Σύρος προτασεις για συρο!

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
αν δεν θελετε ξεσαλωμα το νησι ειναι μια χαρα!και η πολη ειναι πανεμορφη!
οι παραλιες δεν ειναι ασχημες, καθε αλλο!απλα δεν ειναι "ιδιαιτερες" οπως μου αρεσουν εμενα!εμεις μεσα ιουλη ειχαμε παει και δεν ειχε κοσμο!αυγουστο λογικα θα εχει!
εμεις παντως εχουμε δοκιμασει στο παρελθον και την σιφνο, επισης ωραιο νησι, με ωραιες παραλιες και πολυ "χαλαρη" νυχτερινη ζωη!και την αιγινα και την παρο!
γιατι δεν κοιταζετε και τις σπετσες??εχετε παει??εχουν σουπερ νυχτερινη ζωη, ωραιες παραλιες και ειναι και κοντα!(ναι, ναι, κανω διαφημιση!!!:bleh:)

Το σπετσοραμα το τελιωσες;

Ετοιμασου να εξασκησεις τα ισπανικα σου στην Ιο!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Το σπετσοραμα το τελιωσες;

Ετοιμασου να εξασκησεις τα ισπανικα σου στην Ιο!
οχι, :oops:
αλλα τωρα που καλοκαιριαζει υποσχομαι να το τελειωσω..
εχω πεσει με τα μουτρα στο διαβασμα και τις εργασιες και που χρονος??

οσο για τα ισπανικα, ανυπομονω!!!:clap:
 

mpourloum

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
όπου υπάρχει θάλασσα....!
χχιχιχιχιχ Παίζουν ποσοστά στη μέση για Σπέτσες??? Έχουμε ακούσει οτι πλέον ειναι ψιλοακριβά γι' αυτό δεν το σκεφτήκαμε. Πάρο είχαμε πάει τις πρώτες μας διακοπές.. Σίφνο θα πάει η μια απο εμάς με τον φίλο της. Είχαμε σκεφτεί και την Ιο αλλά ένας φίλος είπε οτι έχει πολλούς ξένους κυρίως Άγγλους και δεν θα θελα να ξαναζήσω διακοπές μαζί τους { το έζησα στην Κω οπου εκτος του θέματος οτι δεν ένιωθα οτι βρίσκομαι σε ελληνικό νησι αφου ακόμα και οι Έλληνες καταστηματάρχες μας μιλούσαν αγγλικά , δεν άντεχα άλλους άγγλους ξαπλωμένους στη μέση του δρόμου :( }.....αχ τι άγχος και αυτό κάθε χρόνο...! ;p
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
χχιχιχιχιχ Παίζουν ποσοστά στη μέση για Σπέτσες??? Έχουμε ακούσει οτι πλέον ειναι ψιλοακριβά γι' αυτό δεν το σκεφτήκαμε. Πάρο είχαμε πάει τις πρώτες μας διακοπές.. Σίφνο θα πάει η μια απο εμάς με τον φίλο της. Είχαμε σκεφτεί και την Ιο αλλά ένας φίλος είπε οτι έχει πολλούς ξένους κυρίως Άγγλους και δεν θα θελα να ξαναζήσω διακοπές μαζί τους { το έζησα στην Κω οπου εκτος του θέματος οτι δεν ένιωθα οτι βρίσκομαι σε ελληνικό νησι αφου ακόμα και οι Έλληνες καταστηματάρχες μας μιλούσαν αγγλικά , δεν άντεχα άλλους άγγλους ξαπλωμένους στη μέση του δρόμου :( }.....αχ τι άγχος και αυτό κάθε χρόνο...! ;p
ψιλοακριβα οντως ειναι αλλα αξιζει!!
εγω λεω να κρατησετε την συρο!εχει και καλη συγκοινωνια αν δεν εχετε αμαξι!
οσο για την ιο και τους ξενους ειμαι ενημερη!αλλα σκεφτομαι πως ειναι μια απο τις τελευταιες μας (αν οχι η τελευταια μας) ευκαιριες να παμε και να το απολαυσουμε!!!:clap:
 

mpourloum

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
όπου υπάρχει θάλασσα....!
Μπα...σκεφτόμαστε να πάρουμε τα μηχανάκια μαζι μας ...!!!! Ελπίζω τελικά μέχρι τοτε να καταλήξουμε κάπου αν και δεν θα με χαλούσε ενα μικρό tour σε οοοολα τα ελληνικά νησια...!:p χιχιχιχιι....!!! Καλές μας διακοπές λοιπόν και φέτος.....!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Αζόλιμνος

Φεύγω αυριο για Σύρο και το ξενοδοχείο ειναι στον Αζόλιμνο δεν βλεπω πολύ κοσμο να μιλαει για εκει να τρομάξω? θα εχω αμαξι μαζι και θα γυρισουμε ολο το νησι απο την άλλη...
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Εγώ φεύγω Δευτέρα για Σύρο. 3 μερούλες.
Δεν έχω κλείσει ξενδοχείο αλλά θεωρώ ότι κάου θα βρω.
Μου έχουν πει ότι τα λεωφορεία είναι σούπερ και σε πάνε παντού κάθε 15' ισχύει>
Αν δεν βρω Ερμούπλη σκέφτομαι να μείνω Κίνη...
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
η Συρος πολυ ωραια το ξενοδοχειο μεγαλη απατη... και δεν ξερω αν μπορω να σας αναφερω και λεπτομεριες... μετα απορουν που δεν εχουμε τουρισμο...
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
κανε καμια καταγγελια...

απο οσο ξερω, εδω απαγορευεται η δυσφημιση...
 

Giovanna

Member
Μηνύματα
24
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora Bora
η Συρος πολυ ωραια το ξενοδοχειο μεγαλη απατη... και δεν ξερω αν μπορω να σας αναφερω και λεπτομεριες... μετα απορουν που δεν εχουμε τουρισμο...

Κι εγώ άσχημη εμπειρία απο ξενοδοχείο στο Μέγα Γυαλό.
(δεν έχει και πολλά...)

Μου άφησε πικρή ανάμνηση παρόλο που το νησί είχε πολλά να πει και πέρασα όμορφες στιγμές..
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
οι προτασεις για φαγητο ισχυουν και τωρα τον χειμωνα;θα βρεθω Ερμουπολη σε 2 εβδομαδες για ελαχιστο χρονο και καθε πληροφορια σχετικα θα ηταν ευχαριστη.
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Φαγητό το χειμώνα κατά κύριο λόγο θα περιοριστείς στην Ερμούπολη και στην Άνω Σύρο. Στις εξοχές δουλεύουν μερικά μόνο τα π/σ/κ. Αξίζουν οι δύο ταβέρνες στον Σα Μιχάλη.
Στην Ερμούπολη στο λιμάνι το "περί τήνος", στην πλατεία η "θεία μέθη" (και με ζωντανή ελληνική μουσική τα βράδυα), στα στενα κοντά στην Εμπορική η "κουζίνα" (πιό ακριβό).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom