Ταξι Αθηνα Πατρα.

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Θα ηθελα να ξερω αν υπαρχουν ταξι που κανουν δρομολογια απο και προς Πατρα απο Αθηνα,φευγουμε στις 24 με ΑΝΕΚ για Βενετια και το καραβι φευγει στις 12 το βραδυ.Ξερω οτι υπαρχει κατι αντιστοιχο για Καλαματα και Σπαρτη αλλα δεν μπορω να βρω ακρη με Πατρα.Θα ημουν υποχρεη σε οποιον με βοηθουσε,καποιο τηλεφωνο ισως..Με ενδιαφερει να δω τιμες κλπ.Αλλοιως μαλλον ΚΤΕΛ που ειναι αρκετη ταλαιπωρια..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θα ηθελα να ξερω αν υπαρχουν ταξι που κανουν δρομολογια απο και προς Πατρα απο Αθηνα,φευγουμε στις 24 με ΑΝΕΚ για Βενετια και το καραβι φευγει στις 12 το βραδυ.Ξερω οτι υπαρχει κατι αντιστοιχο για Καλαματα και Σπαρτη αλλα δεν μπορω να βρω ακρη με Πατρα.Θα ημουν υποχρεη σε οποιον με βοηθουσε,καποιο τηλεφωνο ισως..Με ενδιαφερει να δω τιμες κλπ.Αλλοιως μαλλον ΚΤΕΛ που ειναι αρκετη ταλαιπωρια..
πάρε ένα τηλ την εταιρεια μηπως εχει λεωφορειο όπως παλιά. νομιζω θα το εχουν το καλοκαιρι, δεν ειμαι σιγουρος. βολικό, γρηγορο, σε παει απευθειας λιμανι. και με ευγενικο προσωπικό..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
πάρε ένα τηλ την εταιρεια μηπως εχει λεωφορειο όπως παλιά. νομιζω θα το εχουν το καλοκαιρι, δεν ειμαι σιγουρος. βολικό, γρηγορο, σε παει απευθειας λιμανι. και με ευγενικο προσωπικό..
Οχι,δυστυχως δεν εχει,μονο η Σουπερφαστ..πηγα και ρωτησα η ιδια,δεν διαθετουν τετοια υπηρεσια..ευχαριστω για την απαντηση!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αλλοιως μαλλον ΚΤΕΛ που ειναι αρκετη ταλαιπωρια..
Ταλαιπωρία δε θα έλεγα ότι είναι το ΚΤΕΛ μιας και σε 2.5 ώρες είσαι Πάτρα (επέλεξε το express). Το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα χρειαστεί να πάρεις είτε αστικό λεωφορείο (πάρε τηλέφωνο αν υπάρχει εκείνη την ώρα, http://www.astikopatras.gr/page62.php) είτε ταξί απ' το σταθμό υπεραστικών λεωφορείων της Πάτρας για το λιμάνι.

Επίσης υπάρχει και η επιλογή του τρένου (προαστιακός μέχρι Κιάτο και λεωφορείο ΟΣΕ μέχρι Πάτρα) με το τελευταίο δρομολόγιο να φτάνει στο σταθμό τρένων της Πάτρας στις 21:00.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ταξι για ΚΤΕΛ η Προαστιακο,μετα ταξι για λιμανι η λεωφορειο με τισ βαλιτσες δυο γυναικες καποιας (μεγαλης)ηλικιας δεν ειναι και το καλλιτερο...Βρηκα μια ακρη,αν τελικα βρει ο ταξιτζης κι αλλο ατομο να συμπληρωσει θα τον κλεισω,η διαφορα στις τιμες δεν ειναι σημαντικη..Απλα μου κανει εντυπωση που δεν εχουμε Πατρινους να χρησιμοποιουν αυτα τα ταξι,στην Καλαματα ειναι πολυ κοινο..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απλα μου κανει εντυπωση που δεν εχουμε Πατρινους να χρησιμοποιουν αυτα τα ταξι,στην Καλαματα ειναι πολυ κοινο..
Αν και το εχω ακουσει μου κανει εντυπωση που υπαρχουν..μα καλα δεν εχουν τον παραμικρο φοβο ελεγχου? η βαζουν ταξιμετρο και κοβουν αποδειξη? Οπως στα εργα επιστημονικης φαντασιας...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Πλακα κανεις ,ετσι?Τι ταξιμετρα και αποδειξεις,υπαρχει μια ταριφα στο περιπου,μπαινουν συνηθως 3 μεσα,σε περνει απο την μια πορτα και σε αφηνει στην αλλη.Βεβαια αν τα υπολοιπα ατομα μοιραζονται σε χωρια,κανεις δωρεαν τουρισμο και μεχρι 1 ωρα παραπανω,αναλογα.Για ηλικιωμενους,μη οδηγους και γενικως αναξιοπαθουντες ειναι Η λυση.Αν μαλιστα υπολογισεις ταξι πανε ελα και κτελ,λιγη διαφορα εχει σε τιμη..
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Υπηρχε ταξιτζης που πηγαινοερχοταν καθε μερα Γρεβενα Αθηνα για τριαντα χρονια. Καθε μερα. Σ επαιρνε με κατι παραπανω βεβαια απο την τιμη του κτελ , φορτωνε τεσσερα ατομα και ολα ενταξη. Καθε μερα γεματος ητανε...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Κι εγω και πολλοι που ξερω ετσι πηγαινοερχονται.Παιδια που μενουν Αθηνα φερνουν ετσι τους γονεις(και κανα τενεκε λαδι).Αλλοι ανεβαινουν για εξετασεις και τετοια..Ειναι μια ολοκληρη ομαδα που συνηθως μοιραζουν τη δουλεια.Αμα παρω εγω τον δικο μου και δεν τα βρουμε στις ωρες,αμεσως*θα κανω ενα τηλεφωνακι μαρα ,μ και θα σου βρω ενα ταξακι*Χωρις αστεια,βολευουν πολυ.Επειτα,φροντιζουν τον κοσμο..ειναι συντοπιτες ,βλεπεις..ο δικος μου ανεβαζε τακτικα μια γιαγια με συχνουρια και προβλημα στη μεση.Δεν φτανει που η γιαγια κατουραγε ολα τα θαμνα της Εθνικης,επρεπε ο φουκαρας ο Λονιδας να της ανεβοκατεβαζει τα βρακια...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Και μενα τη γιαγια μου πηγαινοεφερνε...Το ποσες στασεις εκαναν δε λεγεται :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom