διακοπές στην εύβοια

michaliss

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
παιδια σκέφτομαι την κυριακη να παω με την κοπέλα μου στην εύβοια για 3 βραδιές. μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο μέρος με ωραία παραλία και διασκέδαση??που πρέπει να πάμε??
 

Ellinaras

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Νομίζω ότι πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος ως προς το προφιλ της εκδρομής σας. Θελετε να πατε για μπάνιο και επ ευκαιρία να πιειτε και κανα ποτάκι το βράδυ ή να πατε για διασκέδαση και επ' ευκαιρία να κάνετε κανα μπανάκι.Στο λέω αυτό γιατί η Εύβοια έχει διασκέδαση στις πόλεις -κωμοπόλεις του Ευβοικού ενώ οι καλύτερες παραλίες είναι αιγαίο μεριά. Μπορείς να το συνδυάσεις αλλα είσαι διατέθημένος για μετακινήσεις? Επίσης πολλές ωραίες παραλίες εχουν χωματόδρομο...
 

michaliss

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
θα πάμε για χαλάρωση οπότε με ενδιαφερει περισσότερο να έχω μια καλή διαμονή κοντα σε ωραία παραλία αλλα και το βράδυ να μπορώ να βγω για κανενα ποτάκι.
εχω βρει το παρακάτω ξενοδοχείο στο μαρμάρι.με τις μετακινήσεις δεν εχω πρόβλημα (εως 20km ) απο το ξενοδοχείο.
Booking.com: Marmari Bay Hotel, Marmari, Evia, Greece - 28 Guest reviews. Book your hotel now!
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Από βόρεια Εύβοια πολύ ωραία είναι στα : Βλαχιά, Κρύα Βρύση, Πήλι, Χιλιαδού, Λιμνιώνας, Πευκί, Ροβιές.
Τώρα στα κεντρικά και νότια είναι πολύ ωραία στον Κάλαμο, η Κύμη, η Κάρυστος, η Μουρτερή όλα αυτά τα μέρη έχουν ωραίες παραλίες και είναι σχετικά ήσυχα... Διάλεξε και πήγαινε :D
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
θα πάμε για χαλάρωση οπότε με ενδιαφερει περισσότερο να έχω μια καλή διαμονή κοντα σε ωραία παραλία αλλα και το βράδυ να μπορώ να βγω για κανενα ποτάκι.
εχω βρει το παρακάτω ξενοδοχείο στο μαρμάρι.με τις μετακινήσεις δεν εχω πρόβλημα (εως 20km ) απο το ξενοδοχείο.
Booking.com: Marmari Bay Hotel, Marmari, Evia, Greece - 28 Guest reviews. Book your hotel now!
επειδη ειμαι απο χαλκιδα και εχω ψιλογυρισει την ευβοια θα σου προτεινα να πας προς βορεια, οπως ειπανε πιο πανω βλαχια ειναι πολυ ωραια, με το πηλι ειμαι συναισθηματικα δεμενη γιατι επι μια δεκετια στα παιδικα μου χρονια εκανα καμπινγκ αλλα πολυς κοσμος παει χιλιαδου, αγια αννα(εχει και μεγαλο καμπινγκ, και πολλα μαγαζια γενικα), λιχαδα ειναι ωραια(ειναι στη μυτη της ευβοιας, στο τερμα), στο πευκι ειναι ωραια, στους ωρεους... ειπα πολλα ε?δε θελω να σε μπερδεψω αλλα ψαξε για καθε μερος να δεις φωτο και να διαλεξτε τι σας αρεσει. η βορεια ευβοια εχει πιο ωραια διαδρομη, πολυ πρασινο και ωραιες παραλιες και γενικοτερα την επισκεπτεται περισσοτερος κοσμος(sorry στους νοτιοευβοιωτες). α! και αν τελικα καταληξεις για βορεια να κανεις οπωσδηποτε σταση στην εκκλησια του αγιου ιωαννη του ρωσου(θα ειναι στο δρομο σας). ελπιζω να βοηθησα λιγακι.:clap::clap::clap::clap::clap:
(sorry στους νοτιοευβοιωτες)
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
λιχαδα ειναι ωραια(ειναι στη μυτη της ευβοιας, στο τερμα),
Με χιλια. Και κατσε να πιεις το καφεδακι σου διπλα στον Αγ. Γιωργη με θεα μπροστα τα απεραντο γαλαζιο και πισω τα πευκα να μοιαζουν με λαβα που θελει να φτασει στη θαλασσα. Η παραλια διπλα στο Γρεγολιμανο (Club Med και περιξ) ειναι απιστευτη. Για night life πολυ κοντα ειναι η Αιδηψος - αν πας προσεψε μην πατησεις κανεναν ηλικιωμενο, εχει πολλους λογω των ιαματικων πηγων και δεν πολυ προσεχουν οταν περνανε απεναντι.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
επειδη ειμαι απο χαλκιδα και εχω ψιλογυρισει την ευβοια θα σου προτεινα να πας προς βορεια, οπως ειπανε πιο πανω βλαχια ειναι πολυ ωραια, με το πηλι ειμαι συναισθηματικα δεμενη γιατι επι μια δεκετια στα παιδικα μου χρονια εκανα καμπινγκ αλλα πολυς κοσμος παει χιλιαδου, αγια αννα(εχει και μεγαλο καμπινγκ, και πολλα μαγαζια γενικα), λιχαδα ειναι ωραια(ειναι στη μυτη της ευβοιας, στο τερμα), στο πευκι ειναι ωραια, στους ωρεους... ειπα πολλα ε?δε θελω να σε μπερδεψω αλλα ψαξε για καθε μερος να δεις φωτο και να διαλεξτε τι σας αρεσει. η βορεια ευβοια εχει πιο ωραια διαδρομη, πολυ πρασινο και ωραιες παραλιες και γενικοτερα την επισκεπτεται περισσοτερος κοσμος(sorry στους νοτιοευβοιωτες). α! και αν τελικα καταληξεις για βορεια να κανεις οπωσδηποτε σταση στην εκκλησια του αγιου ιωαννη του ρωσου(θα ειναι στο δρομο σας). ελπιζω να βοηθησα λιγακι.:clap::clap::clap::clap::clap:
(sorry στους νοτιοευβοιωτες)
Επειδή μετά τη Σκύρο θα κινηθούμε και εμείς Β. Εύβοια, προτείνεις το κάμπνινγκ της Αγ. Άννας?Δεν έχω κλείσει μια και μπορεί να μείνουμε και παραπάνω στη Σκύρο. Λες να έχουμε πρόβλημα??Μιλάω για περίπου 10 Αυγούστου...Πρέπει να κάνω ένα πλάνο για τα χωριά που προτείνατε...:)
Thanks
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Επειδή μετά τη Σκύρο θα κινηθούμε και εμείς Β. Εύβοια, προτείνεις το κάμπνινγκ της Αγ. Άννας?Δεν έχω κλείσει μια και μπορεί να μείνουμε και παραπάνω στη Σκύρο. Λες να έχουμε πρόβλημα??Μιλάω για περίπου 10 Αυγούστου...Πρέπει να κάνω ένα πλάνο για τα χωριά που προτείνατε...:)
Thanks
προσωπικα δεν εχω μεινει στο καμπινγκ αλλα ο αδερφος μου που εχει μεινει μου ειιχε πει οτι ειναι μεγαλο και καλα οργανωμενο αλλα ψαξτο και μονη σου γιατι δεν προσωπικη εμπειρια για να σου πω στανταρ, παντως ξερω οτι το προτιμαει πολυς κοσμος. γνωμη μου ειναι αν εχετε χρονο να τη γυρισετε την βορεια ευβοια εχει πολυ ωραια διαδρομη, πολυ πολυ πρασινο (ακομα..... ευτυχως):lol::lol::lol::lol::lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom