Το τελευταίο ταξίδι της Άννυς

Σύζυξ

Member
Μηνύματα
16
Likes
169
Αγαπητοί φίλοι του forum καλησπέρα.

Είμαι ο «σύζυξ» της Άννυς, όπως συχνά με ανέφερε στις ιστορίες της.
Αισθάνομαι πως θα έπρεπε να έχετε μια επίσημη ενημέρωση για την πολυήμερη απουσία της Άννυς από το αγαπημένο της travelstories. Δυστυχώς η μοίρα, της φέρθηκε πολύ σκληρά και ύστερα από ενός μήνα μάχη για τη ζωή της, έφυγε εχτές για το τελευταίο απρογραμμάτιστο ταξίδι. Ένα ανεύρισμα στον εγκέφαλο, χωρίς καμία προειδοποίηση ή σύμπτωμα, της στέρησε τη ζωή στα 45 της χρόνια.

Τα ταξίδια που κάναμε παρέα αρκετά, όπως και τα ανεκπλήρωτα. Το Πασχαλινό ταξιδάκι σε Κροατία – Σλοβενία όπως και το πιθανό καλοκαιρινό ταξίδι στη Νέα Υόρκη (είχα βάλει στοίχημα με τον εαυτό μου να καταπολεμήσω την πετοφοβία μου) έμειναν στο σχεδιασμό και την προσδοκία.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλο το forum που έκανε καλή παρέα στην Άννυ σχεδόν καθημερινά. Να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που γνώρισε από κοντά στις συναντήσεις που κατά περιόδους έγιναν, καθώς και τους ανθρώπους που γνώρισε μέσα από τα κείμενά τους ή τις συμβουλές που μας έδιναν όταν ετοιμάζαμε κάποιο ταξίδι.

Επιτρέψτε μου να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τη Nedelja που κλαίγαμε παρέα στο τηλέφωνο αυτόν τον τελευταίο δύσκολο μήνα, και βέβαια τα υπόλοιπα modάκια, την Έλενα, το Σπόρο και το «αφεντικό» το Δευκαλίωνα για τις ευχές τους. Αν ξέχασα κάποιον, ας με συγχωρήσει, δεν έχω πολλά αποθέματα κουράγιου τώρα που γράφω αυτό το κείμενο.

Κλείνοντας, εύχομαι ολόψυχα εκεί που βρίσκεται τώρα η Άννυ μου, να είναι το πιο όμορφο μέρος από αυτά που είδαμε παρέα και αν έχουν wifi στον παράδεισο θα ήθελα να τελειώσω με ένα στίχο που όλες αυτές τις μέρες τριγυρναέι στο μυαλό μου

«Αιώνια θα το τραγουδώ,
αιώνια θα το τραγουδώ
κι εσύ δε θα το μάθεις,
πως οι στιγμές που μου `δωσες
αξίζουν μια ζωή»

Σας ευχαριστώ για τη φιλοξενία και συγχωρέστε με αν σας «μαύρισα» με το post μου

Χρήστος (ο σύζυξ)
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Να έχει καλό ταξίδι και καλή ανάπαυση η Άννυ μας.
Κουράγιο Χρήστο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Τα θερμά μου συλλυπητήρια Χρήστο.
H Άννυ θα μου λείψει πολύ κι ας τη γνώρισα μόνο μέσα από αυτό το φόρουμ.
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού
Τα θερμά μου συλλυπητήρια... Κουράγιο...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
Λυπάμαι ειλικρινά αν κ δεν τη γνώρισα παρά μόνο από τις ιστορίες της...Τις υπόλοιπες θα μας τις πει από κοντά στην άλλη πλευρά..
Εύχομαι να βρεις το κουράγιο να πας σε όσα μέρη δεν προλάβατε να πάτε μαζί ώστε να τα δει μέσα από τα δικά σου μάτια..Να φανείς δυνατός.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
δεν βρίσκω λόγια που να εκφράσουν τη λύπη μου.
καλό σου ταξίδι φίλη Αννυ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
Ειλικρινά λυπήθηκα πάρα πολύ αν και την γνώρισα μόνον μέσα από τα κείμενα της και την παρουσία της εδώ.Μάλιστα με αφορμή τις ιστορίες της έκανα και 1-2 ταξίδια.
Καλό της ταξίδι και κουράγιο σε σένα.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Δεν υπάρχουν λόγια...
Συλλυπητήρια.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Μένω εμβρόντητος. Ακόμα έχω κάποια μηνύματα που ανταλλάσσαμε πριν κανά δίμηνο απο δω.
Δεν ξέρω αν τα λόγια μπορούν να απαλύνουν το πόνο μιας τετοιας απώλειας. Κουράγιο.
Καλό ταξίδι αγαπημένη συμφορουμίτισσα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom