Σουηδία παω σουηδια

lovefreedom

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
λοιπον, σε 2 βδομαδες απο τωρα φευγω για σουηδια και θα ηθελα καποιες γενικες πληροφοριες:Dγενικες εντυπωσεις? τιμες?φαγητο? ανθρωποι?
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
λοιπον, σε 2 βδομαδες απο τωρα φευγω για σουηδια και θα ηθελα καποιες γενικες πληροφοριες:Dγενικες εντυπωσεις? τιμες?φαγητο? ανθρωποι?
Στο καλό να πας, κατ' αρχήν. Έψαξες στην "αναζήτηση πληροφοριών" με τις λέξεις...Σουηδία, Στοκχόλμη, κλπ.???
 

Steli0s

Member
Μηνύματα
57
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ, Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φαρόε
Πριν απο μια εβδομαδα γυρισα .. εκανα 3 διανυκτερευσεις σε Μαλμο - Γκετεμποργκ και μια ενδιαμεση σταση σε Φαλκεμπεργκ (Δυτικη Σουηδια ολα ) .. Στοχολμη δεν πηγα , οι εντυπωσεις μου ηταν φανταστικες και σιγουρα θα την ξαναεπισκευτω .. οι ανρθωποι ευγενικοι,φιλοξενοι και ολοι γνωριζουν αριστα την αγγλικη γλωσσα ακομα και μεγαλοι ανθρωποι στην ηλικια .. οι τιμες πιο τσιμπημενες σε σχεση με την Ελλαδα ...Ο καιρος τωρα θα ειναι γυρω στους 10 βαθμους ... τα παρκα ακομα δεν θα εχουν ανοιξει ...τελη Απριλη με αρχες Μαη πιστευω ειναι καλυτερη εποχη για την Σκανδιναβια .. καλα να περασεις !
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Γεια σου! Επισκέφτηκα τη Σουηδία τον Οκτώβρη και ενθουσιάστηκα! Αν θες μπορείς να διαβάσεις την ιστορία μου που περιέχει κάποιες πληροφορίες για τιμές, φαγητό και ανθρώπους! Καλά να περάσεις!

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E5%F5%F1%FE%F0%E7/11851-%E4%E5%EA%E1%DE%EC%E5%F1%EF-%F3%F4%E7-%F6%E8%E9%ED%EF%F0%F9%F1%E9%ED%DE-%F3%EF%F5%E7%E4%DF%E1.html
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
γεια σου κι απο μενα..πηγα Σουηδία τον Δεκέμβριο του 2007! Ηταν τελεια..εκτος απο τον καιρο!!!:( Τώρα θα είναι σίγουρα καλύτερα!
Η Στοκχόλμη μου άρεσε πολύ!..μπορείς να περπατήσεις γύρω απο το λιμάνι..αν έχεις χρόνο είναι ενδιαφέρον κ το μουσείο του VASA..με το μεγάλο πλοίο..που βυθίστηκε. Να επισκεφθείς και το μουσείο Nobel! Η βόλτα στην παλιά πόλη ήταν πολύ όμορφη και εντυπωσιακό το πως είναι χτισμένη πάνω σε τόσα νησάκια! (τον χειμώνα που πήγα εγώ..εκτός του ότι νύχτωνε απο τις 2 το μεσημέρι..ειχα παγωνιά και μόλις ανεβαινες στις γέφυρες για να περάσεις στο επόμενο νησάκι γινόσουν αμέσως παγοκολόνα!:shock:..εσυ θα είσαι πιο τυχερός!) Να σημειώσω ότι το κέντρο της..τουλάχιστον το εμπορικό..έίναι σαν να είσαι στην Ελλάδα..εμένα έτσι μου φάνηκε..όλες οι γνωστές μάρκες κ βιτρίνες..μέχρι κ οι ινδιάνοι που παίζουν μουσική κ πουλάνε CD στο δρομο! (αχ αυτή η παγκοσμιοποίηση!:mad:)
Μέναμε Uppsala..στην οποία μπορείς να πας ημερίσια..είναι μία ώρα με το τρένο και έχει ένα πολύ όμορφο πάρκο..το ποτάμι να διασχίζει την πόλη και το μεγαλύτερο καφέ στην κεντρική πλατεία (είναι πάνω σε όροφο..ρώτησε κ θα στο δείξουν) με έλληνα ιδιοκτήτη :clap: προσφέρει μέχρι κ ελληνικο καφέ!!
ΟΙ άνθρωποι εκτός απο ψηλοί :haha: μου φάνηκαν αρκετα ευγενικοί!
Απο φαγητό δε μπορώ να βοηθήσω..και είμαι σίγουρη πως στις ταξιδιωτικές ιστορίες θα βρείς πολυ υλικό Α! το Γκετεμποργκ..έχω ακούσει πως είναι πολύ όμορφο..αλλα κανενα 4ωρο απο τη Στοκχόλμη!
καλο ταξίδιιιι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom