Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

Elena ioannou

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα Έλενα!Είμαι από Χανιά και ζω εδώ..Δεν ξέρω να σου πω για ταβέρνες που θα είναι ανοιχτά..σίγουρα μαγαζά βραδινα που έχουν και φαγητό θα έχουν μενού(π.χ Pallas,Nama,raki & roll)..Αλλα κάποιες βδομάδες πριν όλοι ανακοινωνουν αν θα είναι ανοιχτα,ποιες μέρες,το μενού στα χανιώτικα νέα(τοπική εφημερίδα),Μπορείς να την διαβάσειςonline!
Ωραια ευχαριστω πολυ.αρα πρεπει να περιμενω ακομα λιγο για να το ψαξω..απλα μας αγχωσε λιγο αυτη η κατασταση που δεν μπορουμε να βρουμε καπου να κλεισουμε ευκολα..:)
 

BeUnique

Member
Μηνύματα
9
Likes
19
Ναι αλλά μην αγχώνεστε!!Σίγουρα θα βρείτε!!Να πάτε και προς Θερισσο να φάτε καλά και παραδοσιακά..Καλά να περάσετε!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Εγω θα ηθελα καποιος αν γνωριζει να μου πει..ψαχνουμε μια ταβερνα που να ειναι ανοικτη στις 31 του Δεκεμβρη για ρεβεγιον..ειμαστε απο Κυπρο και θα μεινουμε Χανια για 3 μερες και δεν καταφεραμε ακομα να βρουμε μια ταβερνα για φαγητο στις 31..μας ειπαν οτι ολοι περνουν οικογενειακα εκεινο το βραδυ και ειναι ολα κλειστα :( μπορει καποιος να βοηθησει αν γνωριζει κατι?
δεν ειναι αληθεια ακριβως,,ολες οι ταβερνες βγαζουν το μενου στη εφημεριδα και φυσικα ειναι ανοικτα..πχ σιγουρα θα ειναι ανοικτα η νυχτεριδα , μοναστηρι, παλλας, χρυσοστομος,μπαχαρ και αλλες που δεν μπορω να θυμηθω τωρα..αλλα μια εβδομαδα πριν μπορεις να βρεις τα μενου και τα τηλ κρατησεων στα Χανιωτικα νεα..
 

Elena ioannou

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
δεν ειναι αληθεια ακριβως,,ολες οι ταβερνες βγαζουν το μενου στη εφημεριδα και φυσικα ειναι ανοικτα..πχ σιγουρα θα ειναι ανοικτα η νυχτεριδα , μοναστηρι, παλλας, χρυσοστομος,μπαχαρ και αλλες που δεν μπορω να θυμηθω τωρα..αλλα μια εβδομαδα πριν μπορεις να βρεις τα μενου και τα τηλ κρατησεων στα Χανιωτικα νεα..
Εισαστε σιγουρη για τον χρυσοστομο οτι θα ειναι ανοικτα?επειδη καποιος απο χανια μας ειπε οτι θα ειναι κλειστο..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Εισαστε σιγουρη για τον χρυσοστομο οτι θα ειναι ανοικτα?επειδη καποιος απο χανια μας ειπε οτι θα ειναι κλειστο..
σιγουρη 100% ειμαι μολις μιλησα στο τηλ μαζι τους και ειπαν οτι ειναι ανοικτοι..
2821 057035
 

Elena ioannou

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Σε ευχαριστω παρα πολυ.μιλησα και γω μαζι τους και οντως ειναι ανοικτοι,απλα δεν εχουν ζωντανη μουσικη..και θα το προτιμουσαμε...γνωριζεις για καποια ταβερνουλα που μπορει να εχει και μουσικη?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Σε ευχαριστω παρα πολυ.μιλησα και γω μαζι τους και οντως ειναι ανοικτοι,απλα δεν εχουν ζωντανη μουσικη..και θα το προτιμουσαμε...γνωριζεις για καποια ταβερνουλα που μπορει να εχει και μουσικη?
..ζωντανη μουσικη ακομη δεν ξερω τα προγραμματα τους αλλα μολις μαθω θα σου πω..αν και θα υπαρχουν αρκετες ομαδες και σχηματα που θα τραγουδουν εκεινες τις μερες ....θα μαθουμε συντομα..
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Καλησπέρα στην παρέα του φόρουμ και ειδικά στον κοσμο τσι κρητης :p

Σκεφτόμαστε φέτος να πραγματοποιήσουμε το ταξιδι που θελουμε χρονια τωρα με την κοπέλα μου στα Χανιά, θα έχουμε σιγουρα αυτοκίνητο για τις μετακινήσεις. Αυτο που ηθελα να ρωτήσω ειναι σχετικα με τη διαμονή.

Αρχικα να πω οτι υπολογίζουμε 7-8 βράδια. Το καλύτερο ειναι να γινει η διαμονή καθ ολη τη διαρκειά της στα χανιά ή λιγο εξω απ τα Χανιά ή να μοιράσουμε τις μερες, ας πούμε 5 μέρες Χανιά 2-3 μέρες Νότια για να δούμε και άλλα χωριά και μέρη?
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπέρα στην παρέα του φόρουμ και ειδικά στον κοσμο τσι κρητης :p

Σκεφτόμαστε φέτος να πραγματοποιήσουμε το ταξιδι που θελουμε χρονια τωρα με την κοπέλα μου στα Χανιά, θα έχουμε σιγουρα αυτοκίνητο για τις μετακινήσεις. Αυτο που ηθελα να ρωτήσω ειναι σχετικα με τη διαμονή.

Αρχικα να πω οτι υπολογίζουμε 7-8 βράδια. Το καλύτερο ειναι να γινει η διαμονή καθ ολη τη διαρκειά της στα χανιά ή λιγο εξω απ τα Χανιά ή να μοιράσουμε τις μερες, ας πούμε 5 μέρες Χανιά 2-3 μέρες Νότια για να δούμε και άλλα χωριά και μέρη?
Γεια σου Στάθη!
Λοιπόν, φαντάζομαι ότι έχετε όρεξη να δείτε αρκετά μέρη στα Χανιά, κι όχι μόνο να βγαίνετε στα ομολογουμένως ωραία νυχταρινά μαγαζιά. Προσωπικά θα μοίραζα τις μέρες ίσως ακόμη και πιο πολύ, δηλαδή οι πρώτες 3 και η τελευταία αν χρειάζεται Χανιά, και μετά ανάλογα τα γούστα σας. Παλαιόχωρα ένα διήμερο αξίζει, ειδικά αν θέλετε με καραβάκι να βλέπετε παραλίες χωρίς πρόσβαση οδικώς. Άλλη επιλογή για ηρεμία, να κατεβείτε Σφακιά με το αμάξι, να το αφήσετε και να περάσετε διήμερο στο Λουτρό, νοικιάζοντας και βαρκούλα για ερημικές παραλίες (Καλόγερος, Μάρμαρα και άλλες). Επίσης, για ρομάντσα με την κοπέλα σου, μπορείτε να μείνετε στο Ροδάκινο ή το Φραγκοκάστελλο, να περνάτε τη μέρα για μπάνιο στους Αμμόλοφους και να αγναντεύετε το Λιβυκό.
Άπειρες επιλογές, από εσας εξαρτάται.
Αν θέλετε να περάσετε και το φαράγγι της Σαμαριάς και να μείνετε στην Αγία Γαλήνη, μπορείτε επίσης.
Α, αν έχετε τη δυνατότητα να μείνετε ακόμη πιο πολλές μέρες στην Κρήτη, κάντε το χωρίς δεύτερη σκέψη. ;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom