τσαγκαράδα Πηλίου

provocante

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Παιδιά βοήθεια! Αποφασίσαμε για οικονομία να μην πάμε φέτος σε νησάκι αλλά στο Πήλιο που είναι κοντά στον τόπο διαμονής μας. Εγώ έχω να το επισκεφθώ από παιδί. Μπήκα για μια πρώτη αναζήτηση κ απογοητεύτηκα...Οι τιμές είναι αρκετά ακριβές ακόμα και στα τρίστερα ξενοδοχεία.Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλό κ φθηνό στο Ανατολικό Πήλιο (Τσαγκαράδα, Αγ. Ιωάννη κ.α.)?
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτια.
Εχω γυρισει ολο το Πηλιο,& εχω μεινει σε αρκετα χωρια,ολες τις εποχες!Το πιο ομορφο για μενα ειναι η Μακρυνιτσα!Βεβαια εχει τουρισμο,αν δεν θελεις φασαρια,ανα γραφικο & ησυχο χωριο ειναι ο Αγιος Λαυρεντιος,στο ανατολικο.Οσο για την Τσαγκαραδα,δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα,υπαρχουν & πιο ομορφα χωρια στο Πηλιο,εχει βεβαια κοντα την θαλασσα!Τωρα για τιμες,μην νομιζεις πως ειναι οικονομικη λυση,ειναι τσιμπιμενες οι τιμες!Θελει ψαξιμο!:cool:
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Ριξε μοια ματια στο PILIO HOLIDAY CLUB 4*, Μυλοπόταμος , ειναι στον Μυλοποταμο Πηλιου αλλα ο μπαμπας μου πηγε πριν 2 χρονια και εμεινε πολυ ευχαριστημενος και εκλεισε και φετος ενα 8 ημερο αρχες Ιουλιου με διαμονη και ημιδιατροφη για 2 ατομα στα 400 ευρω. Αντιστοιχες προσφορες εχει και για Κερκυρα και για Ρεθυμνο. Θα εχουμε ανταποκριση και απο της Κερκυρας φετος.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Αν δεν ψαχνεις μονο προς Τσαγκαραδα ή Αγ. Ιωαννη εχω να σου προτεινω οικονομικα (40 ευρω το δικλινο) και ομορφα δωματια στον Πλατανια Πηλιου. Παω τα δυο τελευταια καλοκαιρια για ενα διημερακι διοτι ακριβως κατω απο το δωματιο εχει ενα ωραιο τσιπουραδικο, μπροστα στο λιμανακι, οποτε δεν χρειαζεται να διανυσεις μεγαλη αποσταση ειτε για να πας, ειτε ακομα καλυτερα για να γυρισεις. Εχω και αλλες προτασεις φαγητου για την περιοχη, αν το αποφασισεις, εδω ειμαστε.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτια.
Σ αυτο το ξενοδοχειο εχω μεινει 2 φορες(χειμωνα) με τζακι στο δωματιο & ωραιο πρωινο,αλλα για Σαβ/ακο που ειχα παει ηταν αλλες τιμες!Εχει υπεροχη θεα & ειναι σαν σπιτακια.Το 8ημερο με ημιδιατροφη 200 ευρω το ατομο ειναι μια χαρα,αλλα λιγο αργα νομιζω για να κλεισεις για τους 2 επομενους μηνες!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Αν δεν ψαχνεις μονο προς Τσαγκαραδα ή Αγ. Ιωαννη εχω να σου προτεινω οικονομικα (40 ευρω το δικλινο) και ομορφα δωματια στον Πλατανια Πηλιου. Παω τα δυο τελευταια καλοκαιρια για ενα διημερακι διοτιι ακριβως κατω απο το δωματιο εχει ενα ωραιο τσιπουραδικο, μπροστα στο λιμανακι, οποτε δεν χρειαζεται να διανυσεις μεγαλη αποσταση ειτε για να πας, ειτε ακομα καλυτερα για να γυρισεις. Εχω και αλλες προτασεις φαγητου για την περιοχη, αν το αποφασισεις, εδω ειμαστε.
Α, ρε αστέρι, άλλος έχει τ' όνομα του λαγωνικού κι άλλος έχει τη χάρη! :) Το ξέρω αυτό που λες, όμορφο λιμανάκι, τα ψάρια κολυμπούν μπροστά σου και ωραία παραλία για μπάνιο σε 5-10 λεπτά.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
Ριξε μοια ματια στο PILIO HOLIDAY CLUB 4*, Μυλοπόταμος , ειναι στον Μυλοποταμο Πηλιου αλλα ο μπαμπας μου πηγε πριν 2 χρονια και εμεινε πολυ ευχαριστημενος και εκλεισε και φετος ενα 8 ημερο αρχες Ιουλιου με διαμονη και ημιδιατροφη για 2 ατομα στα 400 ευρω. Αντιστοιχες προσφορες εχει και για Κερκυρα και για Ρεθυμνο. Θα εχουμε ανταποκριση και απο της Κερκυρας φετος.
κεγω εχω μεινει σε αυτο και μαλιστα δις, χειμωνα και ανοιξη..ομορφα και μεγαλα τα δωματια, με τζακι (καλοκαιριατικα τι να το κανεις??:shock:) και πολυ ευγενικο το προσωπικο! ειχε μεινει θυμαμαι το αυτοκινητο απο μπαταρια και σκιστηκαν να μας εξυπηρετησουν!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ονειρεμένο Ταξίδι
αλασκα και σκανδιναβια
εχω παει 2 φορες τσαγκαραδα την πρωτη φορα πριν 3 χρονια ειχαμε μεινει στο "κονακι" πολυ ωραια δωματια και θεα κοστιζε 60 € το δικλινο αλλα απ'οτι θυμαμαι ητανε χωρις πρωινο και τη δευτερη φορα(μαιο 2008) αν θυμαμαι καλα το ονομα ητανε στο pilio holiday club(μυλοποταμο) εμεις δεν ειχαμε πληρωσει ητανε δωρο αλλα νομιζω ητανε λιγο τσιμπημενο τοτε.
παντως ειναι πολυ ομορφα γενικως.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ονειρεμένο Ταξίδι
αλασκα και σκανδιναβια
εχω παει 2 φορες τσαγκαραδα την πρωτη φορα πριν 3 χρονια ειχαμε μεινει στο "κονακι" πολυ ωραια δωματια και θεα κοστιζε 60 € το δικλινο αλλα απ'οτι θυμαμαι ητανε χωρις πρωινο και τη δευτερη φορα(μαιο 2008) αν θυμαμαι καλα το ονομα ητανε στο pilio holiday club(μυλοποταμο) εμεις δεν ειχαμε πληρωσει ητανε δωρο αλλα νομιζω ητανε λιγο τσιμπημενο τοτε.
παντως ειναι πολυ ομορφα γενικως.

να διορθωσω κατι, λεγεται αρχοντικο κονακι και το σαιτ ειναι www.konakihotel-pelion.com και απ'οτι ειδα εχει προσφορα το κλασσικο δωματιο απο 80€ , στα 50€.
 
Last edited by a moderator:

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Μολις γυρισα απο ενα φανταστικο 2ημερο στο ανατολικο Πηλιο,εμεινα στο Μουρεσι 3χλμ απο Τσαγκαραδα στον ξενωνα Myression πολυ ομορφο με πισινα στο γκρεμο και απιστευτη θεα με 45 ευρω μεσω Booking!
το Μουρεσι ειναι κοντα σε ολες τις ωραιες παραλιες και πιστευω οτι ειναι μια καλη λυση.επισης μου αρεσε ο Κισσος με την καταπληκτικη ταβερνα του Μακη!
ελπιζω να βοηθησα!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
παιδια αυτοι που αναφερεστε στο pilio holiday club μπορειτε να μου δωσετε μια ιδεα? μου ειπαν οτι εχει απειρα σκαλια και επειδη θελω να παω με την μητερα μου δεν θελω να ειναι πολυ κουραστικο. επισης αν δεν εχεις δικο σου μεσο μπορεις να πας εκει? ο μυλοποταμος ειναι κοντα? ευχαριστω οποιον απαντησει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom