Μαλαισία βαλιτσες και φυγαμε*

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Mπραβο Εφη που εκανες το ονειρο σου πραγματικοτητα!!!!
Βεβαια και συ εχεις τα κοτσια και εισαι φοβερα οργανωτικη.

Εριξες ωραια ιδεα και για αλλα ζευγαρια.

Ξυπολητη νυφη, ευχομαι βιο ανθοσπαρτο και ευτυχισμενο και παντα να ακολουθεις το ονειρο σου.Αξιζει.!!!

Χαιρετησματα στο εταιρον ημισυ.:p
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
να ζησετε ευτυχισμένοι!!μόλις τωρα ανακαλυψα την υπέροχη ιστορία σου και την διάβασα μονορούφι!!

τα καλύτερα λοιπόν σε εσας εκει στα όμορφα Χανιά!!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
κεφατοι και ηρεμοι συνεχιζουμε τις διακοπες μας στο ομορφο νησι.Μεσα απο ομορφες διαδρομες,αναμεσα απο ζουγκλες(και σε δρομους,σημειωτεων,πολλες σκαλες ανωτερους απο αυτους του δικου μας νησιου!μαλιστα θα τολμουσα να πω οτι ειναι καλυτεροι οι εξωχικοι τους δρομοι απο καποια σημεια εθνικης εδω:shock:)ενα κοπαδι μοσχαρακια χωρις να μας ενοχλησει καν,παει παραλληλα μ εμας



,λιγο πιο περα ενα monkeys feeding point.οι μαιμουδιτσες ξεψαρωμενες ως και απειλιτικες



-''δεν κατεβαινω αν δεν παρω κι αλλη μπανανα'':haha:



συνεχιζουμε και οδηγουμε διπλα σε ειδυλιακες παραλιες(εξ οψεως,δεν τις δοκιμασαμε η αληθεια ειναι...)



περναμε μπροστα απο τη μαρινα,μα τα πανακριβα σκαφη των πλουσιων που συχναζουν στο νησι



Κατευθυνομαστε προς το πανεμορφο και τουριστικοτατο oriental village!




και σημειο εκκινησης του διασημου τελεφερικ.Ξενερωνουμε διοτι λογο συννεφιας ειναι κλειστο:(



το τεραστιο παρκο καταπρασινο με πινελιες απο εξωτικα πολυχρωμα λουλουδια, λιμνουλα με κρεμαστη γεφυρα,αλλα δυστυχως η αληθεια ειναι σε διαφορες γωνιες
παρατηρουμε δυστυχισμένα φυλακισμενα πουλια



,φορτωνομαστε ανα δυαδες+οδηγος=3 στο δυσμοιρο παχυδερμο για ενα κυκλακι στον περιφραγμενο χωρο των 100τμ:shock:(νομιζαμε οτι θα μπει μετα απο αυτο το κυκλακι μεσα στη ζουγκλα:roll::)



παρακολουθησαμε κι ενα αξιoλυπητο show με μαστουρωμενα κροκοδειλακια να τα βασανιζουν για χατηρι των τουριστων:mad:



ευτυχως κατα τ αλλα ζουν εδω...



καναμε και για πρωτη μας φορα fish spa!(μετα γεμισε ο τοπος στα Χανια)
φυσικα στα κοριστιστικα περιποιημενα ποδια δεν θα δειτε πολλα ψαρακια,ειναι ολα στα αντρικα!μπηκαμε ολοι μαζι σε μια μικρη πισινουλα!



Μετα με συναισθημα ''περπαταω και πεταω'':haha: διαπιστωνουμε με μεγαλη μας χαρα οτι τα συννεφακια εχουν αραιωσει...και το τελεφερικ κινειται!!!



θαυμαζουμε το καταπρασινο νησι απο τα 600κατι... μετρα ψηλα!!!



τα συννεφα εμφανιζονται παλι σιγα σιγα

θεα που σου κοβει την ανασα



παρναμε μεσα στα συννεφα και κατεβαινουμε σε μια αερογεφυρα που ενωνει τις 2 πιο ψηλες κορυφες!κρυυυυυοοοοο!!!!!!!!!!




τρομακτικο!κανουμε διαφορα κασκαντερικα και το καταδιασκεδαζουμε!

συνεχιζουμε παραπερα,μετα απο μια ατελειωτης κουρασης ανηφορα και σκαλοπατια για τις βαθρες!
στα μεσα τις διαδρομης αυτος ο 90χρονος παπους μας εκανε να αιστανθουμε 100 χρονων(οχι 100 δικα του χρονια παντως:haha::haha:)να τον βλεπατε πως πηγαινε,ενω εμας μας ειχε βγει η γλωσσα.Μας χαρισε ενα κοματι απο ενα δεντρο που το βραζεις πινεις το ζουμι του και αποκτας τις αντοχες του!ενα βαζακι με ενα τζελ σαν το δικο μας βιξ φτιαγμενο απο τον ιδιο απο βοτανα της ζουγκλας,που κανει για ολους τους πονους και μια σακουλα φυλλαρακια για στριβουμε εκει μεσα τον καπνο και να καπνιζουμε τσιγαρα που θα μας κανουν να ζησουμε 100 χρονια:haha::haha:πλακα κανω φυσικα!ο παππους ανεβαινει καθε μερα αυτη τη διαδρομη μαζι με τους γιους του και μαζευουν βοτανα και ξυλα,αυτη η καθημερινη ασκηση και το οξυγονο τα κανουν ολα!



η κουραση της διαδρομης αξιζε η ομορφια ειναι μοναδικη και το τοπιο σε ηρεμει!




επιστροφη..........
και η φωτογραφια της ημερας
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Είδα τις φωτογραφίες το πρωί με τον καφέ και πραγματικά μου έφτιαξες τη μέρα!Τι μαγεία είναι αυτή,τι υπέροχες είκόνες!!!
Και πιο πριν οι φωτογραφίες του γάμου τόσο υπέροχες...με κάνανε άλλη μια φορά να μετανιώσω που έκανα το γάμο μου στο χωριό με τα σόγια,αχ και βαχ καλά να πάθω που δεν το τόλμησα!Μπράβο σας,να ζήσετε,να είστε πάντα τόσο ευτυχισμένοι όσο φάινεστε στη φωτογραφία και η ζωή σας να είναι γεμάτη όμορφα ταξίδια και υπέροχες στιγμές!!!
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Να ζησετε και να ευτυχησετε!!!!Και η κοινη σας ζωη να ειναι τοσο ομορφη και πλουσια σαν τις εικονες που παραθετεις πιο πανω!!!!
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Βίον ταξιδόσπαρτον εύχομαι, παιδιά... :love2:Να ζήσετε και να γιορτάζετε κάθε χρόνο την επέτειό σας με αντίστοιχα ταξίδια! Πολύ ωραία η ιστορία και οι φωτό, πολύ ωραίοι κι εσείς και προπάντων οι φίλοι που ακολούθησαν! Πάντα τέτοια!...
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Οι φωτογραφίες σας ειναι υπεροχες, μπράβο Εφη μου, απιστευτα ρομαντικός ο γαμος σας!!
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Πραγματικά έχω μείνει άφωνη! Συγχαρητήρια για τον παραμυθένιο γάμο σου καλή μου..ευχαριστούμε που μας ταξίδεψες και μοιράστηκες μαζί μας την ευτυχία σου:!:! Η ιστορία σου είναι απίστευτη και οι φωτογραφίες σου απλά μαγευτικές, σαν καρτ ποστάλ..:D
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
κοριτσια παιρνετε ιδεες!!!:haha:
χαιρομαι που σας αρεσει και καποια στιγμη θα επανελθω....εχουμε ακομα 14 μερες ταξιδι...πρωτευουσα.....και εεεε...το γαμηλιο ταξιδι:lol:
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
...και εεεε...το γαμηλιο ταξιδι:lol:
Μη μας τα λες αυτά έτσι απότομα efi, θα πάθουμε τίποτα :haha:... ταξίδι πάνω στο ταξίδι..αυτά είναι!! Ανυπομονώ να μάθω που πήγατε...!:clap:

Ααα και επειδή είδα στο προφίλ σου κάποιες φωτογραφίες από Moorea και κόντεψα να πέσω κάτω και να με μαζεύουνε με τα κουταλάκια, πες μου σε παρακαλώ πως θα γράψεις κάτι και γι'αυτό το ταξίδι:shock:, εκεί είναι που δεν τη γλιτώνω με τίποτα :killme:...!!!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
γλυκια μου,εδω μια ιστορια εχω ξεκινησει και δεν ξερω ποτε θα την τελειωσω...
η γαλλικη πολυνησια ηταν το μεγαλυτερο μου ονειρο για πολλα χρονια και σε καταλαβαινω που λιωνεις αλλα το μεγαλο την ατου ειναι οι φωτος και οχι μια τοσο ενδιαφερουσα ιστορια με φοβερες περιπετειες οπως το ταξιδι σε περου-βολιβια που εκει πραγματικα θα αξιζε να πουμε καποια πραγματα,ασε που περναει ο καιρος και σιγα σιγα ξεχναμε τισ λεπτομερειες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.269
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom