Αυστραλία Το ταξίδι μου στην Αυστραλία

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
παιδια εμενα παλι μου αρεσε το σιδνευ κυριως το λιμανι της αλλα πιο πολυ μου αρεσε η μελβουρνη με την παραλια της την βρηκα πιο ρομαντικη...
τελικα ειναι ολα θεμα γουστου και τι γυρισες και ειδες...εκει εζησα αλλαγη χρονου με πολλα πυροτεχνηματα και κοσμο ολων των εθνων...
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Μελβούρνη δεν έχω πάει ,αλλά ο Σύδνευ το θεωρώ από τις ομορφότερες πόλεις στον κόσμο.Ειδικά το λιμάνι του είναι μαγευτικό.Επίσης απο τα ωραιότερα μέρη στην Αυστραλία θεωρώ το Κέρνς και συγκεκριμένα τον μεγάλο κοραλιογενή ύφαλο,όποιος πήγε εκεί καταλαβαίνει τι εννοώ .
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου-Χιλη
Μελβούρνη δεν έχω πάει ,αλλά ο Σύδνευ το θεωρώ από τις ομορφότερες πόλεις στον κόσμο.Ειδικά το λιμάνι του είναι μαγευτικό.Επίσης απο τα ωραιότερα μέρη στην Αυστραλία θεωρώ το Κέρνς και συγκεκριμένα τον μεγάλο κοραλιογενή ύφαλο,όποιος πήγε εκεί καταλαβαίνει τι εννοώ .
Συμφωνω μαζι σου για το σιδνευ.οσο για το κερνς δυστυχως δεν ειχα χρονο να το επισκευτω.ελπιζω αυτο να γινει την επομενη φορα.
 

Wolfgar123

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ??? PLS

Κυριε TRAVELLER 3 μια που πήγατε στην Αυστραλία μπορείτε να μου δώσετε μερικες πληροφορίες?? Ας πούμε η αγορά εργασίας πώς είναι εκεί κάτω? Τα ενοίκια?? Έχετε ιδέα που κυμαίνονται... Η μεγαλύτερη μερίδα του ελληνικού πλυθυσμού στην Αυστραλία που βρίσκεται, Μελβούρνη?? Οτιδήποτε πληροφορίες μπορείτε να δώσετε είναι ευπρόσδεκτες.Ευχαριστώ
 

katerina78

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
αυστραλία

Και εγώ θέλω να ταξιδέψω αυστραλία αλλά στα πιο εντυπωσιακά σημεία μιας και δεν μπορώ να τη γυρίσω όλη και για λόγους οικονομικούς και λόγω χρόνου. Από όσα διάβασα αξίζει να πάω Σύνδευ, Ιερό Βράχο ULURU (AYERS ROCK), Φαράγγι Kings kanyon, και ΚΕΡΝΣ (ΚΟΡΑΛΙΟΓΕΝΗ ΥΦΑΛΟ). θα βρω ποτέ άραγε κανα γκρουπ να πηγαίνει σε αυτά τα μέρη ?
 

MARIA LEON

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
καλυτερη εποχη για αυστραλια?

καλημερα. πότε ειναι η καλυτερη εποχή να επισκεφθει κάποιος την αυστραλία? δεδομένου ότι μου αρέσει το καλοκαίρι και η ζεστη...

ευχαριστω:D
 

harilander

Member
Μηνύματα
548
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
χώρα του ποτέ
καλημερα. πότε ειναι η καλυτερη εποχή να επισκεφθει κάποιος την αυστραλία? δεδομένου ότι μου αρέσει το καλοκαίρι και η ζεστη...

ευχαριστω:D
αφου σου αρέσει το καλοκαίρι θα πάς τον χειμώνα!! τον δικό μας, γιατί τότε εχει ζέστη στο νότιο ημισφαίριο.Βέβαια σε καποιες περιοχές έχει πολύ ζέστη..
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου-Χιλη
μπράβο, πολύ ωραία η περιγραφή σου για την αυστραλία. Σου εύχομαι καλά ταξίδια!!!
Μαρακι σευχαριστω πολυ εστω και καθυστερημενα.ειχα αρκετο καιρο να μπω στο site.Καλα ταξιδια και σε σενα.Φοβερη φωτογραφια απο το hallstad.Εκπληκτικο και απο κοντα.
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου-Χιλη
Και εγώ θέλω να ταξιδέψω αυστραλία αλλά στα πιο εντυπωσιακά σημεία μιας και δεν μπορώ να τη γυρίσω όλη και για λόγους οικονομικούς και λόγω χρόνου. Από όσα διάβασα αξίζει να πάω Σύνδευ, Ιερό Βράχο ULURU (AYERS ROCK), Φαράγγι Kings kanyon, και ΚΕΡΝΣ (ΚΟΡΑΛΙΟΓΕΝΗ ΥΦΑΛΟ). θα βρω ποτέ άραγε κανα γκρουπ να πηγαίνει σε αυτά τα μέρη ?
Κατερινα ειναι πολυ ευκολο να πας μονη σου χωρις να εχεις προβληματα.Πολλες γυναικες γνωρισα που ταξιδευαν μονες τους.Για uluru kai kings kanyon μπορεις με βαση το alice springs να κανονισεις με τουριστικο πρακτορειο που κανει αυτα τα δρομολογια καθημερινα οδικως να τα επισκευτεις.Αν θελησεις ποτε θα σου πω εγω με πιο πρακτορειο πηγα.Αξιοπιστο και εγγυημενο.Να την γυρισεις ολη ειναι πολυ δυσκολο με μια και δυο φορες.κοραλιογενες υφαλος και το surfers paradise ειναι μερη που σχετιζονται με το υγρο στοιχειο και ειναι εντυπωσιακα.
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου-Χιλη
αφου σου αρέσει το καλοκαίρι θα πάς τον χειμώνα!! τον δικό μας, γιατί τότε εχει ζέστη στο νότιο ημισφαίριο.Βέβαια σε καποιες περιοχές έχει πολύ ζέστη..
Συμφωνω απολυτα με τον φιλο.Εγω πηγα 20 φλεβαρη και ημουν στο τελειωμα του καλοκαιριου τους.Ικανοποιητικη ζεστη χωρις να "λιωνεις" ιδιαιτερα και να κανεις τα μπανια σου πολυ ευχαριστα.Βεβαια στην κεντρικη αυστραλια (alice springs) ελιωνες απ την ζεστη.
 

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Παντως, πληροφοριακα, ο χειμωνας τους ειναι ευχαριστος. Αυγουστο που πηγα εγω New South Wales, εμοιαζε ας πουμε με δικα μας τελη Οκτωβρη. Βεβαια μου ειπανε οτι ο χειμωνας του 2010 ητανε γενικα πολυ ηπιος.

Συμφωνω για το Sydney..φοβερη πολη και τοσο ιδιαιτερη..και οι Αυστραλοι υπεροχος λαος!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom