Ρωσία Здесь начинается Россия

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.364
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
ΔΕΝ πίνω, ΔΕΝ καπνίζω!!!
Αν αρχίσω εντατική γυμναστική, yoga, pilates.......κοζάκικους χορούς :haha::haha: και γω δεν ξέρω τί άλλο άθλημα? υπάρχει περίπτωση σ' αυτή τη ζωή, να κάνω αυτό το ταξίδι?
Η ανάβαση στον Βεζούβιο μετράει για προθέρμανση? ή απλώς είναι μακροβούτι σε μπανιέρα??:bleh:

Μπράβο παιδιά, πάντα τέτοια!!!
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Περίμενε, έχει και βίντεο :D
Πέρα από την πλάκα, νομίζω καταλαβαίνεις επακριβώς πώς νιώθαμε σ' εκείνο το μέρος, εσύ ξέρεις καλύτερα από τέτοιους τόπους ;)
ΚΑΙ βίντεο;;; Ωχ θεοί του Ολύμπου... Οκ, το πήρα απόφαση, θα περιμένω στωικά την χαριστική βολή :russian_roulette:

υ.γ. Ναι, δεν λέω, από τέτοιους τόπους ξέρω, από ερημιές και άγρια Φύση,. Από τέτοιες αναβάσεις όμως δεν ξέρω και είναι δυστυχώς πολύ αργά για να μάθω...
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
δαγκώνομαι που δεν το τόλμησα, που δεν μπορώ; δεν θα απαντηθεί...
Αν αρχίσω εντατική γυμναστική, yoga, pilates.......κοζάκικους χορούς :haha::haha: και γω δεν ξέρω τί άλλο άθλημα? υπάρχει περίπτωση σ' αυτή τη ζωή, να κάνω αυτό το ταξίδι?
Η ανάβαση στον Βεζούβιο μετράει για προθέρμανση? ή απλώς είναι μακροβούτι σε μπανιέρα??:bleh:
Από τέτοιες αναβάσεις όμως δεν ξέρω και είναι δυστυχώς πολύ αργά για να μάθω...
Λοιπόν, το λέτε και το ξαναλέτε.:icon_confused:
Μία ανάβαση 1800 μέτρων υψομετρικής διαφοράς(αν την υπολόγισα σωστά) ακόμη και σε δύσβατο πεδίο, γενικά μιλώντας, είναι εφικτή.
Για να μην βγω off topic, προτείνω πεντάλεπτη συνάντηση, όλοι οι ενδιαφερόμενοι στην κοπή της πίτας για περισσότερες λεπτομέρειες και για να λυθούν τυχόν απορίες.:icon_lol:
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.731
Likes
14.341
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Λοιπόν, το λέτε και το ξαναλέτε.:icon_confused:
Μία ανάβαση 1800 μέτρων υψομετρικής διαφοράς(αν την υπολόγισα σωστά) ακόμη και σε δύσβατο πεδίο, γενικά μιλώντας, είναι εφικτή.
Για να μην βγω off topic, προτείνω πεντάλεπτη συνάντηση, όλοι οι ενδιαφερόμενοι στην κοπή της πίτας για περισσότερες λεπτομέρειες και για να λυθούν τυχόν απορίες.:icon_lol:
How old are you? που λένε και στο χωριό μου.
Πιστεύω θα υπάρχουν και πιο light επισκέψεις (π.χ. τρεις ώρες περπάτημα).
Στη συνάντηση θα λύσουμε τέτοιες απορίες.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
How old are you? που λένε και στο χωριό μου.
Λίγο πριν τα πρώτα -ήντα.:icon_smile:
Έγραψα ότι είναι εφικτό, γιατί θυμήθηκα ότι στις πρώτες-και όχι μόνο- πεζοπορίες πριν αρκετά χρόνια, στις οποίες κάποιοι εξηντάρηδες, με προσπερνούσαν με άνεση, στην τελική ανηφόρα πριν την κορυφή!:icon_biggrin:
 
Last edited:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
γμ..:D:D Κωνσταντίνε με τη παρεα σου θα μπεις στο κλαμπ των κυριων που προκαλουν μεγαλες στεναχωριες και εκνευρισμο,:cry::cry: ....πχ isabella, hydrometa ktl που ολο πανε -πανε πανε..:haha::haha:
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Γουστάρω τα χριστουγεννιάτικα emoticons που διαλέγετε πλέον, χεχε!
Θα τα πούμε καλώς εχόντων στη συνάντηση, αν και συντάσσομαι στο πλευρό του @STKF κατά βάση, κρίνοντας εκ των υστέρων βέβαια. Στο Tolbachik, αφού για εκεί μιλάμε, οι προπορευόμενοι περιμέναμε τους πιο πίσω πάντα σε κάθε στάση, μέχρι και την τελευταία. Εκεί, όσοι δεν μπορούσαν άλλο επέστρεψαν, αλλά οι υπόλοιποι ανεβήκαμε ο καθένας στο ρυθμό του, με το Valentin τελευταίο φυσικά. Και φτάσαμε όλοι. Απλά, για να πω και την άλλη άποψη, δεν είναι τόσο αυτή καθαυτή η διαφορά ύψους, ούτε φυσικά το υψόμετρο που είναι πολύ δύσκολα. Ο συνδυασμός των πολλών ωρών στο φορτηγό σε δάση και λάσπες, με τη διαφορά ώρας από την ευρωπαϊκή Ρωσία (η ανάβαση έγινε μόλις την τέταρτη μέρα μετά από αλλαγή 9 ζωνών ώρας, ενώ και τις προηγούμενες κάναμε χιλιόμετρα στο Kamaz) το έκανε πολύ πιο επίπονο απ' όσο αν πχ το Tolbachik ήταν εδώ δίπλα στο χωριό μου :rolleyes:
Έτσι πιστεύω, δεν ξέρω κιόλας, μιας και δεν είμαστε και έμπειροι σε υψόμετρα.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
ΔΕΝ πίνω, ΔΕΝ καπνίζω!!!
Αν αρχίσω εντατική γυμναστική, yoga, pilates.......κοζάκικους χορούς :haha::haha: και γω δεν ξέρω τί άλλο άθλημα? υπάρχει περίπτωση σ' αυτή τη ζωή, να κάνω αυτό το ταξίδι?
Η ανάβαση στον Βεζούβιο μετράει για προθέρμανση? ή απλώς είναι μακροβούτι σε μπανιέρα??:bleh:

Μπράβο παιδιά, πάντα τέτοια!!!
Πιο πολλή ταλαιπωρία είναι η όλη φάση του ταξιδιού εκεί, οι μετακινήσεις, η διαφορά ώρας, όλα τα γύρω γύρω που προσθέτουν δυσκολία, παρά η ανάβαση. Όχι ότι ήταν εύκολα, προς θεού :)
Για το Βεζούβιο δεν έχω ιδέα, ελπίζω το καλοκαιράκι με το μονόευρω της Volotea που θα μας πάει στη Νάπολι, να μπορώ να συγκρίνω και να σου πω :xalara:
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
γμ..:D:D Κωνσταντίνε με τη παρεα σου θα μπεις στο κλαμπ των κυριων που προκαλουν μεγαλες στεναχωριες και εκνευρισμο,:cry::cry: ....πχ isabella, hydrometa ktl που ολο πανε -πανε πανε..:haha::haha:
Μπααα...θέλω πολλά ψωμιά ακόμη, μακάρι σε.. πόσα; σε δέκα χρονάκια που θα φτάσω την ηλικία τους να έχω κάνει τα μισά:rolleyes: Άλλωστε, θυμάμαι ότι από τους πρώτους που είχα προσέξει όταν μπήκα στο φόρουμ δυόμιση χρόνια πριν ήταν ο @hydronetta , η @isabelle , και ο αγαπητός @panpan βεβαίως βεβαίως.. Μετά ανακάλυψα κι άλλα πρότυπα, και χαίρομαι :haha:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Πόσα like να βάλω σ' αυτή την ιστορία πια; Εγώ τουλάχιστον ένοιωσα σαν να ήμουν εκεί μαζί σας, χωρίς την ταλαιπωρία βέβαια :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom