ΗΠΑ νεα υορκη-λος αντζελες-λας βεγκας

djlakis1

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
χαιρετε!

εχω κλεισει με ενα φιλο μου για το σεπτεμβρη ενα ταξιδι για αμερικη.το προγραμμα μας εχει ως εξης.....θα μεινουμε 6 μερες νεα υορκη,5 μερες λος αντζελες και 3 μερες λας βεγκας.θα με βοηθουσατε αν ειχατε καποια μερη τα οποια θα μου προτεινατε για να μην χασω τις μερες που θα ειμαστε εκει.τωρα αν μερικοι μου πειτε οτι πχ ειναι πολες μερες το λος αντζελες ενας λογος που μενουμε τοσες μερες εκει ειναι γιατι θα ηθελα να επισκεφτω τα universal studios,disneyland,warner bros studios.,6 flags (rollercoaster park) και νομιζω οτι αυτα ηδη περνουν απο μια μερα το καθενα.τωρα οσο για το λας βεγκας ελεγα τη δευτερη μερα να παω στο grand canyon και ειδικα στο skywalk που λενε οτι ειναι εντυπωσιακο.τωρα οσο για αν θα αλλαζα το προγραμμα μου σχετικα με αυτες τις 3 πολεις για να παω καπου αλλου ειναι δυσκολο γιατι εχω πληρωσει ηδη τα αεροπορικα εισητηρια και αθηνα-νεα υορκη αλλα και σε ολες τις πτησεις μεσα στην αμερικη.

τα ξενοδοχεια που εχω κλεισει ειναι τα εξης....
νεα υορκη Country Inn & Suites Long Island City
λος αντζελες Best Western Hollywood Plaza Inn
λας βεγκας luxor hotel

σας ευχαριστω...!!!
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
χαιρετε!

εχω κλεισει με ενα φιλο μου για το σεπτεμβρη ενα ταξιδι για αμερικη.το προγραμμα μας εχει ως εξης.....θα μεινουμε 6 μερες νεα υορκη,5 μερες λος αντζελες και 3 μερες λας βεγκας.θα με βοηθουσατε αν ειχατε καποια μερη τα οποια θα μου προτεινατε για να μην χασω τις μερες που θα ειμαστε εκει.τωρα αν μερικοι μου πειτε οτι πχ ειναι πολες μερες το λος αντζελες ενας λογος που μενουμε τοσες μερες εκει ειναι γιατι θα ηθελα να επισκεφτω τα universal studios,disneyland,warner bros studios.,6 flags (rollercoaster park) και νομιζω οτι αυτα ηδη περνουν απο μια μερα το καθενα.τωρα οσο για το λας βεγκας ελεγα τη δευτερη μερα να παω στο grand canyon και ειδικα στο skywalk που λενε οτι ειναι εντυπωσιακο.τωρα οσο για αν θα αλλαζα το προγραμμα μου σχετικα με αυτες τις 3 πολεις για να παω καπου αλλου ειναι δυσκολο γιατι εχω πληρωσει ηδη τα αεροπορικα εισητηρια και αθηνα-νεα υορκη αλλα και σε ολες τις πτησεις μεσα στην αμερικη.

τα ξενοδοχεια που εχω κλεισει ειναι τα εξης....
νεα υορκη Country Inn & Suites Long Island City
λος αντζελες Best Western Hollywood Plaza Inn
λας βεγκας luxor hotel

σας ευχαριστω...!!!
Yπαρχουν ηδη πολλα σχετικα θεματα στο forum. Ριξε μια ματια στηις ταξιδιωτικες ιστοριες καθως και σε αυτες που ειναι υπο εξελιξη και στην αναζητηση πληροφοριων ανα ηπειρο.
Ενδεικτικα σου παραθετω καποια θεματα
http://www.travelstories.gr/%E2%FC%F1%E5%E9%E1-%E1%EC%E5%F1%E9%EA%DE/10360-%E7-%F0-%E1-%E2%EF%E7%E8%E5%E9%E1%E1%E1.html
http://www.travelstories.gr/%E2%FC%...%ED%F5%EF%ED-%F0%F1%EF%E3%F1%E1%EC%EC%E1.html
http://www.travelstories.gr/%E2%FC%.../1885-%EB%EF%F2-%DC%ED%F4%E6%E5%EB%E5%F2.html
http://www.travelstories.gr/%E2%FC%...E4%E9-%F3%F4%E7%ED-%E1%EC%E5%F1%E9%EA%DE.html
http://www.travelstories.gr/%E2%FC%...%E9%EA%DE/1906-%ED%DD%E1-%F5%FC%F1%EA%E7.html
 

tzehos

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ, ΜΑΙΑΜΙ,ΟΡΛΑΝΤΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ερώτηση από χρήστη tzehos

γεια σου φίλε djlakis θέλω να σε ρωτήσω αν έμεινες ικανοποιημένος από το ξενοδοχείο country inn hotels and suites στην ΝΥ και αν τα δωμάτια είχαν δικό τους μπάνιο. θα πάω αρχές ιουνίου και σκέφτομαι να το κλέισω γιατί είδα ότι έχει καλή τιμή και το μετρό είναι κοντά. Είναι καλή γειτονιά;

σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

djlakis1

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
φιλε μου tzeho δεν εχω παει ακομα εκει.οπως ανεφερα και στο αρχικο μου μηνυμα το ταξιδι αυτο θα το κανω αρχες σεπτεμβριου.τωρα οσο για το ξενοδοχειο αυτο που ξερω ειναι οτι εχει ιδιωτικο μπανιο και σε σχεση με πολλα ξενοδοχεια που ειναι μεσα στο μανχαταν και ειναι ακριβα η τιμη του ειναι αρκετα καλη.μαλλον εσυ θα πας νωριτερα και οταν με το καλο γυρισεις τοτε θα περιμενω εντυπωσεις!
 

jogoulo

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
τελικά πως πήγε το ταξίδι παιδια? νεα υόρκη, λος άντζελες, λας βέγκας....??? πείτε καμιά ιδέα....30/4/11 παντρεύομαι και θα ήθελα ένα ταξιδάκι προς τα κει!!!!
οργάνωση-ημέρες-πρόγραμμα-κόστος....????
ευχαριστώ!!!
 

calpou

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Καλιφορνια
εκανα το ιδιο ταξιδι το σεπτεμβρη που μας περασε!διαλεξαμε κι εμεις για ταξιδι του μελητος να παμε ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ-ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ.εμεις μειναμε 15 μερες οι οποιες αν και φαινονται αρκετες,δε σου φτανουν να δεις αρκετα πραγματα....προγραμματισαμε 7 ημερες νεα υορκη ,3 μερες λας βεγκας.4 μερες λος αντζελες.....
Εγω προσωπικα συνιστω ανεπιφυλακτα να κανεις αυτο το ταξιδι!ειναι οντως εμπειρια ζωης!
Η Ν.Υορκη πολυ ωραια πολη,αλλα να εισαι ετοιμος για πολυ περπατημα αν θες να την γνωρισεις καλα....μπορω να σου δωσω πληροφοριες για το πως θα οργανωσεις το προγραμμα σου για να δεις οσο το δυνατον περρισοτερα πραγματα...επισης ακριβη πολη !
στο Λας Βεγκας 3 ημερες ειναι λιγες ...εμεις δεν προλαβαμε να παμε ουτε μια εκδρομη στο grand canyon που πιστευω οτι αξιζει να πατε οπωςδηποτε.
οι τιμες σταξενοδοχεια πολυ καλες ...μειναμε στο trump tower(χλιδη)!το φαγητο φθηνο .με 25 $ all you can eat all day στους απιστευτους μπουφεδες των ξενοδοχειων!και φυσικα καζινο μεχρι αργα!πιο ωραια στο παλιο χωριο του βεγκας !πολλα show!υπαρχει λεοφωρειο για την μετακινιση οπου με 7 $ την μερα μπορεις να ανεβοκατεβαινεις ολη την strip!και φυσικα πολλα ψωνια σε απιστευτες τιμες στα outlets του vegas!
αχ τι μου θυμισες τωρα!
ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ 4ημερες.δεν ενθουσιαστηκα να σου πω την αληθεια....πηγαμε disneyland και universal studios.Η πολη πολυ μετρια σε σχεση με τους αλλους 2 προορισμους....αν ξαναεκανα αυτο το ταξιδι σιγουρα δε θα ξαναπηγαινα L A!και φυσικα πολυ ακριβη !μειναμε στη hollywood blvd....τιποτα το ιδιαιτερο!
Αυτα περιληπτικα...οτι πληροφοριες θελεις στειλε μου ....
σου συνιστω να κανετε αυτο το ταξιδι!θα κουραστειτε λιγο γιατι θελει πολυ περπατημα αλλα δε θα το ξεχασετε ποτε.......μπορεις αντι για ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ NA βαλεις καποιον αλλο προορισμο....
το κοστος του ταξιδιου ειναι αρκετο ...
εμεις ξοδεψαμε 1900 Ε για τα εισητηρια 2400 για τα ξενοδοχεια και και γυρω στα 4000Ε για ψωνια που δεν μπορεις να αντισταθεις στις ελκυστικες τιμες τους !συνολο γυρω στις 9000 ευρω....αλλα δεν το μετανοιωσαμε καθολου!
να φανταστεις τον φεβρουαριο θα κανουμε ξανα ενα ταξιδακι στη ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ!ανυπομονω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom