EgyptAir Χρέωση επιπλέον αποσκευών σε αεροπορικές

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
εγω δεν καταλαβα, τλκ αν η βαλιτσα ειναι πανω απο 23 κιλα πληρωνω ανα κιλο ή 60 ευρω οσα κιλα κ αν ειναι παραπανω?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
τελικα υπαρχουν εξελίξεις με τα κιλα στις αεροπορικές εταιρείες.
οσον αφορα την egypt air το 2012 που εκανα δυο ταξιδια μαζί της ισχυσαν τα εξής.
δυο βαλίτσες απο 25 κιλά εκαστη και 8 κιλά χειραποσκευη.
αν καποιος ταξιδεψει αυτο τον καιρο ας κανει ενα τηλεφωνο στην εταιρεια να επιβεβαιώσει αν ισχύει..
αντιθέτως η aegian μας εδωσε χαρτάκι οπου ξεκαθάριζε οτι απο εδω και στο εξης επιτρέπει δωρεάν μονο μια βαλίτσα 20 κιλά συν την χειραποσκευη.προφανώς χρεωνομαστε τυχον υπέρβαρο.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδιά έχω μια απορία και αν μπορείτε να μου τη λύσετε.Θέλω να πάω Στουτγκάρδη με δωρεάν εισιτήριο της Aegean μιας και δεν πετάξαμε την ημέρα που έπρεπε γιατι χάλασε το αεροπλάνο.Πήρα τηλ και μου είπαν οτι θα πληρώσω μόνο τους φόρους.Κι έχω τις εξής απορίες:πώς θα κλείσω το εισιτήριο μου δλδ τηλεφωνικά ή κάπως αλλιώς και όσο αυξάνεται η τιμή του εισιτηρίου ανεβαίνουν και οι φόροι και θέλω ν αγοράσω επιπλέπν αποσκευή.Διάβασα οτι κοστίζει 25 ευρώ αν την κλείσεις ηλεκτρονικά και τηλεφωνικά έλεγε οτι πληρώνεις +8 ευρώ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Παιδιά έχω μια απορία και αν μπορείτε να μου τη λύσετε.Θέλω να πάω Στουτγκάρδη με δωρεάν εισιτήριο της Aegean μιας και δεν πετάξαμε την ημέρα που έπρεπε γιατι χάλασε το αεροπλάνο.Πήρα τηλ και μου είπαν οτι θα πληρώσω μόνο τους φόρους.Κι έχω τις εξής απορίες:πώς θα κλείσω το εισιτήριο μου δλδ τηλεφωνικά ή κάπως αλλιώς και όσο αυξάνεται η τιμή του εισιτηρίου ανεβαίνουν και οι φόροι και θέλω ν αγοράσω επιπλέπν αποσκευή.Διάβασα οτι κοστίζει 25 ευρώ αν την κλείσεις ηλεκτρονικά και τηλεφωνικά έλεγε οτι πληρώνεις +8 ευρώ.
Αφού μίλησες στο τηλέφωνο μαζί τους πώς και δε ρώτησες και τις υπόλοιπες απορίες σου; Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που θα στα πει καλύτερα από την ίδια την εταιρία πάνω στο θέμα αυτό.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Δηλαδη,αμα χαλασει το αεροπλανο και πεταξεις αλλη μερα,σε χρεωνουν τους φορους?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom