το ωραιότερο ελληνικο χωριο ειναι......

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
το ωραιοτερο χωριο ειναι ο Χρηστος στις Ραχες Ικαριας...αλλος κοσμος, αλλος χρονος...
 

afriend

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου να'ναι με καλή παρέα
Εγώ είμαι μεταξύ δύο:
Νυμφαίο - Φλώρινα
Βαλτεσίνικο - Αρκαδία

Αλλά είναι και τόοοοοοοοοοοοσα άλλα χωριά που μ' αρέσουν (Λακωνική Μάνη, Πομακοχώρια... τι να πρωτογράψω;:roll::p:rolleyes:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εκτος απο ολα οσα αναφερθηκαν πιο πανω και για το οποια συμφωνω, για οσα τουλαχιστον τυχαινει να εχω επισκεφθει θελω να προσθεσω και μερικα για τα οποια δεν ξερω αν ειναι μεσα στα ομορφοτερα της Ελλαδας, αλλα ιδιαιτερα ειναι. Αγιος Γερμανος στις Πρεσπες. Να ατενιζεις απο ψηλα τη λιμνη. Το χωριο Ακριτας παλι στο νομο Φλωρινας, για τα ιδιαιτερου τυπου αρχοντικα του που ρημαζουν ξεχασμενα, καθως και για το εκπληκτικο δημοτικο σχολειο, το οποιο τωρα χασκει εγκαταλελειμενο (καποτε χτιζαμε ομορφα σχολεια, τωρα παλι ....), αν και τωρα ακολουθωντας τις επιταγες της εποχης αλλοιωνεται και γι αυτο και τρεμω τι θα αντικρυσω στην προσεχη επισκεψη μου. Η Βοβουσα επειδη χωριζεται στα δυο απο τον Αξιο. Και παραθαλασσιο η Λιμνη Ευβοιας. Στη Ναξο, εκτος απο την Απειρανθο, μου αρεσει και η παλια χωρα σκαρφαλωμενη στο υψωμα για το ιδιαιτερο " λατινικο" χρωμα της. Το Φισκαρδο ως υπομνηση τι ηταν η Κεφαλονια πριν τους σεισμους. Το Κυπαρισι στην Λακωνια η Αρκαδια (δε θυμαμαι γεωγραφικα σε ποιον απο τους δυο νομους ανηκει). Η Χωρα της Σκυρου. Το χωριο Λευκες στην Παρο. Πολλα απο αυτα τα αναφερω με φοβο καθως εχω καιρο να τα επισκεφθω και φοβαμαι μηπως εχουν εξελιχθει προς το χειροτερο.
 

GREG1979

Member
Μηνύματα
35
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΜΠΑΝΓΚΟΚ-ΠΟΥΚΕΤ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Καθώς είμαι από την Κρήτη δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός και την θεωρώ το πιο όμορφο μέρος της Ελλάδος . Θα αναφέρω λοιπόν τα χωριά της ορεινής Ναυπακτίας και το Φισκάρδο της Κεφαλλονιάς ως αγαπημένους μου προορισμούς .
 
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Το ομορφότερο χωριό για μένα είναι ... οποιοδήποτε στο Πήλιο! Διαλέξτε ένα, και αυτό είναι!

Όποτε πηγαίνω προς Πήλιο μεριά, θέλω να μένω όσο το δυνατόν περισσότερο μπορώ και να απολαμβάνω κάθε χωριό και κάθε μέρος!

Πήλιο δαγκωτό :haha:
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Εγώ θα ψηφίσω το Κάστρο της Σίφνου. Μοναδική ατμόσφαιρα, και τώρα που πλησιάζει το Πάσχα, το προτείνω ανεπιφύλακτα. Η περιφορά του Επιταφείου και η Ανάσταση εκεί θα μου μείνουν αξέχαστα.
 

eliasraft

Member
Μηνύματα
27
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Βαυαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καραϊβική
Ελάτη μετά από καλοκαιρινή καταιγίδα...Εμπειρία που δεν ξεχνιέται!
 

likodromio

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Λυκοδρομιο μικρό χωρίο στα ορεινά της Ξάνθης με όμορφα τοπία και μια ησυχία που σε τρομάζει
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Πυργί και Μεστα στη Χιο ,Αγιο Αχιλειο στις Πρεσπες και Καρυες στο Αγιο Ορος.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Αρκετά όμορφο χωριό τά Φιδάκια στήν Ευρυτανία,μετά τό Καρπενήσι στόν δρόμο πρός Αγρίνιο.Στήν αντίθετη κατεύθυνση από τά υπερτιμημένα Μικρό καί Μεγάλο Χωριό(άν καί τό παλαιό Μικρό Χωριό αξίζει άν τό πετύχεις σέ ήσυχη περίοδο).Υπέροχη θέα(από Φιδάκια) στήν λίμνη Κρεμαστών.
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
επισης ενα πανεμορφο χωριουδακι (και τυχερο γιατι τελικα σωθηκε απο τις μεγαλες προπερσινες φωτιες) ειναι τα Τζιτζινα στον Παρνωνα.Ειναι χτισμενο στο σημειο που ενωνονται τρεις χαραδρες,μεσα σε ελατοδασος!Υπαρχει ενα παλιο πετρινο σχολειο που εχει μετατραπει σε ξενωνα για οποιον ενδιαφερεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom