Χανιά

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Χμμμ. Καλή η Κρήτη και τον χειμώνα. Αλλά το καλοκαίρι είναι άλλη φάση. Η καλύτερη εποχή για μένα στην Κρήτη είναι μέσα Σεπτέμβρη με αρχές Οκτώβη.
Έχω κάνει τα καλύτερα camping σε Φαλάσαρνα και Ελαφονήσι.
ναι..ναι..3-9/9 θα ειμαι χανια..στην αδελφή μου και στα ανηψια μου... και τον γαμπρό μου τον χανιώτη..με 116 ευρω για 2 ατομα..με aegean....
θα πιουμε τις τσικουδιες..θα φαμε στον λεβεντη στον σταλο...θα παμε στον μπάλο...θα φαμε και τα καλυτερα καλτσουνια της συμπεθερας...θα παμε στο γκουβερνετο να δουμε τον ειρηναιο...θα κατεβουμε στο κακοδικι και στη παλιοχωρα....και θα περασουμε γενικά θαυμα...
πριν φυγουμε θα παρουμε και τα παξιμαδια μας απο τον δανδρακη..και τις μυζηθρες και τις γραβιερες απο τον αθητάκη..αααα..και συγκλινο...απο τον αθητακη...
να ειστε καλά εκει στα χανια...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλο vario ...αλλα σκέψου οτι πρίν 4 χρόνια ήταν πολύ πιο ζωντανό!!! νομίζω οτι τώρα παίζουν και τα εμπορικά ελληνικά ...
μπράβο που βρήκες το βιντεάκι να ξέρει ο κόσμος περί τούτου!!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..:haha::haha:.ποιος θα παινέσει το γαμπρό ? η νυφη ας ειναι και κουτσος....λέει ο λαος... να πω εγω το μονο που έμεινε???????:(
Χανιωτες και φιλοι συντοπιτες...ξεχασατε να πειτε για τα σκουπίδια τ. σκουπίδια και παλι τα σκουπίδια!!!!!!!!!!!!:(
Οποιος θέλει παραλία χωρις υστερικες τσιρίδες μαναδων πισω απο τα μικρα, χωρις καρέκλες και ομπρέλες...και ισως και λίγο ποδαρόδρομο...
1 Μένιες ...Χανια κοντα στα Ραβδουχα
2 Ανυδροι στη Παλιώχωρα.. βότσαλο και λιγες ομπρέλες
3 Κριός Παλιώχωρα βοτσαλο αλλα με παραπανω ομπρέλες αλλα μεγάλη παραλία..
,, θα θυμηθω και αλλες..............
Μαρμαρα οχι ειναι τιγκα τα τελευταια χρόνια...:clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
και δεν είναι μόνο τα χανιά...υπάρχουν πολλα χωριά σε μικρή χιλιομετρική ακτίνα απο την πόλη όπου θα περάσετε υπέροχα! δείτε φωτοαφιερώσεις πολλών όμορφων χωριών που ανήκουν στον νομό χανίων,στο site της πόλης μας (κεντρική σελίδα)
ChaniaTown.gr - Ξ?Ξ± Χανιά Online
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Και στον Θερισο ειναι πολυ ωραια μεσα απο μια ομορφη διαδρομη με δεντρα αν και περυσι εκαναν εργα...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
[
QUOTE]1 Μένιες ...Χανια κοντα στα Ραβδουχα
2 Ανυδροι στη Παλιώχωρα.. βότσαλο και λιγες ομπρέλες
3 Κριός Παλιώχωρα βοτσαλο αλλα με παραπανω ομπρέλες αλλα μεγάλη παραλία..
Γενικα η Ραβδουχα θελει προσοχη, γιατι η θαλασσα ειναι αποτομη, και ο δρομος πριν μερικα χρονια που ειχα παει δεν ηταν καλος,το φαγητο παντως ηταν καταπληκτικο, το ιδιο και η θεα και ξεχασαμε ολη τη ταλαιπωρεια......
 

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία - Σιβηρία
bastard,θα γνωρίζεις ασφαλώς και για το μεγάλο event falasarna beach party! αυτό όμως γίνεται κάθε χρόνο την πρώτη κυριακή του αυγούστου...έρχονται απο όλο τον κόσμο περίπου 7-10 χιλιάδες άτομα..πήγαινα στάνταρ μέχρι πρόπερσι γιατί ο dj ήταν δικός μου άνθρωπος.έπαιζε μουσική που σε εξίταρε πραγματικά,και έφευγα λιώμα το πρωί απο τον χορό. μετά όμως η μουσική "γύρισε" και μετά γύρισαν και τα άντερά μου,έφυγε και ο dj γιατί δεν πάλευε να παίζει αυτά που του ζητούσαν (τσίρκο),και έτσι δεν ξαναπήγα.άν τύχεις φέτος όμως να πάς να μας πείς και την γνώμη σου..;)
Μα βέβαια γνωρίζω για το πάρτι στα Φαλάσαρνα. Κάποιος μάλιστα μου είπε ότι είχε αρχίσει από μια μικρή παρέα που πήγαινε κει κάθε χρόνο...και κατέληξε να μαζεύεται όλος ο κόσμος.
Παρόλα αυτα, δεν θα πάω φέτος αφού θα εξερευνώ την Ν.Α. Ασία! :D

Ο Ν.Χανίων είναι πανέμορφος αλλά αν ρωτήσετε την αποψή μου, όσο πάει χειροτερεύει. Και αυτό γιατί οι άνθρωποι εδω πέρα (όπως και στην υπόλοιπη Ελλάδα) δεν ξέρουν να εκτιμούν αυτά που έχουν...Ελπίζω να ξυπνήσουν..αν και ο υπερκαταναλωτισμός, η κατάχρηση και η κερδοσkκοπία είναι χαρακτηριστικό κάποιων ανθρώπων εδώ.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ελπίζω να ξυπνήσουν..αν και ο υπερκαταναλωτισμός, η κατάχρηση και η κερδοσοπία είναι χαρακτηριστικό κάποιων ανθρώπων εδώ.
Δυστυχως...αλλα ειναι πολλα τα λεφτα Αρη.
 

andreaslim

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Θελω πληροφοριες για Χανια

Καταρχην υπαρχει καμια καλη προταση για διαμονη?Ξερει κανεις το Φιλοξενια στο KOYM ΚΑΠΙ το ξεχωρισα γιατι ανακαινιστηκε σχετικα προσφατα...
Η περιοχη εκει τι λεει? Αν νοικιασουμε μηχανακι θα ειμαστε οκ για παραλιες Αγιων Αποστολων και κοντινων απο εκει ωστε ναμαστε και κοντα στο γραφικο λιμανακι?Ειμαστε ζευγαρι και υπολογιζουμε να ερθουμε τελη Ιουλιου στα Χανια
Αρχικα για Ρεθυμνο λεγαμε αλλα θαναι ταλαιπωρια με καραβι ενω στα Χανια παει κατευθειαν ε?
Μπορει κανεις να βοηθησει?Δυο βδομαδες θα μεινουμε και θελω προτασεις παρακαλω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom