Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
αυτ
Αυτό δεν το ήξερα Ελευθερία. Δηλ μόλις βγεις απ το φαράγγι έχουν τα σαράβαλα και σε πάνε στην παραλία. Κοίτα που πάει ο νους τους για την οικονόμα!!! Φταίνε κι αυτοί που τους επιτρέπουν τα παλιοσίδερα σε κείνο το μοναδικό τοπίο
δυστυχως αυτοι που τους το επιτρεπουν η τουλαχιστον κανουν τα στραβα ματια ειναι εκεινοι που ζητουν τη ψηφο τους και επειδη στη χωρα υπαρχει μεγάλη ανολογια τι σου δινω τι παιρνω φτασαμε σε αυτη τη κατασταση και όχι μονο.....
 
Last edited by a moderator:

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Καλησπερα παιδια.

Σκεφτομαστε με την κοπελα μου να παμε Χανιά προς τα τελη αυγουστου αλλα δεν εχω βγαλει πολυ ακρη με τη διαμονη. ειμαστε νεο ζευγαρι αλλα δε μας νοιαζει καθολου νυχτερινη ζωη κλπ. Κυριως παραλιες, βολτες και καλο φαγητο. Που θα προτεινατε διαμονη ? Εχω ακουσει κατα καιρους για ωραιες μονοκατοικιες ειτε στη θαλασσα ειτε στα διαφορα χωριουδακια αλλα κομα ψαχνω.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Καλησπερα παιδια.

Σκεφτομαστε με την κοπελα μου να παμε Χανιά προς τα τελη αυγουστου αλλα δεν εχω βγαλει πολυ ακρη με τη διαμονη. ειμαστε νεο ζευγαρι αλλα δε μας νοιαζει καθολου νυχτερινη ζωη κλπ. Κυριως παραλιες, βολτες και καλο φαγητο. Που θα προτεινατε διαμονη ? Εχω ακουσει κατα καιρους για ωραιες μονοκατοικιες ειτε στη θαλασσα ειτε στα διαφορα χωριουδακια αλλα κομα ψαχνω.
Rainbow Apartments
εμεινα εκεί πριν 3 χρόνια, οικονομικο και σε καλή τοποθεσία..
 

nepyn

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Καλησπερα παιδια.

Σκεφτομαστε με την κοπελα μου να παμε Χανιά προς τα τελη αυγουστου αλλα δεν εχω βγαλει πολυ ακρη με τη διαμονη. ειμαστε νεο ζευγαρι αλλα δε μας νοιαζει καθολου νυχτερινη ζωη κλπ. Κυριως παραλιες, βολτες και καλο φαγητο. Που θα προτεινατε διαμονη ? Εχω ακουσει κατα καιρους για ωραιες μονοκατοικιες ειτε στη θαλασσα ειτε στα διαφορα χωριουδακια αλλα κομα ψαχνω.
Κοντά στα Χανιά αλλά μακριά από τη φασαρία!
Έχει και συγκλονιστικο εστιατόριο, με σεφ τον ιδιοκτήτη. http://www.tripadvisor.com.gr/Hotel..._Hotel-Parigoria_Chania_Prefecture_Crete.html
 

KRIKA

Member
Μηνύματα
16
Likes
5
http://www.athinabeach.gr/welcomeeng.html

Μείναμε σε αυτο πριν 2 χρόνια και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι!Καινούριο, οικονομικο για Αύγουστο που πήγαμε κι εμεις, ήσυχο,είχαμε όμως αυτοκίνητο,είναι με τα πόδια από την παραλία των αγίων αποστόλων, 5-6 χιλιόμετρα απο το κέντρο των χανίων..
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Καλησπερα και απο εμενα!
Εμεις κλεισαμε για το φετινο καλοκαιρι διακοπες στα Χανια! Θα μεινουμε 9 ημερες και το ερωτημα μου ειναι αν θα πρεπει να νοικιασουμε αυτοκινητο για ολες αυτες τις ημερες.Το ξενοδοχειο μας μας προσφερει μεταφορα απο το ξενοδοχειο στο κεντρο των Χανιων αλλα απο εκει και περα αν θελησουμε να επισκεφθουμε και αλλα μερη ειναι καλη η συγκοινωνια η απαιτειται ενοικιαση αυτοκινητου.
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Καλησπερα και απο εμενα!
Εμεις κλεισαμε για το φετινο καλοκαιρι διακοπες στα Χανια! Θα μεινουμε 9 ημερες και το ερωτημα μου ειναι αν θα πρεπει να νοικιασουμε αυτοκινητο για ολες αυτες τις ημερες.Το ξενοδοχειο μας μας προσφερει μεταφορα απο το ξενοδοχειο στο κεντρο των Χανιων αλλα απο εκει και περα αν θελησουμε να επισκεφθουμε και αλλα μερη ειναι καλη η συγκοινωνια η απαιτειται ενοικιαση αυτοκινητου.
Απαραίτητο το αυτοκίνητο
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Μηπως κατα τυχη εχεις να μου προτεινεις και κανενα γραφειο για ενοικιαση που να ειναι ομως οικονομικο.

Απαραίτητο το αυτοκίνητο
Και κατι ακομα 5 ημερες ειναι αρκετες για ενοικιαση η θα χρειαστω το αυτοκινητο για ολες τις ημερες. Ποια μερη που προτεινεις να επισκεφθω....θα ειναι ταξιδι του μελιτος!
 
Last edited by a moderator:

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Παιδια και ιδιαιτερα Κρητικοι εκπεμπω sos!
Ερχομαστε ταξιδι του μελιτος απο τις 21.7-29.7 και το μονο που εχουμε κανει ειναι να κλεισουμε ξενοδοχειο!
Μπορειτε λιγο να με βοηθησετε να οργανωθω και να φτιαξω ενα προγραμμα.
Αφετηρια μας ειναι τα Χανια!
Σκεφτομαστε να νοικιασουμε αυτοκινητο για 5 ημερες ειναι αρκετο και αν ναι μεσα σε αυτες τις 5 μερες τι μπορουμε να επισκεφθουμε περα απο τον νομο Χανιων.
Ειμαι ανοιχτη σε προτασεις για ολα τα θεματα, παραλιες, χωριουδακια, φαγητακι, ποτακι και φυσικα κρητικο γλεντι.
Περιμενω απαντησεις σας.....
 

dimitrova

Member
Μηνύματα
29
Likes
7
Παιδια και ιδιαιτερα Κρητικοι εκπεμπω sos!
Ερχομαστε ταξιδι του μελιτος απο τις 21.7-29.7 και το μονο που εχουμε κανει ειναι να κλεισουμε ξενοδοχειο!
Μπορειτε λιγο να με βοηθησετε να οργανωθω και να φτιαξω ενα προγραμμα.
Αφετηρια μας ειναι τα Χανια!
Σκεφτομαστε να νοικιασουμε αυτοκινητο για 5 ημερες ειναι αρκετο και αν ναι μεσα σε αυτες τις 5 μερες τι μπορουμε να επισκεφθουμε περα απο τον νομο Χανιων.
Ειμαι ανοιχτη σε προτασεις για ολα τα θεματα, παραλιες, χωριουδακια, φαγητακι, ποτακι και φυσικα κρητικο γλεντι.
Περιμενω απαντησεις σας.....
Καλησπερα .Ειμαι Θεσσαλονικια και οχι Κρητικια αλλα πέρυσι επισκευτηκαμε τα Χανια για μια εβδομαδα και θα μπορουσα να σου πω δυο πραγματακια. Πάντως να ξερεις οτι εμενα με βοήθησαν απο εδω μεσα οι ( renata,rethimno,Vegarazaros και η LULLU ) και τους ευχαριστω παρα μα παρα πολυ.Ειναι παρα πολυ καλο να μπορουμε να βοηθάμε ο ενας των αλων και πιστεύω οτι δεν θα αργήσουν να σου απαντησουν και αυτοι. Καταρχήν νικιασαμε αυτοκίνητο για ολη την εβδομαδα απο Best Car Rentals οπως μου ειπε η ''rethimno''. Το τηλ.ειναι 6944823838- Αντωνης αλλα ειναι και η gelasakis rentcar τηλ. 28210-89065. Παρολου που ειναι δύσκολο το παρκινγκ παντα βρησκαμε στην ανατολικη πλευρα να παρκαρουμε το βραδακι οταν γυρνούσαμε απο της παραλιες. Μέναμε στην παλιά πολη και πιστεύω οτι ειναι καλυτερα. Τωρα απο παραλιες πηγαμε Ελαφονησι ,Μπαλος ,Φαλασαρνα ,Αγ.Μαρινα ,Πλατανιας και τελευτεα μερα στο Μαραθι ( ειναι 10 λεπτα απο το αεροδρομιο και ειναι πολυ βολικο πριν φυγεις). Εκδρομες στα Σφακια , Βρυσες ,Θερησο . Για εμενα για να δεις πραγματα πρεπει να αφιερώνεις 10 μερες (και λιγες ειναι) σε καθε νομο, Πέρυσι ειμασταν Χανια και φέτος παμε για Ρέθυμνο. Δεν ξερω τι αλο να σου πω αλλα όπως ειπα πιστεύω να σε βοηθήσουν οι Κρητικοι.
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Και κατι ακομα 5 ημερες ειναι αρκετες για ενοικιαση η θα χρειαστω το αυτοκινητο για ολες τις ημερες. Ποια μερη που προτεινεις να επισκεφθω....θα ειναι ταξιδι του μελιτος!
Πόσες μέρες θα μείνεται στο νησί?
Που θα μένετε σε ποια ακριβώς περιοχή?
Γενικά είστε άτομα που έχετε ανάγκη ξεκούρασης και σας αρέσει να απολαμβάνετε την άνεση του ξενοδοχείου ή το ακριβώς αντίθετο σας αρέσει να εξερευνείτε όλη την ώρα, όπως οι περισσότεροι στο Forum?

Αφού μου απαντήσεις θα μπορώ να σε κατευθύνω κατάλληλα!!!
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Καλησπερα .Ειμαι Θεσσαλονικια και οχι Κρητικια αλλα πέρυσι επισκευτηκαμε τα Χανια για μια εβδομαδα και θα μπορουσα να σου πω δυο πραγματακια. Πάντως να ξερεις οτι εμενα με βοήθησαν απο εδω μεσα οι ( renata,rethimno,Vegarazaros και η LULLU ) και τους ευχαριστω παρα μα παρα πολυ.Ειναι παρα πολυ καλο να μπορουμε να βοηθάμε ο ενας των αλων και πιστεύω οτι δεν θα αργήσουν να σου απαντησουν και αυτοι. Καταρχήν νικιασαμε αυτοκίνητο για ολη την εβδομαδα απο Best Car Rentals οπως μου ειπε η ''rethimno''. Το τηλ.ειναι 6944823838- Αντωνης αλλα ειναι και η gelasakis rentcar τηλ. 28210-89065. Παρολου που ειναι δύσκολο το παρκινγκ παντα βρησκαμε στην ανατολικη πλευρα να παρκαρουμε το βραδακι οταν γυρνούσαμε απο της παραλιες. Μέναμε στην παλιά πολη και πιστεύω οτι ειναι καλυτερα. Τωρα απο παραλιες πηγαμε Ελαφονησι ,Μπαλος ,Φαλασαρνα ,Αγ.Μαρινα ,Πλατανιας και τελευτεα μερα στο Μαραθι ( ειναι 10 λεπτα απο το αεροδρομιο και ειναι πολυ βολικο πριν φυγεις). Εκδρομες στα Σφακια , Βρυσες ,Θερησο . Για εμενα για να δεις πραγματα πρεπει να αφιερώνεις 10 μερες (και λιγες ειναι) σε καθε νομο, Πέρυσι ειμασταν Χανια και φέτος παμε για Ρέθυμνο. Δεν ξερω τι αλο να σου πω αλλα όπως ειπα πιστεύω να σε βοηθήσουν οι Κρητικοι.
κι εγω Σαλονικια ειμαι!!!
Χιλια ευχαριστω για τις πληροφοριες θα μου φανουν χρησιμες!
Απλα σκεφτομουν στην περιπτωση μας να συνδυασουμε και Χανια αλλα και Ρεθυμνο, δυσκολο το βρισκεις; Ασε που ελεγα να νοικιασουμε αυτοκινητο μονο για τις 5 ημερες γιατι φθανουμε βραδυ στις 21 και φευγουμε πρωι στις 29.
Οτιδηποτε αλλο σου ερθει στο μυαλο, εδω ειμαι!
Και παλι ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom