Αγκίστρι Αγκιστρι - tips και αποριες

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
λοιπον ας ριξω και εγω τις εμπειριες μου απο αγκιστρι που εχω παει αμετρητες φορες και το λατρευω.κ να προσπαθησω ν απαντησω και σε καποια θεματα που τεθηκαν παραπανω.λοιπον εγω για διαμονη προτεινω σκαλα ωστε να εισαι διπλα στην τοπ παραλια του νομου αττικης χαλικιαδα.απτη σκαλα δεν εισαι διπλα σε καμια παραλια εισαι ακριβως στη μεση απ ολες.οποτε σκαλα,ετσι ουτε εχεις αγχος για λεωφορειακι κτλ,απλα βαζεις μαγιο περπατας ενα τεταρτακι μεστο δασος κ εφτασες χαλικιαδα.η καταβαση για καποιον που παει πρωτη φορα ισως φανει δυσκολη αλλα τελικα ειναι παιχνιδακι.με ποδηλατο λιγο δυσκολο να φτασεις εκει,εκτος κ αν κανεις μεστο δασος αλλα ακομα κ αν φτασεις το ποδηλατο θα το αφησεις πανω δεν κατεβαινει ουτε στα χερια.να εχετε ομπρελα γιατι σκια στη χαλικιαδα δεν παιζει.επισης η παραλια στη σκαλα δεν ειναι κακη για ενα απογευματινο μπανιο κ παγωτακι αφου ολα τα μαγαζια ειναι κοντα.επισης αξιζει εστω μια φορα να επισκεφτειτε δραγωνερα η απονησο(αν κ για μενα η χαλικιαδα ειναι ανωτερη),μπορειτε ειτε με το λεωφορειακη(αν ειναι κυριακη καλυτερα οχι) ειτε να πατε δραγωνερα με ποδηλατο,η αποσταση παλευεται.εμενα που μου αρεσει και το τρεξιμο ειχα παει τζοκιν ως τη δραγονερα απογευματακι.γενικα το νησι ειναι μικρο εχει πολλα πευκα κ ισιους δρομους και προσφερεται για ποδηλατο και τρεξιμο.ιουλιο αυγουστο προτιμηστε το καθημερινες,σκ ψιλοβουλιαζει.η σκαλα εχει αρκετα μαγαζακια για ολα τα γουστα,μεχρι κ βραδιες καραοκε γινονται οποτε να βαρεθειτε δυσκολο.αυτα,αν εχετε καποια αλλη απορια ελευθερα
χαλικιαδα δεν εχω παει, αλλα η Δραγωνερα ειναι μεγευτικη. Δηλαδη η Χαλικιαδα ειναι ακομα πιο ομορφη απο τη Δραγωνερα?
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
ναι για μενα η χαλικιαδα ειναι καλυτερη παραλια,πιο μαγευτικη και πιο ξεχωριστη.να πας οπωσδηποτε
 

mac

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Ισχύει ότι είναι παραλία γυμνιστών; Μπορεί να κολυμπήσει δηλαδή και κάποιος που δεν έχει διάθεση να εκθέσει τα κάλλη του;
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
ρε παιδια κατι ερωτησεις..εχω παει σε απειρες παραλιες σε ολη την ελλαδα,δεν εχω βρει μια που να ειναι αποκλειστικα γυμνιστων και να απαγορευεται να κανεις με μαγιο.φυσικα κ μπορεις να κολυμπησεις με οτι θες,και με ολοσωμο. η αναλογια με μαγιο και χωρις ειναι περιπου μισοι μισοι στη χαλικιαδα
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
κανενα καλο καταλυμε εχετε να προτεινεται???
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Ωπ! Τώρα το είδα αυτό!:D

Το σκέφτομαι και φέτος για ένα 3ημεράκι στο πανέμορφο Αγκίστρι.
Τι Χαλικιάδες και Δραγώνερα μου λέτε? Εγώ επιστρέφω στο Αγκίστρι για να φάω πάλι στην Αλκυώνη!!!! :cool: Μαγεία μόνο αυτό!

ΥΓ1: Δώστε βάση σε αυτό που έγραψαν τα παιδιά πιο πάνω: στην Χαλικιάδα πάρτε νερό και ομπρέλα, θα κορακιάσετε και θα καείτε άσχημα!
ΥΓ2: Το κάμπινγκ στο δάσος μου έκανε πολύ άσχημα εντύπωση... άπειρες σκηνες και άσχημες μυρωδιές... και σκεφτείτε ότι είχα πάει Ιούνιο
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
λοιπον για καταλυμα villa vivian-villa foinikas,οσες φορες εχω παει εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος! κ ωραια ταβερνουλα απο κατω(με λιγο τσιμπημενες για τους καιρους τιμες ομως). για αγκιστρι σε οποιον αρεσει η πεζοπορια νωρις το πρωι η αργα το απογευμα υπαρχουν μονοπατια μεσα στο δασος που φθανεις στη κορυφη του λοφου με ωραια θεα!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.721
Likes
15.074
Λοιπόν αν και τόσο καιρό το είχα ψιλο υποτιμήσει το νησί,σκέφτομαι να το επισκεφτώ για λίγες μέρες.Επειδή όμως θα έχω μαζί τη μητέρα μου μάλλον,η οποία δεν είναι και πολύ του περπατήματος,θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να προτείνει ξενοδοχεία σε λογική τιμή που να είναι σχετικά κεντρικά,κοντά σε εστιατόρια,μαγαζιά κτλ και κοντά στην παραλία.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Καλημέρα σε όλους! Να ρωτήσω, για να πάρεις μία καλή γεύση του νησιού

α) χρειάζεσαι αμάξι;
β) δύο ή τρεις διανυκτερεύσεις (δεν θέλω να τα γυρίσω όλα, αλλά να δω τα must);
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Για μένα 2 νύχτες / 3 μέρες είναι μια χαρά... Ιδανικό θα έλεγα, και τις 2-3 αξιόλογες παραλίες θα δεις και τις βόλτες σου θα κάνεις. Ούτως η άλλως το βράδυ σε στανταρ σημεία θα πηγαίνεις στην σκάλα.

Όσον αφορά το αμάξι δεν θα το επέλεγα.. Μάλλον για ποδήλατο το κόβω την επόμενη φορά που θα πάω.

ΥΓ: Καλημέρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom