Ιταλία Ταξίδι στην Ιταλία με Αυτοκίνητο

Gvar

New Member
Από Ηγουμενίτσα βγαίνεις Μπάρι με καθημερινά δρομολόγια με περίπου 9 ώρες στο πλοίο. Το Μπάρι βρίσκεται στο τακούνι της μπότας, οπότε σε μια εβδομάδα να φτάσεις Ελβετία / Γαλλία το βρίσκω πολύ δύσκολο. Γιατί δεν πηγαίνετε Σικελία που είναι υπέροχα και πιο κοντά; Έχει τόσα πολλά αξιοθέατα και υπέροχες πόλεις, που σίγουρα δεν θα φτάσουν οι μέρες σας. Για πιο κοντά, Λέτσε μεσαιωνικό, Νάπολη, Αμάλφι είναι πολύ ωραία.
Ευχαριστώ Φίλε μου. Αυτό θα είναι το επόμενο ταξίδι μας. Θα ταξιδέψω με τη κόρη μου, η οποία έχει ξεσηκωθεί μέχρι και για Euro Disneyland.... Όπως καταλαβαίνεις, σκούρα τα πράγματα!! Αυτά που θα θελα σίγουρα να δει είναι λίγο Ρώμη και λίγο Μιλάνο - Φλωρεντία. Ψάχνω ιδέες....
Σ ευχαριστώ και πάλι
 

Gvar

New Member
Εγώ θα πρότεινα καράβι για Ανκόνα κι από κει Τοσκάνη.
Για λιγότερες ώρες εν πλω και περισσότερες στο δρόμο δες για Μπάρι.
Να φανταστώ πως οι 7 μέρες είναι καθαρές στον προορισμό...
Για Γαλλία / Ελβετία πολύ δύσκολο, εκτός αν δείτε ελάχιστα από Ιταλία.
Ευχαριστώ πολύ!!
Οι 7 μέρες ναι είναι καθαρές. Λέμε να ξοδέψουμε τουλάχιστον 3 μέρες στην Ιταλία και να έχει μέσα σίγουρα 1 μέρα Ρώμη και 1 μέρα προς Μιλάνο- Φλωρεντία.
Η Ανκονα ακούγεται δελεαστική!!
 

mourohavlos

Member
Ευχαριστώ πολύ!!
Οι 7 μέρες ναι είναι καθαρές. Λέμε να ξοδέψουμε τουλάχιστον 3 μέρες στην Ιταλία και να έχει μέσα σίγουρα 1 μέρα Ρώμη και 1 μέρα προς Μιλάνο- Φλωρεντία.
Η Ανκονα ακούγεται δελεαστική!!
Οι 7 μέρες είναι πραγματικά λίγες, ακόμη και για μικρό κομμάτι της Ιταλίας, είναι κρίμα να την ξεπετάξεις έτσι.
Είναι σαν να έρθει ένας Ιταλός για πρώτη φορά Ελλάδα και να μείνει 1 μέρα Αθήνα, μία Θεσσαλονίκη και Καβάλα και να προσπαθήσει... να δει και λίγο από Τουρκία. Ε δε βγαίνει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top