Ιταλία διακοπες στην ιταλια!!!!!

katerina85

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλησπερα σε ολους!!
σκεφτηκαμε με το αγορι μου φετος το καλοκαιρι αντι να δωσουμε μια περιουσια στην ελλαδα και στα φημισμενα της νησια να παμε ιταλια,μιας και οι δυο δεν εχουμε ταξιδεψει ποτε στο εξωτερικο.
δυστυχως μας λειπουν ομως πολλες πληροφοριες!σκεφτηκαμε να μεινουμε 3 μερες ρωμη και 3 μερες φλωρεντια.δεν ξερω αν ειναι δυνατον αυτο(λογω αποστασης).
α,κατι που ξεχασα να αναφερω,πολυ σημαντικο,ειναι οτι θα παμε με πλοιο και χωρις καποιο μεταφορικο μεσο.
πρεπει λοιπον να υπολογισουμε χιλιομετρικες αποστασεις και να βρουμε ποια μεταφορικα μεσα πανε εκει.
εαν καποιος ξερει να μας πει θα μας φανει πολυ χρησιμο.ψαχνουμε να βρουμε που παει το μετρο και δρομολογια λεωφορειων στην ιταλια.
οποιαδηποτε προταση και συμβουλη εχει ο καθενας με χαρα θα την ακουσουμε..
ειναι η πρωτη φορα που παμε εξωτερικο και θα θελαμε να ειναι κατι αξεχαστο....
ευχαριστουμε πολυ!!!!
:D
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
καλησπερα σε ολους!!
σκεφτηκαμε με το αγορι μου φετος το καλοκαιρι αντι να δωσουμε μια περιουσια στην ελλαδα και στα φημισμενα της νησια να παμε ιταλια,μιας και οι δυο δεν εχουμε ταξιδεψει ποτε στο εξωτερικο.
δυστυχως μας λειπουν ομως πολλες πληροφοριες!σκεφτηκαμε να μεινουμε 3 μερες ρωμη και 3 μερες φλωρεντια.δεν ξερω αν ειναι δυνατον αυτο(λογω αποστασης).
α,κατι που ξεχασα να αναφερω,πολυ σημαντικο,ειναι οτι θα παμε με πλοιο και χωρις καποιο μεταφορικο μεσο.
πρεπει λοιπον να υπολογισουμε χιλιομετρικες αποστασεις και να βρουμε ποια μεταφορικα μεσα πανε εκει.
εαν καποιος ξερει να μας πει θα μας φανει πολυ χρησιμο.ψαχνουμε να βρουμε που παει το μετρο και δρομολογια λεωφορειων στην ιταλια.
οποιαδηποτε προταση και συμβουλη εχει ο καθενας με χαρα θα την ακουσουμε..
ειναι η πρωτη φορα που παμε εξωτερικο και θα θελαμε να ειναι κατι αξεχαστο....
ευχαριστουμε πολυ!!!!
:D
για ποιο μετρό μιλάμε?? καλως ήλθες με την ευκαιρία
 

katerina85

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
για ποιο μετρό μιλάμε?? καλως ήλθες με την ευκαιρία


λαθος μου!!!απο συνηθεια!!το τρενο εννοω στην ιταλια.πως αλλιως να παω και φλωρεντια?καλα αν βρουμε και τα δυσκολα μενουμε μονο ρωμη και παμε του χρονου στα αλλα μερη.απλα σκεφτηκα μηπως μπορουμε να συνδιασουμε και αλλες περιοχες εκτος ρωμης!!!
καλως σας βρηκα κιολας:clap:.....
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
η ρώμη δεν απέχει και πολύ από την φλωρεντία με το τρένο οπότε μπορείς 3+3 κλείσε αεροπορικά και εδώ είμαστε για ΟΛΑ τα υπόλοιπα;)
 

katerina85

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
τα αεροπορικα δυστυχως τα ξεχναω εντελως...
το αγορι μου δεν μπαινει...
οποτε ολα θα τα κανω με λεωφορεια και αλλα μεσα....
σ'ευχαριστω πολυ
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
τα αεροπορικα δυστυχως τα ξεχναω εντελως...
το αγορι μου δεν μπαινει...
οποτε ολα θα τα κανω με λεωφορεια και αλλα μεσα....
σ'ευχαριστω πολυ
μπορείτε να κλείσετε από ένα γραφείο ακτοπλοικά για ανκόνα και μετά αφού ξέρουμε τις ημ/νίες βλέπουμε τα υπόλοιπα, αυτή την επόχη έχει και προσφορές καλές
 

katerina85

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
οκ σ'ευχαριστω...!!θα κλεισω ακτοπλοικα και ξενοδοχεια(που κατι εχω βρει σ'αυτα) και θα ξαναμιλησουμε για περισσοτερες διευκρινησεις....
ευχαριστω για τον χρονο σου!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom