Νεπάλ Το Νεπάλ, εγώ και ο Γκιούλιβερ!!

Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
...Ιθάκη...
Έτσι που είναι σκυφτός ο Γκιούλιβερ, η κορνίζα του κρύβει το φωτοστέφανο.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Καταρχάς θα σας ενημερώσω ότι το Βατικανό αρνείται οιασδήποτε αγιοποίησης του Γκιούλιβερ. Μετά θα καθησυχάσω τον συντοπίτη μου Γιάννη και θα του πω ότι να παει άφοβα Ταυλάνδη, διότι για την συγκεκριμένη χώρα έχω κάνει όρκο και σταυρό να μην την ξαναπλησιάσω στα 300 χιλιόμετρα τουλάχιστον. Τέλος θα σας επιστούσα την προσοχή στην πόρτα πίσω απο το Γκιούλι στην α' φωτογραφία που έχω παραθέσει και το μέγεθός της. Μοιάζει σαν παράθυρο (!) κι όμως , είναι πόρτα:shock:!!! και προς ετέρα απόδειξη παραθέτω την πιο κάτω φωτογραφία με την επιγραφή πίσω απο τα "μοντέλα" να τα λέει όλα......
 

Attachments

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Αργεντινή
Τώρα που τέλειωσε η Ταυλάνδη, δε συνεχίζουμε και από δω?
Άντε γιατί πολύ μας άφησες και περιμένουμε :bleh:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Στοίχειωσε το Νεπάλ, στοίχειωσε...... :bleh::bleh: και μάλλον έτσι θα μείνει για πολύ καιρό ακόμα γιατί με έχει πιάσει βαρεμάρα, αλλά θα βάλω μια φωτογραφιούλα το ξενοδοχείο:D
 

Attachments

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Φοβερή ιστορία, για μια ακόμη φορά και απολαυστικότατη!

:shock: θα είσαι Καμπότζη τον Αύγουστο? Εεεε, πότε ακριβώς, γιατί θα είμαι Siem Reap 4-8 Αυγούστου....πλιζ, μη ζυγώσεις κατά κει τότε!! :shock:

Εγώ KUL-Siem Reap με Air Asia το έχω κλείσει ~70 Ευρώ/άτομο return....είναι πράγματι ακριβούτσικα (υπάρχει και ο φόρος εξόδου στη Καμπότζη νομίζω 25$). Αν συγκρίνουμε με το KUL-Kuala Terrengannu που το έκλεισα 11 ευρώ one way...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Φοβερή ιστορία, για μια ακόμη φορά και απολαυστικότατη!

:shock: θα είσαι Καμπότζη τον Αύγουστο? Εεεε, πότε ακριβώς, γιατί θα είμαι Siem Reap 4-8 Αυγούστου....πλιζ, μη ζυγώσεις κατά κει τότε!! :shock:

Εγώ KUL-Siem Reap με Air Asia το έχω κλείσει ~70 Ευρώ/άτομο return....είναι πράγματι ακριβούτσικα (υπάρχει και ο φόρος εξόδου στη Καμπότζη νομίζω 25$). Αν συγκρίνουμε με το KUL-Kuala Terrengannu που το έκλεισα 11 ευρώ one way...
Καμπότζη θα είμαι περίπου 15. Θα περάσω χερσαία απο Λάος. Αρα είσαι τυχερός:D. Εκλεισα με την Αir Asia, Kul-Vientiane one way 70 ευρώ. Πνόμ Πένχ για Κουάλα 55. Ακριβά αλλά ο Φερνάντες έχει πάψει να μας κάνει τα χατήρια. Επειδή ζήλεψα για τις καλύτερες τιμές που βρήκες εσύ, αποφάσισα να είμαι Καμπότζη τις ημέρες που θα πας και εσύ. Και αν παλι δεν τα καταφέρω και είμαι ακόμα Λαος, να θυμάσαι, οι τυφώνες δεν γνωρίζουν σύνορα:haha::haha::haha::haha:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
...Ιθάκη...
Κουκλί το ξενοδοχείο, αυτά τα σκαλιστά παράθυρα με είχα τρελάνει.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
Αγαπητή sofia είναι θέμα ηλικίας και σεβασμού. Επομαι , δεν προηγούμαι. Και δεν θα δεχθώ σχόλια περί αυτού (ηλικίας), γιατί μάλλον υποψιάζομαι ποιά θα είναι αυτά.
Αρα βαση των παραπανω ο Γκιουλιβερ ειναι το νινι της παρεας? χααχαχα
Θελω και εγω τις παραλιες του νεπαλ να απλωσω την κορμαρα μου να λιαστω, μεσα στην ζεστη, τον ηλιο,με ανανα και μαργαριτες ενα σουπερλουξ μοντερνο συγκροτημα ξενοδοχειων με ψηλα ταβανια που να επιτρεπουν το καπνισμα μεσα..
Εγραψες παλι χααχ
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Μπα.... εγω ειμαι ο Βενιαμιν, και ηλικιακά και νοητικα.
Αχ τι μου θυμισες τωρα... Απιστευτες οι παραλίες του Νεπαλ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom