Χειμερινος Προορισμος Στην Ελλαδα

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Επίσης, για Ορεινή Κορινθία δες και αυτό. Έχουν μείνει φίλοι και μου έχουν πει τα καλύτερα. Βέβαια, δεν ξέρω από τιμές τι γίνεται. Θεωρώ ότι γενικότερα στην Ορεινή Κορινθία την έχουν δει κάπως με τις τιμές..

- - - |
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Βλεπω εχουν θρασος οι ανθρωποι με τις τιμες ..αντι να κοιταξουν να τσιμπησουν κανενα πελατη.....εποχες που ζουμε
Δεν ξερω καθολου αν τα Τρικαλα εχουν ζωη το βραδυ...εμενα παντως πριν 2 χρονια δεν ειδε το ματι μου κ πολλα πραγματα ...παντως αν σε ενδιαφερει καθαρα η ομορφια του τοπιου ..εγω θα ψηφισω Λιμνη Φενεου.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Την εχουν παραδει με τις τιμες, σκεφτονται οτι κοντα τους ειναι μια πολη με κοντα 5 εκατομμυρια κατοικους και ολο και καποιον μαακα θα τσιμπησουν.
 

John1987

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Αντζελες
ikarialover ευχαριστω πολυ για τις προτασεις,θα τις τσεκαρω.

Ισχυει οτι την εχουν δει με τις τιμες πολυ.Βλεπω οτι η προσφορα ανανεωθηκε οποτε δε θα δεσμευτω στη Γκουρα.

Προσωπικα με ενδιαφερει η ομορφια του τοπιου αλλα οι υπολοιποι ισως θελουν και να εχουμε κοντα ενα στοιχειωδες μερος να παμε,μια ταβερνα/ενα καφε κτλ
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κοντα στη λιμνη Φενεου υπαρχουν τα χωρια Γκουρα κ Φενεος ..εννοειται οτι εχουν ταβερνες κ καφε ..μη φανταστεις την απολυτη ερημια ..προς θεου!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Στο Φενεο υπαρχει η ταβερνα του Σταϊκου, κατεψυγμενο κυνηγι αλλα ωραια θεα για μεσημεριανο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
μιλας για το γνωστο Σταικο φανταζομαι που ηταν παλια σωματοφυλακας διαφορων αστερων του Χολυγουντ εε?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ναι, κοινως γοριλας
Εχει και καποιες φωτογραφιες μεσα.
 

John1987

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Αντζελες
Παιδες πηγα το προηγουμενο προηγουμενο πσκ στα Τρικαλα Κορινθιας και περασα πολυ ωραια.

Εμεινα στο σαλε των χρωματων,γενικα αρκετα ευχαριστημενος,μικρο βεβαια το δωματιο και το μπανιο αλλα πολυ προσεγμενο και ζεστο! (80 η διανυκτερευση με πρωινο)

Πρωτη μερα πηγαμε στο Χιονοδρομικο (υπεροχη διαδρομη) καναμε λιγο snow mobile αλλα το αρνητικο ειναι οτι ο οδηγος τον οποιο ακολουθουσαμε πηγαινε πολυ αργα.Επισης,μου ειπανε οτι υπαρχει διαδρομη με snow mobile που διαρκει καμμια ωρα προς τη Λιμνη Δασιου η οποια ειναι παγωμενη αυτη την εποχη,αλλα με κοστος 50 ευρω (2 ατομα).Επισης μου ειπε η υπευθυνη του
ξενωνα οτι αν κλεισουν 4 ζευγαρια κατοπιν συνενοησεως με τον οδηγο
μπορει να κανονιστει νυχτερινη διαδρομη με snow mobile προς τη Λιμνη Δασιου σε θερμοκρασιες βεβαια γυρω στους -7.

Δευτερη μερα πηγαμε στη Λιμνη Δοξα οπου ηταν πολυ ομορφα και στην εκκλησια του Αγιου Γεωργιου η οποια ειναι πιο ψηλα με φοβερη θεα στη λιμνη οπου ειναι must να δοκιμασετε (αγοραζετε κιολας) γλυκο του κουταλιου τριανταφυλλο.Η Δοξα απεχει μια ωρα απο τα τρικαλα περιπου.Συνεχισαμε προς τη Λιμνη Στυμφαλια η οποια ναι μεν ειναι σε μια εντυπωσιακη πεδιαδα ωστοσο ειναι αποξηραμενη στο μεγαλυτερο μερος και δεν αξιζει να τη δει κανεις κατα την αποψη μου.Η διαδρομη ομως απο Δοξα προς Στυμφαλια ειναι υπεροχη μεσα στα πευκα και στα ελατα.

Η επιστροφη απο Στυμφαλια προς Τρικαλα γινεται και απο ορεινους δρομους και απο Εθνικη-Κιατο και διαρκει περιπου μια ωρα.

Τωρα ως προς τα Τρικαλα ειναι 3 χωρια με αντιστοιχο στυλ,δηλαδη ξενωνες-ταβερνες δεξια και αριστερα και λιγοστες καφετεριες.Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασαν ως γραφικοτητα ή φυσικο καλλος.

Απο ταβερνες φαγαμε στου Δεκλερη οπου μειναμε πολυ ευχαριστημενοι και στην Πινακωτη η οποια ομως εχει τσιμπημενες τιμες.

Γενικα δεν υπαρχει κανενα μαγαζι για ποτο κατι το οποιο προσωπικα δε με χαλασε γιατι ηθελα ησυχο μερος για αραγμα.

Ευχαριστω ολους τους συμφορουμιτες για τις συμβουλες τους,ελπιζω να επισκεφτω και τους υπολοιπους χειμερινους προορισμους.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειναι τα Ανω-Μεσα και Κατω Τρικαλα αντιστοιχως .
.Ναι τα 3 αυτα χωρια δε λενε και πολλα πολλα.Η περιοχη στη λιμνη Φενεου ειναι σαφως καλυτερη
 

eleni4

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
γεια σου φίλε. Εχει περάσει πολυς καιρός που έκανες την ερώτηση αλλα εγώ τώρα μπήκα εδώ. Λοιπόν, θέλω να σου πώ ότι για χειμώνα είναι πόλύ ωραία τα Καλάβρυτα.
Τυχαία, πήγα κι εγώ και έμεινα σε έναν ξενώνα σούπερ με πούλμαν απο Αθήνα.πάνε τα σαββατοκύριακα και με 55 το ατομο ειναι ολα πληρωμένα μαζί με το μενου (3 γεύματα πλήρη).Λοιπον μπορούμε να ταξιδεύουμε πολύ άνετα αμα ψάχνουμε.
 

TrObAs

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Καλημέρα ,
σκεφτόμαστε να πάμε ενα 4ήμερο ταξίδι μετά τα χριστούγεννα 26-30 δεκεμβρίου. Το θέμα είναι δεν ξέρω που σκέφτηκά για Ελάτη αλλά βλέπω ότι είναι τσιμπιμένες οι τιμές των ξενοδοχείων δεν με αποσχολεί απαραίτητα να είναι πολύ εμπορικό το μέρος απλά να είναι ωραία και να μην να γδύσουν με τις τιμές βασικα !!!

Τι προτείνετε εσεις που γνωρίζετε καλύτερα ?

Ευχαριστώ πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.705
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom