Τουρκία Ταξίδι με moto - Τουρκία 1990

AleGE

Member
Μηνύματα
42
Likes
3
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οδικός στο Θιβέτ
Μπράβο:clap: renata χαίρομαι ιδιαίτερα όταν και στην Ελλάδα βλέπω θαρραλέες κοπέλες να επιλέγουν μακρινά ταξίδια με μηχανές , ξέρεις μου έχει λήψη αυτός ο φιλικός χαιρετισμός μεταξύ μηχανών στην εθνική και στο εξωτερικό , γιατί οφείλω να πω ότι παρότι αυτό το αίσθημα ελευθερίας που βγάζει η μηχανή με εκφράζει , μέχρι πέρυσι είχα εγκαταλείψει παντελώς της μηχανές , αλλά φέτος πήρα ένα σκούτερ και ……ποτέ δεν ξέρεις . :lol:
 

petifo

Member
Μηνύματα
24
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βόριο ακρωτήρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μπράβο βρε Renata μου άνοιξες την όρεξη!! Το σκέφτομαι να κάνω μια εξόρμηση με δίτροχο και Τουρκία...
Πάντως χαίρομαι πολύ να βλέπω αμαζόνες σε μοτοσυκλέτες!!
Πάντα τέτοια και πάντα όρθιοι!
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
ρενατα πρωτα πολλα μαγκια σου μεγαλη σε σενα και την παρεα σου φυσικα
κακα τα ψεματα θελει... να μην πω τι?για να το κανεις αυτο και ενας λογος
παραπανω στην γειτονικη χωρα (που ελπιζω να παω συντομα)εκεινη την εποχη!
μ εκανες να νιωσω την αγωνια και τη δροσια του δρομου
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ρενατα πρωτα πολλα μαγκια σου μεγαλη σε σενα και την παρεα σου φυσικα
κακα τα ψεματα θελει... να μην πω τι?για να το κανεις αυτο και ενας λογος
παραπανω στην γειτονικη χωρα (που ελπιζω να παω συντομα)εκεινη την εποχη!
μ εκανες να νιωσω την αγωνια και τη δροσια του δρομου
Ενα πράγμα θα σου πώ!
Ειναι το μοναδικό ταξίδι στην ζωή μου που με σημάδεψε πραγματικά!
Αλλα χρόνια τότε..
πήγα πολλά με την μοτοσυκλέτα μου..
Αν εισαι νέος κάντο τώρα που μπορείς.
τι ωραία που το πες...
έτσι ένιωθα και εγώ! την αγωνία και την δροσιά του δρόμου!!!!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
renata ειχα ξαναδει καπου γι' αυτο σου το ταξιδι... αλλα μολις τωρα ειδα την ιστορια -αφου την ξεθαψε ο andre30-. Δεν σου κρυβω πως καταφερες να υγρανεις τα ματια μου απο τη συγκινηση. Χαιρομαι πολυ να διαβαζω ιστοριες ανθρωπων που εχουν τετοια ενταση, ανθρωπων που εχουν καταλαβει το πραγματικο νοημα της ζωης. Δεν μπορω να σου πω τιποτα λιγοτερο απο ενα μεγαλο Μπραβο κι ενα μεγαλυτερο Ευχαριστω.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
renata ειχα ξαναδει καπου γι' αυτο σου το ταξιδι... αλλα μολις τωρα ειδα την ιστορια -αφου την ξεθαψε ο andre30-. Δεν σου κρυβω πως καταφερες να υγρανεις τα ματια μου απο τη συγκινηση. Χαιρομαι πολυ να διαβαζω ιστοριες ανθρωπων που εχουν τετοια ενταση, ανθρωπων που εχουν καταλαβει το πραγματικο νοημα της ζωης. Δεν μπορω να σου πω τιποτα λιγοτερο απο ενα μεγαλο Μπραβο κι ενα μεγαλυτερο Ευχαριστω.
Ευχαριστώ πολύ typakia!!
ας το καλό σου ...αντεβούρκωσα και εγώ ..
τα καλύτερα μου χρόνια απο 17-40 με την μοναδική μου αγάπη!!!!
ε τώρα ειμαι λίγο παραπάνω :D γι αυτο αρκούμαι στο 125 παπάκι μου...
αυτη τη δροσιά δεν λέω να αφήσω να μου λείψει!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τι ωραιο που ξεθαβεται που κ που μια τοσο αξιόλογη ιστορια.
προσωπικα με συγκινησε το δρομολόγιο του Αριάδνη. ενα απίστευτο δρομολόγιο με τα τωρινά δεδομενα, κυριολεκτικά από τη δυση στην ανατολή. κ πόσες αναμνησεις..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
τι ωραιο που ξεθαβεται που κ που μια τοσο αξιόλογη ιστορια.
προσωπικα με συγκινησε το δρομολόγιο του Αριάδνη. ενα απίστευτο δρομολόγιο με τα τωρινά δεδομενα, κυριολεκτικά από τη δυση στην ανατολή. κ πόσες αναμνησεις..
Το περίμενα πως θα "τσιμπούσες"με το πλοίο Αριαδνη..
μπορει να είχες ακούσει και για το Μίνως που είχα την τύχη να προλάβω και να ταξιδεψω επίσης πρίν αποσυρθεί..
Μεγαλείο!! με γνήσιο ξύλο οι κουπαστές, τα σαλόνια,τα ρολόγια και ένα ευγενέστατο προσωπικό..
πραγματικά συγκινητικές εμπειρίες σε συνάρτηση με την καλή παλια εποχή..
Α ρε τι μου θυμήσατε παλι!!!
παω να δώ το άλμπουμ μου..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το περίμενα πως θα "τσιμπούσες"με το πλοίο Αριαδνη..
μπορει να είχες ακούσει και για το Μίνως που είχα την τύχη να προλάβω και να ταξιδεψω επίσης πρίν αποσυρθεί..
Μεγαλείο!! με γνήσιο ξύλο οι κουπαστές, τα σαλόνια,τα ρολόγια και ένα ευγενέστατο προσωπικό..
πραγματικά συγκινητικές εμπειρίες σε συνάρτηση με την καλή παλια εποχή..
Α ρε τι μου θυμήσατε παλι!!!
παω να δώ το άλμπουμ μου..
τυχερή που πρόλαβες το Μινως. εγώ δυστυχώς όχι. επίσης τυχερή που πήρες κ το Αριάδνη σε ένα δρομολόγιο που δεν νομίζω να επαναληφθεί ποτέ. ένα περίεργο δρομολόγιο με πολύ μικρη διάρκεια ζωης δυστυχώς..
κρίμα ακόμα για το άδικο τέλος του Αριάδνη λίγο πιο μακριά από το ντόκο του στο Kusadasi...(η φωτο από το καλοκαίρι του '90...)
http://www.nautilia.gr/forum/attachment.php?attachmentid=123826&d=1298115284
http://www.nautilia.gr/forum/attachment.php?attachmentid=123826&d=1298115284
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Δεν μας έχετε αφήσει σε χλωρό κλαρί, ένα ένα εμφανίζονται όλα τα κρυμμένα διαμάντια!
Ρενάτα θα ήμουν και εγώ επίδοξος ταξιδευτής, αν δεν είχα φροντίσει να διαλυθώ (και να διαλυσω) ολόκληρη τη πύλη του Αλλατίνη στη Χαριλάου (κανενας δεν πίστευε ότι επιζήσαμε οταν είδαν τη ζημιά).
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Καλημέρα. Ξεθάψατε...την ιστορία που διάβασε κι εγώ, Ρενάτα φαντάζομαι το πιο ενδιαφέρον ταξείδι σου.
Ξεθάψατε όμως και το Αριάδνη όπου τότε που το πήρες απ τον Πειραιά, δούλευε σαν κρουαζιερόπλοιο την γραμμή Ανγκόνα- Πειραιά (μέσω ισθμού Κορίνθου)-Κουσάνδασι, κι επιστροφή απ τα ίδια λιμάνια. Σ΄αυτό δούλεψα το 1990 από 7 Οκτ- 8 Νοεμβ.
Επίσης 2,5 χρόνια στη γραμμή Σούδας-Πειραιά,την οποία κατόπιν οι Μινωικές την άφησαν, κι έτσι χωρίς πλοίο τους, παραμένει μέχρι σήμερα.
Όταν το πήρες απ τον Πειραιά για Τουρκία, ήταν ένα διαφορετικό πλοίο μέσα, απ ότι το ήξερες στην παλαιά του γραμμή. οκ;

κάτι φωτό αναφέρεις πιο πάνω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom