Βουλγαρία Ταξίδι Αθήνα-Σόφια

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
χαίρεται

Θεωρείται ότι είναι ασφαλές να πάω με αυτοκινητο Σόφια?
Τόσο απο άποψη δρόμων-αστυνομιας κατα το ταξίδι προς σόφια,
όσο και όταν θα το έχω παρακαρισμένο στο κέντρο της πόλης?

ευχαριστω προκαταβολικα
Μια κ φευγουμε τη Δευτερα το πρωι με αυτοκινητο για Σοφια με αφορμη καποιες συναυλιες μετα απο μια δικη μου μινι ερευνα εμαθα πως ειναι απολυτα ασφαλες ενα ταξιδι με αυτοκινητο στη Σοφια.
Οι δρομοι απ οτι μου ειπανε δεν ειναι κ οι καλυτεροι κ καλο ειναι να τηρεις τα ορια ταχυτητας, επειδη συνηθως υπαρχουν αρκετοι ελεγχοι κ ρανταρ. Αυτες τις πληροφοριες μου τις μετεφερε συγγενικο προσωπο, του οποιου ο γιος σπουδαζει στη Σοφια κ τον επισκεπτεται συχνα οδικως...

Οσο για το παρκαρισμα απ΄οτι εμαθα κ καταλαβα καλο ειναι να παρκαρεις το αυτοκινητο σε καποιο δημοτικο ή ιδιωτικο παρκινγκ για λογους ασφαλειας. Οι τιμες ποικιλουν απο 10 ευρω την ημερα μεχρι κ 1 ευρω την ωρα...Εμεις ψαξαμε κ βρηκαμε διαμερισμα για τις ημερες που κλεισαμε, το οποιο παρεχει κ δικο του παρκινγκ...
 

alexkotsos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ενδιαφερομαι και εγω να ταξιδεψω Σοφια απο Θεσσαλονικη!
θελω να αφησω το αυτοκινητο στο αεροδρομιο για 4 μερες? θα ειναι ασφαλες?
εχει ταξιδεψει κανεις απο το αεροδρομιο της Σοφιας? γνωριζει να με ενημερωσει γιατι υπαρχει μια γενικη ανασφαλεια για το αυτοκινητο και τα εξοδα με τρενο (λεοφορειο δεν μπορεσα να βρω) ξεφευγουν στα 4ατομα που ειμαστε.
ψαχνουμε και με κανεναν ταριφα να γινει η δουλεια αλλα παλι δεν μπορουμε να βρουμε καποιον που κανει την συγκεκριμενη διαδρομη.
οποιος γνωριζει τπτ ας βοηθησει...
ευχαριστω!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.673
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Πριν μερικούς μήνες αφήσαμε το αυτοκίνητο στο πάρκινγκ του αεροδρομίου της Σόφιας για περίπου 15 ημέρες χωρίς κανένα πρόβλημα. Σ' αυτή τη σελίδα θα βρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι και τις χρεώσεις. Βλέπω ότι οι τιμές έχουν ανέβει λίγο αλλά και πάλι δεν είναι πολύ ακριβές.
Τρένο δεν θα βρεις για να ταξιδέψεις μιας και από 1/1 ο ΟΣΕ καταργεί τα διεθνή δρομολόγιά του.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Πριν μερικούς μήνες αφήσαμε το αυτοκίνητο στο πάρκινγκ του αεροδρομίου της Σόφιας για περίπου 15 ημέρες χωρίς κανένα πρόβλημα. Σ' αυτή τη σελίδα θα βρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι και τις χρεώσεις. Βλέπω ότι οι τιμές έχουν ανέβει λίγο αλλά και πάλι δεν είναι πολύ ακριβές.
Τρένο δεν θα βρεις για να ταξιδέψεις μιας και από 1/1 ο ΟΣΕ καταργεί τα διεθνή δρομολόγιά του.
Καλησπέρα έχει αφήσει κάνεις πιο πρόσφατα το αυτοκίνητό του στο αεροδρόμιο της Σοφιας ? Υπάρχουν και πιο φτηνές επιλογές όπως εδώ με εταιρείες που είναι κοντά στο αεροδρόμιο και σε πάνε με βαν
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom