Φωτογραφικός Διαγωνισμός - Αγαπημένο Ταξίδι 2011

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
[IMGA="right"]http://www.travelstories.gr/files/globeman.gif[/IMGA]Είσαστε έτοιμοι για τον επόμενο φωτογραφικό μας διαγωνισμό; Είναι ο δέκατος φωτογραφικός διαγωνισμός που τρέχουμε στο Travelstories, και το θέμα του είναι "Αγαπημένο Ταξίδι 2011".

Μέσα σε μια χρονιά δυσκολιών για τους περισσότερους, και γενικότερου αναβρασμού, σας καλούμε να μας δείξετε τη φωτογραφία που αντιπροσωπεύει για σας το αγαπημένο ταξίδι για τη χρονιά που πέρασε, τη φωτογραφία που σας φέρνει τις καλύτερες ταξιδιωτικές αναμνήσεις από το 2011, είτε αυτές είναι από Ελλάδα είτε από εξωτερικό. :)

[imga="left"]http://www.protoporia.gr/images/covers/books/9789608883765.jpg[/imga]Οι 3 πρώτοι νικητές, θα πάρουν ως δώρο ένα αντίτυπο του βιβλίου "Ψηφιακή φωτογραφία Photoshop - Lightroom" του Μάνου Λυκάκη (κλικ) για να βελτιώσουν την τεχνική τους την επόμενη φορά που θα επιστρέψουν από ένα ταξίδι με φωτογραφικό υλικό! Τα δώρα προσφέρει ο ίδιος ο συγγραφέας, αφού όπως ίσως κάποιοι ξέρετε είναι και ενεργό μέλος του Travelstories. :)

Θα βρείτε μια νέα κατηγορία στη gallery μας ΕΔΩ, στην οποία τα μέλη καλούνται να ανεβάσουν ΜΙΑ φωτογραφία τους, που θα συμμετάσχει στο διαγωνισμό.

Υποβολή συμμετοχών μέχρι 23:00 της Δευτέρας 23 Ιανουαρίου. Στη συνέχεια οι συμμετοχές θα κλείσουν και τα μέλη θα ψηφίσουν τις φωτογραφίες που τους αρέσει περισσότερο από αυτές που συμμετέχουν. Η φωτογραφία που θα συμμετέχετε θα πρέπει να είναι δική σας. Oι νικητές θα πρέπει να παραδώσουν την αρχική φωτογραφία πλήρους ανάλυσης για να πάρουν τα δώρα τους! Σε περίπτωση που έχουμε ισοβαθμία, θα γίνει κλήρωση.

Τέλος υποβολής συμμετοχών!!

Λοιπόν ξεκινάει η ψηφοφορία! Πατάτε ΕΔΩ και μου στέλνετε προσωπικό μήνυμα, με ΤΡΕΙΣ προτιμήσεις σας με ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ, και το όνομα μέλους, δηλαδή με αυτή τη μορφή:

1. lthanos
2. spor_os
3. Defkalion

Η πρώτη ψήφος σας δίνει 4 βαθμούς, η δεύτερη 2 και η τρίτη 1 βαθμό. Έτσι θα βγουν οι συνολικοί βαθμοί κάθε φωτογραφίας. Οι τρεις φωτογραφίες με την ψηλότερη βαθμολογία παίρνουν τα δώρα. Αν υπάρξει ισοβαθμία σε κάποια θέση τότε προβάδισμα έχει η φωτογραφία με τις περισσότερες πρώτες προτιμήσεις κλπ. Δικαίωμα ψηφοφορίας έχουν όλα τα μέλη που έχουν κάνει εγγραφή μέχρι και 23/1/2012.

Οι νικητές θα έχουν περιθώριο 5 μέρες από τη στιγμή που θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα να μας παραδώσουν την αρχική φωτογραφία πλήρους ανάλυσης. Στην περίπτωση που περάσει το όριο των 5 ημερών ο επόμενος στη λίστα θα πάρει το δώρο.

Λήξη ψηφοφορίας 7 Φεβρουαρίου στις 23:30 !!

Αγαπημένο Ταξίδι 2011 - Συμμετοχές

Τις θερμές μας ευχαριστίες στον φίλο μας Μάνο για την γενναιώδωρη προσφορά των δώρων!!! :xmas_smile:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αυτό το δώρο πολύ μου αρέσει!!!! Επί τη ευκαιρία μιας και είναι μέλος δεν μας κάνει και κανένα φροντιστήριο; Μεταξύ τύρου και οίνου (γνωρίζουν οι επαϊοντες)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968
Θεωρώ ότι πρόκειται μακράν για το καλύτερο δώρο απ' όσα έχουν μπεί στους διαγωνισμούς φωτογραφίας!
Έχω το βιβλίο και είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Θεωρώ ότι πρόκειται μακράν για το καλύτερο δώρο απ' όσα έχουν μπεί στους διαγωνισμούς φωτογραφίας!
Έχω το βιβλίο και είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!

Συμφωνω απολυτα! Το εχω και γω, μου το εστειλαν απο Ελλαδα στις γιορτες και ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ε,τότε πρέπει να βρω καμιά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ φωτογραφία να μπω στην τριάδα.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Και εγώ πρέπει να είμαι μέσα.

Αν και η φωτογραφία δε θα είναι έκπληξη, πιστεύω πως θα είμαι στις πρώτες θέσεις....ε;;;;;
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Σας ευχαριστώ πολύ για τα τόσο καλά λόγια. :xmas_redface:

Θα μπορούσαμε ίσως να έχουμε ένα μόνιμο thread για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο σε εξειδικευμένα (ή και απλά) θέματα επεξεργασίας των φωτογραφιών που βγάζουμε στα ταξίδια μας. Η επεξεργασία, η ταξινόμηση αλλά και τα ασφαλή backup είναι πλέον ζητήματα που απασχολούν όλους μας.

Thanks Def. :xmas_smile:


Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες :)

.
 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Σας ευχαριστώ πολύ για τα τόσο καλά λόγια. :xmas_redface:
Θα μπορούσαμε ίσως να έχουμε ένα μόνιμο thread για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο σε εξειδικευμένα (ή και απλά) θέματα επεξεργασίας των φωτογραφιών που βγάζουμε στα ταξίδια μας. Η επεξεργασία, η ταξινόμηση αλλά και τα ασφαλή backup είναι πλέον ζητήματα που απασχολούν όλους μας.
Thanks Def. :xmas_smile:
Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες :).

Εξαιρετική ιδέα. Αναμένουμε
 
Last edited by a moderator:

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Σας ευχαριστώ πολύ για τα τόσο καλά λόγια. :xmas_redface:

Θα μπορούσαμε ίσως να έχουμε ένα μόνιμο thread για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο σε εξειδικευμένα (ή και απλά) θέματα επεξεργασίας των φωτογραφιών που βγάζουμε στα ταξίδια μας. Η επεξεργασία, η ταξινόμηση αλλά και τα ασφαλή backup είναι πλέον ζητήματα που απασχολούν όλους μας.

Thanks Def. :xmas_smile:


Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες :)

.


Μανο μαλλον πρεπει να παρεις την πρωτοβουλία της πρώτης κίνησης.
Να πω επίσης πως στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε για μια καλη φωτογραφία δεν είνα ανάγκη να πάμε στην άλλη άκρη του κόσμου. Μπορούμε να βρούμε την ευκαιρία λίγα μέτρα μακριά απο το σπιτι μας, άσχετα αν (κακώς) δεν το κάνουμε, αρκεί να ξέρουμε κάποιες τεχνικές.
Δεν θυμάμαι ποιος φωτογράφος το ειπε, παντως καπου το διαβασα πως "η διάφορα απο μια καλη και απο μια πολυ καλη φωτογραφία, είναι λίγα εκατοστά".
 
Last edited by a moderator:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σας ευχαριστώ πολύ για τα τόσο καλά λόγια. :xmas_redface:

Θα μπορούσαμε ίσως να έχουμε ένα μόνιμο thread για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο σε εξειδικευμένα (ή και απλά) θέματα επεξεργασίας των φωτογραφιών που βγάζουμε στα ταξίδια μας. Η επεξεργασία, η ταξινόμηση αλλά και τα ασφαλή backup είναι πλέον ζητήματα που απασχολούν όλους μας.

Thanks Def. :xmas_smile:


Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες :)

.


Ωραία ιδέα, μπορείς να το ανοίξεις αν θέλεις στο φόρουμ που αφορά τους φωτοταξιδιώτες, νομίζω ταιριάζει σούπερ εκεί:

Φωτο-ταξιδιώτες - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

:xmas_mrgreen:
 
Last edited:

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Ανέβασα κατά λάθος δυο φορές την ίδια φωτογραφία, για τον διαγωνισμό, δεν ξέρω αν έχω την δυνατότητα να σβήσω εγώ τη μια ή θα πρέπει να το κάνει κάποιος από τους διαχειριστές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom