Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
ετσι οπως τα λες θα γραψει το μικρο και στον ορειβατικο !!!!!!!!!!!!!:haha::haha::haha:
α!!ειδες ξεχασα να προτεινω αναβαση στου καλεργη το καταφυγιο(η μαλλον αυτο αφηστε το για χειμωνα να χει και χιονια),να περασετε το φαραγγι της σαμαριας,της αγιας ειρηνης και bungee jumping στην αραδαινα ''το μεγαλυτερο πηδημα στα βαλκανια'':clap::clap::clap:

αν αγαπητη λουλου το μπανιο στο λουτρακι ειναι για ορειβατες,αυτα ειναι για ποιους ειναι?
φανταζομαι δε θα χεις ερθει στα χανια και θα σου ακουστηκαν δυσκολα...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
αυριο έχω ανάβαση στο καταφύγιο του καλέργη.θα μείνομε εκεί το βράδυ.οταν κατέβω θα βάλω και φωτό να ζηλέψετε όλοι...έχομε meeting και με κάτι βουδιστές στην κορυφή.
τα έχουν ολα κανονίσει οι βοσκοί...ντοκουμέντα την επόμενη βδομάδα!!:cool:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
α!!ειδες ξεχασα να προτεινω αναβαση στου καλεργη το καταφυγιο(η μαλλον αυτο αφηστε το για χειμωνα να χει και χιονια),να περασετε το φαραγγι της σαμαριας,της αγιας ειρηνης και bungee jumping στην αραδαινα ''το μεγαλυτερο πηδημα στα βαλκανια'':clap::clap::clap:

αν αγαπητη λουλου το μπανιο στο λουτρακι ειναι για ορειβατες,αυτα ειναι για ποιους ειναι?
φανταζομαι δε θα χεις ερθει στα χανια και θα σου ακουστηκαν δυσκολα...
..ακριβως αυτα ειναι για τους ορειβατες οχι για ενα 3μηνο μωρακι κατω απο τους 30 και βαλε ισως βαθμους..το μωρακι σκεφτομαι και οχι τους μεγαλους τοσο για τις μετακινησεις ειτε ειναι σε σιαδα ειτε σε ανηφορα...:bleh::bleh:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
να ενημερωσουμε λοιπον τη φιλη μας varsa οτι στα χανια το καλοκαιρι εχει ζεστη:cool:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
ε, αυτο εννοειται... ουτως ή αλλως ειστε πιο ζεστοι απο μας....
παιδια, πηρα και τον οδηγου απο το Εθνος του Σαββάτου για τα χανιά-ρέθυμνο και βγαζω προγραμμα με ολα αυτα που μου ειπατε. προσεχώς, θα το ανεβάσω, για να το τσεκάρουμε...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
καλως ήρθα και φιλια σε ολους
να πω οτι δεν μου λειψατε???? ψεμματα θα ειναι....και πολυ μαλιστα.......

Varsa ειπα οτι εξαντλησαμε ολα τα θεματα???? Αμ δε....συνεχιζω....

Στη διαδρομη μεταξυ Καστελλι(Κισσαμος) και Ελαφονησι,κοντα στο χωριο Βλατος θα συναντησεις τη Μηλιά
Θα κανεις γυρω στα 2,8 χιλ. χωματοδρομο αναμεσα σε ενα μικρο ποταμι πνιγμενο στις καστανιες και θα βρεθεις στη Μηλια ενα πρωην εγκαταλελειμενο χωριο που ανακατασκευαστηκε σε
13 μικρα παραδοσιακα studios απο πετρα και ξυλο με τζακι τα περισσοτερα χωρις ρευμα,χωμενα μεσα στις καστανιες ....
Στο εστιατοριο μπορεις να φας καταπληκτικο φαγητο,γνησια κρητικη κουζινα να πιεις λεμοναδα δικια τους, ζημωτο ψωμι,κ.λ,π ολα βιολογικα απο δικη τους φαρμα 'η να αγορασεις μελι, μαρμελαδες, βοτανα, κ.λ,π
Το 2003 πηρε το skal international στο διεθνη διαγωνισμο οικοτουρισμου...
Βρεθηκα εκει Αυγουστο μηνα και εκλειναν Σ/Κ του Νοεμβριου, περισσοτερα στο site που σου δινω, επειδη ειμαι σε φαση που αλλαζω σπιτι, αν βρω θα σου στειλω και φωτο απο προσωπικο αλμπουμ.....

 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
varsa εστειλα καποτε δυο φιλους απο αθηνα, ειχαν κατεβει για διακοπες να δουνε τη ΜΗΛΙΑ και ξεχασαν να φυγουν.....
πηγανε απλα να τη δουνε, πετυχανε ακυρωση δωματιου, και δεν ηθελαν να φυγουν.....μη παθεις και εσυ το ιδιο......:bleh::bleh:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
ναι ε???? Rethimno σε παρακολουθω... μπορεις να προσθεσεις οτι πληροφοριες θες ακομα...αντεχω!!! ισως να τις κανω λιγο μεγαλυτερες τις διακοπες τελικα, με τοσα που εχω να δω... να ρωτησω: ταμπέλες υπάρχουν, ή πας με οδηγιες ? γενικά για την Κρητη, ρωταω...

ααααα welcome back!!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
να ρωτησω: ταμπέλες υπάρχουν, ή πας με οδηγιες ? γενικά για την Κρητη, ρωταω...

ααααα welcome back!!!!
ναί κάνε large διακοπές στην κρήτη !! θα σε τρελάνουν να σου λένε ..για μέρες ακόμα!!
ταμπέλες? μα φυσικά έχομε απο όλα!!:D
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
ναι ε???? Rethimno σε παρακολουθω... μπορεις να προσθεσεις οτι πληροφοριες θες ακομα...αντεχω!!! ισως να τις κανω λιγο μεγαλυτερες τις διακοπες τελικα, με τοσα που εχω να δω... να ρωτησω: ταμπέλες υπάρχουν, ή πας με οδηγιες ? γενικά για την Κρητη, ρωταω...

ααααα welcome back!!!!

VARSA σε ευχαριστω

Δεν εχω δει σε ολους τους χαρτες τη Μηλια,φροντισε ο δικος σου χαρτης να την εχει, στη διαδρομη που σου εγραψα.....αξιζει να πας εμενα μου αρεσε πολυ, και αν εχει διαθεσημοτητα δωματιων ζητησε να σου δειξουν ενα.....και στο site που σου εστειλα εχει νομιζω....

Ξενοδοχειο εκλεισες ???
Για φαγητο στη πολη των Χανιων εχεις ενημερωθει ???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom