Ιταλία ιταλια με πλοιο

nettare

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
δηλαδη ρε σπυρο πρεπει να μου σκαναρουν την ταυτοτητα οι αστυνομικοι για να καταλαβουν οτι δεν ειμαι λαθρομεταναστης?προφανως και οχι,ειναι μια δικαιολογια που δεν στεκει και για αυτο κατηγγειλα το γεγονος
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Δεν είμαι από αυτούς που θα υποστηρίξουν ότι η ΕΛ.ΑΣ. στελεχώνεται από αποκλειστικά και στο σύνολο της ιδιαίτερα νοήμονες, αν και στην προκειμένη περίπτωση δεν αποκλείω την παρερμηνεία(;) διαταγής.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
ροζα κανεις λαθος εγω ειμαι κατα της αστυνομοκρατιας,δεν μπορει ενας αστυνομικος να με ελεγξει στην μεση του δρομου χωρις να υπαρχει λογος γιατι αυτο ειναι καταχρηση εξουσιας
Αν το πιστεύεις αυτό, πρέπει να μεταναστεύσεις στις ΗΠΑ, γιατί μόνο εκεί υπάρχει τέτοια νομική προστασία του πολίτη. Στην Ευρώπη, ευτυχώς ή δυστυχώς, ο αστυνομικός έχει κάθε δικαίωμα να σε ελέγξει στη μέση του δρόμου επειδή έτσι κρίνει, και να σε πάει και μέσα για "εξακρίβωση στοιχείων" αν δεν προκύπτει από κάποιο επίσημο έγγραφο η ταυτότητά σου.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
και να σε πάει και μέσα για "εξακρίβωση στοιχείων" αν δεν προκύπτει από κάποιο επίσημο έγγραφο η ταυτότητά σου.
Όταν προκύπτει όμως και πάλι σε πάει μέσα είναι παράβαση καθήκοντος και κατάχρηση εξουσίας,το οποίο στη χώρα μας μένει ατιμώρητο.

Όσο γι'αυτό με την Αμερική,μας έκανες και ευθυμήσαμε πάλι.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Check your facts.... Δε μπορεί, θα έχουν και κάποια καλά, ε ?
Σίγουρα,όχι πάντως αυτά που αναφέρεις και που μόνο ως αστείο μπορούν να ληφθούν.

Μου μιλάς για ατομικές ελευθερίες στη χώρα που κρατάει έγκλειστους δεκάδες πολίτες εδώ και χρόνια σε ένα από τα χειρότερα κολαστήρια του πλανήτη χωρίς να τους απαγγείλει κατηγορίες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σίγουρα,όχι πάντως αυτά που αναφέρεις και που μόνο ως αστείο μπορούν να ληφθούν.

Μου μιλάς για ατομικές ελευθερίες στη χώρα που κρατάει έγκλειστους δεκάδες πολίτες εδώ και χρόνια σε ένα από τα χειρότερα κολαστήρια του πλανήτη χωρίς να τους απαγγείλει κατηγορίες.
Τι σχέση έχει το Guantanamo bay με την υποχρέωση ή όχι των πολιτών να φέρουν ταυτότητα στο εσωτερικό της χώρας?
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αλλού προέκυψε η διαφωνία μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom