Γενικά Χειμωνιάτικος προορισμός Ιανουαριος-Ευρωπη

watanabe1

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Καλησπέρα,θέλω να κανονίσω κάποια εξόρμηση σε ευρώπη για ιανουάριο,τέλη ίσως αρχές φλεβάρη κάπου βόρεια ίσως πχ σκανδιναβικές χώρες η ιρλανδία,ασχετα μεταξύ τους βέβαια αλλα δεν έχω ιδέα τι παίζει με τις εποχές εκεί και αν είναι κατάλληλη περίοδος,ψάχνουμε με την κοπελιά κάτι μη αστικό με χωριά και χαλαρούς ίσως ρυθμούς,
καμιά πρόταση?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Θα σκοτεινιάζει από το μεσημέρι και θα έχει κρύο (και χιόνι στη σκανδιναβία). Πιο χαλαρά δε γίνεται, όλη μέρα μέσα θα είστε. Μήπως κάπου πιο νότια να δείτε και κάτι με φως;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Να ξερεις οτι στις σκανδιναβικες χωρες ο Ιανουαριος-Φεβρουαριος ειναι οι ψυχροτεροι μηνες και οι μικροτερες μερες(νυχτωνει γυρω στις 3μμ).Εσυ,ειδικα που θελεις χωρια,και οχι πολεις,υποψιαζομαι πολυ υποτονικες καταστασεις,απο καποια ωρα και μετα...δηλ.ουτε για φαι...Αλλα ακομη και οι πολεις δεν νομιζω,οτι ζουν σε εντονους ρυθμους...
Αλλα,καλυτερα να μιλησει οποιος εχει παει.....
 

watanabe1

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
δηλαδη γεναρη παμε καπου πιο νότια, οπως καταλαβαίνω είναι καλυτερα να περιμενω να μπει η ανοιξη για τοσο βορεια.. ασχετως εποχης με τιμες και κοστος τι γινεται;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ο ι τιμές των εισιτηρίων είναι καλές τέτοια περίοδο. Για κόστος διαβίωσης και ξενοδοχείων ανά ημέρα ταξιδιού βάλε εδώ τις πόλεις που ψάχνεις και δες το http://www.numbeo.com/hotel-prices/. Η σκανδιναβία έχει κόκκινες πινέζες στο χάρτη, άρα είναι ακριβή.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
Καλησπέρα,θέλω να κανονίσω κάποια εξόρμηση σε ευρώπη για ιανουάριο,τέλη ίσως αρχές φλεβάρη κάπου βόρεια ίσως πχ σκανδιναβικές χώρες η ιρλανδία,ασχετα μεταξύ τους βέβαια αλλα δεν έχω ιδέα τι παίζει με τις εποχές εκεί και αν είναι κατάλληλη περίοδος,ψάχνουμε με την κοπελιά κάτι μη αστικό με χωριά και χαλαρούς ίσως ρυθμούς,
καμιά πρόταση?
Έχω βρεθεί αρχές Γενάρη Ιρλανδία και μέσα Φλεβάρη στη Φιλανδία-Λαπωνία.Το θέμα είναι εσείς τί ζητάτε???Σκανδιναβία η διάρκεια της μέρας είναι μικρή αλλά σε καλύπτει σε χειμερινές δραστηριότητες,ηρεμία κτλ.Η Ιρλανδία-αν και οι περισσότεροι την προτείνουν για ανοιξιάτικο προορισμό-εμένα με κάλυψε κ την καταευχαριστήθηκα!!Ούτε πολύ κρύο αλλά με όμορφο και χουχουλιάρικο χειμωνιάτικο mood,χωριουδάκια,πολύ χαλαροί ρυθμοί και ηρεμία.
Οι τιμές και στις δύο επιλογές σχετικά εώς αρκετά ακριβές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom