαζι στο δρομο σας θα βρειτε πολλα ανταλλακτήρια
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Έτσι θα κάνω. Λίγα χρήματα από το αεροδρόμιο για τα πρώτα έξοδα και τα υπόλοιπα από ανταλλακτήριο!
 
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα φίλοι και φίλες ύστερα από ένα ταξίδι στην μαγεμένη τουρκιά έτυχε να πέσει στα χέρια μου ένα χαρτονόμισα το οποίο είναι ON MILYON TURKISH LIRASI πιθανόν είναι οι παλιές λίρες από ότι μου είπανε και ενδιαφέρομε να το εξαργυρώσω, έχετε καμία ιδέα για το που μπορώ;
ευχαριστώ για το χρόνο σας να είστε πάντα καλά!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.364
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom