Χιονισμένα Χριστούγεννα στην Ελλάδα... Κάθε πρόταση δεκτή!!

stamos1972

Member
Μηνύματα
52
Likes
25
Τρικαλα Ορεινης Κορινθιας ....

Μαγικος προορισμος , στα ανω Τρικαλα 1150μ υψομετρο , συνηθως την περιοδο αυτη πηζει στο χιονι ..

2ωρες απο Αθηνα ...

www.e-ziria.gr

ΥΓ περυσι εκανα εκει Χριστουγεννα με 1 μετρο χιονι , το ιδιο ευελπιστω και φετος ... :)

Συμφωνώ είναι πανέμορφα και δίπλα στην Αθήνα απλά... είναι τόσο κοντά που το φυλάω για Σαββατοκύριακες αποδράσεις!!! :D:D
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Θα συμφωνήσω με την dancing Queen για την Σαμαρίνα και τα λοιπά βλαχοχώρια (Άβδελα, Σμίξη, Περιβόλι) της Πίνδου τα οποία βρίσκονται δίπλα στον εθνικό δρυμό, την περίφημη βάλια κάλντα.
Βρίσκονται επίσης κοντά στην Βασιλιτσα και περίπου 45 λεπτά από τα Γρεβενά, για περιπτώσεις ανάγκης.
Και σίγουρα είναι ένα μέρος στο οποίο δεν ξεκινάς εύκολα από την Αθήνα για να πάς, αν δεν εχεις την άνεση του χρόνου.
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Συμφωνώ είναι πανέμορφα και δίπλα στην Αθήνα απλά... είναι τόσο κοντά που το φυλάω για Σαββατοκύριακες αποδράσεις!!! :D:D

Ωχ , σορρυ , δεν ειχα δει πως η θεματικη ενοτητα αφορουσε την Μακεδονια ...
Μπηκα κατευθειαν απο τον τιτλο του thread .... :p
 

stamos1972

Member
Μηνύματα
52
Likes
25
Τελικά κλείσαμε για Δράμα (27-29/12) και Μπάνσκο (Βουλγαρία) (29/12 - 1/1/2010).
Είχαμε δύο επιλογές, η μία προς Δυτική Μακεδονία (ευχαριστώ για τις πολύ ώραιες προτάσεις σας, θα τις χρειαστώ κάποια άλλη φορά) και η άλλη να προσθέσουμε την Βουλγαρία στον χάρτη μας ;)!
Επιλέξαμε το δεύτερο με μία δόση από την πανέμορφη Δράμα. Πιστεύω ότι θα περάσουμε καλά και χιονισμένα!!

Ευχαριστώ όλους για της πληροφορίες!!!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
πολυ ομορφα ειναι και στα χανια του πηλιου για γιορτες...πολυ χιονι ωραιο χιονοδρομικο,ταβερνες για ολα τα γουστα.
εγω ειχα κανει πρωτοχρονια στο millenium στο ξενοδοχειο Μανθος μεσα σε μια χαραδρα...τζακι τεραστιο, ποτο πολυ και καθε μερα σπεντζοφαι...
εκλεισα και τη πρωτοχρονια του 06 αλλα δε μπορεσα να παω ...λογω...αστε το καλυτερα.
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Καλά να περάσετε!
Εάν χρειάζεσαι οποιαδήποτε άλλη πληροφορία εδώ είμαστε για διευκρινήσεις... ;)
 

kaith

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Είμαστε οικογένεια (η γυναίκα μου, ο γιος μας 3 ετών και εγώ) και ψάχνουμε προορισμό για το διάστημα 27/12 έως 2/1/2010 στην Ελλάδα.
Η αφετηρία μας είναι η Αθήνα, θα έχουμε αυτοκίνητο και μας ενδιαφέρει να βρούμε χιόνι (και ίσως και κανένα χιονοδρομικό για σκι).
Η αρχική σκέψη ήταν για Βουλγαρία (Μπάνσκο) αλλά μάλλον οι φίλοι του forum μας άλλαξαν γνώμη...

Οπότε σκεφτόμαστε για Βόρεια Ελλάδα.
Έχετε να προτείνεται κάτι? :roll:
Έχω να προτείνω και την Πελοπόννησο , στο αχαικό χωριό, είναι πολύ ψηλά στο βουνό
και πάντα έχει χιόνι τις γιορτές , κοντά στο χιονοδρομικό καλαβρύτων
μπες στο www.achaikochorio.gr
 
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
κάποιες φορές όταν μας αρέσει κάτι , δεν κοιτάμε άλλα ...
Γεγονός, όπως αποδεικνύεται από το προηγούμενο ποστ σου, πάλι για το Αχαϊκό Χωριό (στην Πελοπόννησο), που ανάρτησες στο θέμα 'Πρωτοχρονιά στην Αλεξανδρούπολη'.....

Επίσης, επειδή μπερδεύτηκα....στις 13.20 μας ρωτάς τη γνώμη μας για το Αχαϊκό Χωριό, ενώ στις 13.25 μας το προτείνεις ένθερμα....Ξεμπερδέψου πρώτα λίγο εσύ, γιατί μπερδευόμαστε κι εμείς.....;)
 

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Είμαστε οικογένεια (η γυναίκα μου, ο γιος μας 3 ετών και εγώ) και ψάχνουμε προορισμό για το διάστημα 27/12 έως 2/1/2010 στην Ελλάδα.
Η αφετηρία μας είναι η Αθήνα, θα έχουμε αυτοκίνητο και μας ενδιαφέρει να βρούμε χιόνι (και ίσως και κανένα χιονοδρομικό για σκι).
Η αρχική σκέψη ήταν για Βουλγαρία (Μπάνσκο) αλλά μάλλον οι φίλοι του forum μας άλλαξαν γνώμη...

Οπότε σκεφτόμαστε για Βόρεια Ελλάδα.
Έχετε να προτείνεται κάτι? :roll:
Δε το συζητάω.Μία είναι η επιλογή..Δράμα..Ονειρούπολη..Φαλακρό..Μπές σε αυτά τα sites και μετά απλά κλείσε ξενοδοχείο...η απόφαση δεν είναι δύσκολή...
http://www.oneiroupolh.gr/
http://www.falakro.gr/
http://www.drama.gr/indexgr.php
κια μπορείς αν θέλεις μέσω συνοριακού σταθού εξοχής να πας και μια βόλτα στο μπάνσκο που πραγματικά αξίζει.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.314
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom