Σερβία βελιγραδι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος krokontoulas, στις 19 Αυγούστου 2008.

1. krokontoulas

krokontoulas New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βαλκανια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Λατινικη Αμερικη
    βελιγραδι με τραινο

πληροφοριες κανεις???

2. Μοιραστείτε τη σελίδα

3. Xontro_Mpizeli

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινούπολη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
    Έχω πάει στο Βελιγράδι με τρένο.

Από Θεσσαλονίκη βεβαίως βεβαίως.

Δεν θυμάμαι πόσο κοστίζει ακριβώς (πήγα και πριν 2 καλοκαίρια) αλλά είχε διαρκέσει περίπου 16 ώρες αν θυμάμαι καλά. Αλλά, ταξίδευα βράδυ (δλδ είχα και κρεβάτι στο τρένο) και επίσης, θυμάμαι, στα ελληνοσκοπιανικά και σκοπιανοσέρβικα σύνορα είχαμε κάνει πολύ ώρα για έλεγχο και τα σχετικά!

Για περισσότερα πάντως επικοινώνησε με τον Ο.Σ.Ε.

Α! Επίσης, ο σταθμός στο Βελιγράδι είναι πολύ ωραίος! ΚΑι από δίπλα ακριβώς, είναι και αυτός των Κ.Τ.Ε.Λ. Αυτό σαν πληροφορία, αν θελήσεις τα ταξιδέψεις από κει για πουθενά γύρω μές την Σερβία (εμείς είχαμε πάρει λεωφορείο από κει για Σεράγεβο βέβαια).

4. Blondeamon

Blondeamon Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ιρλανδία με το μωρό
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μόσχα ή Κούβα
    Απο ασφάλεια ειναι καλά? Επίσης , είναι φθηνή χώρα ?

5. Xontro_Mpizeli

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινούπολη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
    Η Σερβία είναι από τις ομορφότερες χώρες για μένα!

Πολύ ωραία φύση, ωραίες πόλεις, ευγενέστατοι και συμπαθητικοί άνθρωποι και γενικά όλα πολύ καλά!

Ασφαλής επίσης, ναι! Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα πουθενά και αν πήγαμε!

Αν είναι φθηνή, ναι είναι αρκετά φθηνή. Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποια αντιπροσωπευτική τιμή ενός προϊόντος αλλά ήταν φθηνότερα από Ελλάδα. (Βοσνία είναι ακόμα πιο φθηνά!!!)

Ivana likes this.
  6. george diver

george diver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Στούς βυθούς ολης της γης
    Βελιγραδι-Θεσσαλονικη-Αθηνα με τραινο το εχω κανει και εγω με την γυναικα μου πριν 2-3 χειμωνες. Βελιγραδι- Θεσσαλονικη 16 δυσκολες ωρες με -11 βαθμους εξω και πολυ χιονι και στο μεγαλυτερο μερος της διαδρομης ανευ θερμανσης. ειχε πλακα ομως και ηταν απο τα πιο ομορφα ταξιδια .. Το βελιγραδι πανεμορφο με τον Δουναβη και Σαββα παγωμενους. πραγματικα πολυ ομορφη πολη.Μας αρεσε πολυ και το Νοβισαντ.Η σερβια πιστευω ακομα να ειναι πιο φτηνη απο την ελλαδα. ειναι πανεμορφη, να πας. το μονο κακο ηταν οτι χρεωναν παρα πολυ ακριβα την περιαγωγη στο κινητο και οταν ηρθε ο λογαριασμος μας παθαμε σοκ. προσεξε το λιγο αυτο.Αν τελικα πας να περασεις καλα και μην φοβασαι απολυτως τιποτα απο θεμα ασφαλειας
    :D:D

Ivana likes this.
  7. ArgyGR

ArgyGR New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Πολωνια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ινδια
    [Λαθος thread, Plz delete]

8. orestcrete

orestcrete Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Viva España!!(ελπιζω
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Sudamerica :)
    ξερουμε τωρα τι δρομολογια υπαρχουν Θεσσαλονικη-Βελιγραδι με λεωφορεια;;; στο site των κτελ θεσσαλονικης δεν λεει τιποτα ..

9. Ivana

Ivana Member

Επόμενο Ταξίδι:
    spiti!!!!!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    οχ.....όλος ο κόσμος
  10. orestcrete

orestcrete Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Viva España!!(ελπιζω
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Sudamerica :)
    μονο οι siamos tours κανει δρομολογια βελιγραδι-θεσσαλονικη; δεν υπαρχει και κατι αλλο για να συγκρινω; εχεις παει με αυτη την εταιρεια;

11. Borealis

Borealis Member

Κάποτε ήταν και ο Λιοτσικας δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη. Αν δεν αντέχεις το λεωφορείο θα πρέπει να ταξιδέψεις Φλώρινα- Μπιτολα για να πάρεις τρενο για Σκόπια Βελιγράδι.

12. Ivana

Ivana Member

Επόμενο Ταξίδι:
    spiti!!!!!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    οχ.....όλος ο κόσμος
    υπάρχουν αλλα δύο αλαμάνης και φπ τραβελ.... όποτε πάω με λεωφορείο πάω με τους πρώτους αποδειχτηκαν σαν καλύτεροι.... αλαμάνης με τίποτα για πολλούς λόγους, το φπ-πολύ καλά λεωφορεία αλλα οχι και ανετα...

σημερα ο αδελφός μου ήρθε με το σιαμος, όλοι οι φίλοι μου Σέρβοι από Θεσ/νικη το παίρνουν... δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις νομίζω... και από τιμές όλοι τα ίδια έχουν...

Η λύση που σου προτείνει ο φίλος μάς υφίσταται αλλά λίγο κουραστικό είναι...(μέσω Φλώρινας, Μπίτολα.....(μάλλον πολύ κουραστικό))...εγώ δεν θα πήγαινα...

13. Borealis

Borealis Member

Πολύ πολύ κουραστικό (κάποτε πήγαινε και μέσω Κοσόβου) το ανέφερα για να δείξω πόσο δύσκολο είναι να πάει κανείς στο Βελιγράδι πλέον. Είναι απίστευτο ότι δεν συνδεονται οι μεγάλες πόλεις των Βαλκανιων μεταξύ τους!

Μοιραστείτε τη σελίδα