11 μέρες στην Κρήτη!

Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
1η Μέρα : Άφιξη, Αυτοκίνητο, Ξενοδοχείο, Μπάνιο στις Κάτω Γούβες, Ενυδρείο, Βράδυ στο Ηράκλειο

Παρασκευή 6 Ιουλίου στις 10 το πρωί αναχωρήσαμε από το αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης με προορισμό το Ηράκλειο…SKG-HER. Τα εισιτήρια τα είχαμε κλείσει μέσα στο Πάσχα και κόστισαν 150 ευρώ το άτομο. Φτάσαμε στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου Ν. Καζαντζάκης στις 11:30. Εκεί μας περίμενε το αυτοκίνητο που νοικιάσαμε για να γυρίσουμε τη Μεγαλόνησο!
Να σημειώσω ότι και αυτό το κλείσαμε μαζί με τα εισιτήρια και μας βγήκε για 11 μέρες 165 ευρώ. Πολύ καλή η τιμή του αυτοκινήτου για τόσες μέρες και ειλικρινά δεν αντιμετωπίσαμε κανένα απολύτως πρόβλημα. Φτάσαμε στο ξενοδοχείο που ήταν 10 λεπτά έξω από το Ηράκλειο στις Κάτω Γούβες. Η τιμή του ήταν 280 ευρώ το δίκλινο για 11 βράδια χωρίς πρωινό. Είχε τρία κρεβάτια, κουζινάκι, μπάνιο και ήταν πολύ οικονομικό και πολύ καθαρό. Μας άλλαζαν σεντόνια και πετσέτες κάθε μέρα και ό,τι χρειαστήκαμε μας το πρόσφεραν αμέσως.
Τακτοποιηθήκαμε στο ξενοδοχείο, βάλαμε τα μαγιό μας και πήγαμε στην παραλία λίγα μέτρα πιο κάτω από το ξενοδοχείο. Φάγαμε το μεσημέρι σε μια ταβέρνα δίπλα στη θάλασσα και το απόγευμα πήγαμε στο ενυδρείο της Κρήτης! Τιμή εισόδου γύρω στα 8 ευρώ.
Μας άρεσε πολύ το ενυδρείο και επειδή δεν είχαμε ξαναπάει το απολαύσαμε και βγάλαμε πολλές φωτογραφίες.
Στη συνέχεια κατεβήκαμε στο Ηράκλειο. Περπατήσαμε πολύ ώρα και καθίσαμε για φαγητό και τσικουδιά στο “λίγο κρασί ..λίγο θάλασσα..”.
DSC07060.JPG

DSC07083.JPG


DSC07141.JPG


2η Μέρα : Άγιος Νικόλαος, Ιεράπετρα, Βράδυ στις Κάτω Γούβες.

Το πρωί ξεκινήσαμε για Άγιο Νικόλαο όπου κάναμε στάση για φωτογραφίες, λίγο περπάτημα και μετά κατευθυνθήκαμε στο Φοινικόδασος του Βάι!
Πολλοί φοίνικες και πολύ ακριβό. Πληρώσαμε παρκινγκ, ξαπλώστρες, δύο νερά και ένα κρύο σάντουιτς γύρω στα 20 ευρώ και μείναμε πολύ λίγο. Φεύγοντας περάσαμε από τη Σητεία και κάναμε στάση στην Ιεράπετρα για μια βουτιά! Πολλή ζέστη...το θερμόμετρο άγγιζε τους 42°C. Κατά το γυρισμό μας στο ξενοδοχείο κάναμε τα απαραίτητα ψώνια για τις επόμενες μέρες. Το βράδυ φάγαμε κινέζικο κοντά στο μέρος που μέναμε.

DSC07153.JPG

DSC07167.JPG


3η Μέρα : Σπιναλόγκα, Ελούντα, Βράδυ στο Ηράκλειο.

Σπιναλόγκα. Εισιτήριο 8 ευρώ για το καραβάκι που σε περνάει απέναντι και 2 ευρώ είσοδος για να μπεις στο χώρο. Περπατήσαμε σχεδόν όλο το νησάκι μιας και δεν ήταν πολύ μεγάλο.
Μετά τη Σπιναλόγκα βουτήξαμε σε μια παραλιούλα της Ελούντας! Η αλήθεια είναι ότι η Ελούντα φημίζεται για τις υπέροχες παραλίες της και τα μακροβούτια του Ωνάση. Δεν το απολαύσαμε τόσο εκεί που πήγαμε εμείς γιατί μάλλον όλες οι καλές είναι ιδιωτικές και ιδιοκτησίες μεγάλων ξενοδοχείων. Πίσω στις Κάτω Γούβες το απόγευμα και βόλτα το βράδυ στο Ηράκλειο!

DSC07207.JPG

DSC07225.JPG

DSC07238.JPG


4η Μέρα : Φαιστός, Μάταλα, Ρέθυμνο, Μπαλί.

Ο αρχαιολογικός χώρος της Φαιστού δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο αλλά καλό είναι να το επισκεφτείς για να μη μείνεις με την απορία με το τι μπορεί να έχει. Είσοδος 4 ευρώ. Στη συνέχεια πήραμε το δρόμο για τα ξακουστά Μάταλα. Κάναμε μια βουτιά και φάγαμε μεσημεριανό! Να σημειώσω η είσοδος για να ανέβεις στις σπηλιές ήταν δωρεάν απλά χρειαζόταν προσοχή για να μη γλιστρήσεις.
Ρέθυμνο Ρέθυμνο..!Η παραλία πολύ μεγάλη σε έκταση και δεν παραλείψαμε να μπούμε! Ακολουθεί το Μπαλί!
Το Μπαλί είναι παραλία που βρήκαμε στο γυρισμό μας για το Ηράκλειο και κατεβήκαμε για βουτιά! Τα κύματα ήταν πολύ ψηλά!

DSC07271.JPG

DSC07297.JPG

DSC07298.JPG


5η Μέρα : Σφακιά, Φραγκοκάστελο, Πλακιά, Αγία Γαλήνη

Τα Σφακιά είναι γραφικά και δεν είχε καθόλου κόσμο. Φάγαμε σφακιανή πίτα και ομελέτα και ήπιαμε φυσικό χυμό. Ό,τι πιο νόστιμο για να ξεκινήσει η μέρα μας!
Μετά το πρωινό γευτήκαμε και την παραλιούλα των Σφακίων όπου τα νερά είναι πεντακάθαρα και δεν είχε καθόλου κόσμο. Είναι πραγματικά πολύ ήσυχο μέρος.
Σειρά έχει η παραλία Πλακιά. Είχε πολύ λίγο κόσμο, καθαρά νερά και αξίζει να μπεις.
Γυρνώντας στο Ηράκλειο σταματήσαμε στην Αγία Γαλήνη. Είναι ένας κολπίσκος με πολύ κόσμο και beachbar.

DSC07347.JPG

DSC07350.JPG

DSC07379.JPG


6η μέρα : Ελαφονήσι ,Χανιά, Τάφος Βενιζέλου, Ανώγεια.

Φτάσαμε στα μισά των διακοπών και η μέρα μας ξεκινάει με το Ελαφονήσι!
Ελαφονήσι = Παράδεισος. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα δει ποτέ φωτογραφίες από το μέρος αυτό οπότε η εικόνα που αντίκρισα ήταν μαγευτική!
Περπάτημα πάνω στο νερό και άπειρες φωτογραφίες. Είναι πολύ οργανωμένο το μέρος, καθώς έχει και φαρμακείο μέσα στην παραλία.
Απόγευμα γνωρίσαμε επιτέλους τα Χανιά. Περπατήσαμε στην αγορά και κάναμε βόλτα με άμαξα. Η βόλτα με την άμαξα κόστισε 20 ευρώ και ήταν περίπου 10 λεπτά.
Είναι κάπως πολλά τα χρήματα αλλά είναι κάτι που μου έμεινε οπότε δεν το μετάνιωσα. Φάγαμε παγωτό και bananasplit…ήταν ό,τι έπρεπε για εκείνη την ώρα! Δεν μπορούσαμε να μη φύγουμε χωρίς να περάσουμε από τον τάφο του Ελευθέριου Βενιζέλου. Η θέα της πόλης των Χανίων είναι τέλεια και ό,τι πρέπει για φωτογραφίες.
Μετά τη πρώτη γεύση που πήραμε από τα υπέροχα Χανιά αποφασίσαμε να πάμε στα Ανώγεια για κατσικάκι “αντικριστό” όπως μας είπαν! Ανηφορήσαμε αρκετά αλλά το αποτέλεσμα άξιζε. Δεν έχω φάει καλύτερο κατσικάκι!! Τα Ανώγεια είναι ένα πολύ γραφικό χωριό το οποίο πιστεύω αξίζει να επισκεφτείς. Οι κάτοικοι δεν είναι πολλοί και όλοι τους φοράνε μαύρα ρούχα και τη γνωστή παραδοσιακή μαντήλα. Πρέπει όμως να αντέξεις να πιείς όση ρακί σε κεράσουν! Και να έχετε μαζί σας μια ζακέτα γιατί το βράδυ κάνει κρύο. Αφού φάγαμε, ήπιαμε και λατρέψαμε το χωριό κατηφορίσαμε στο Ηράκλειο για να κοιμηθούμε!

DSC07452.JPG

DSC07430.JPG

DSC07495.JPG

DSC07505.JPG

DSC07508.JPG


7η μέρα : Ολοήμερη Κρουαζιέρα στην Γραμβούσα-Μπάλος , Βράδυ στα Χανιά

Ξεκινάμε νωρίς το πρωί από το Ηράκλειο γιατί πρέπει να είμαστε στο λιμάνι της Κισάμου γύρω στις 10 αφού το πλοίο φεύγει 10:15. Τα εισιτήρια για την κρουαζιέρα κόστισαν γύρω στα 20-22 ευρώ το άτομο + 1 ευρώ/ άτομο φόρος για το λιμάνι. Η κρουαζιέρα ξεκινάει με πρώτο σταθμό την Γραμβούσα και το Ενετικό κάστρο που είναι χτισμένο σε ύψος 137μ., αυτό σημαίνει ανηφορικό μονοπάτι 15-20 λεπτά. Η μαγευτική θέα από ψηλά είναι ό,τι πρέπει για φωτογραφίες. Μετά την δύσκολη και απότομη κάθοδο που είχαμε μας άξιζε να απολαύσουμε τα πεντακάθαρα νερά! Μέσα στο πλοίο ετοίμαζαν γεύμα δηλαδή σουβλάκια, σαλάτες, τζατζίκι (δεν ήταν μέσα στην τιμή).
Στη συνέχεια αναχωρήσαμε για τη λιμνοθάλασσα του Μπάλου. Νερά ζεστά, νερά αβαθή! Η επιστροφή έγινε με απαλή μουσική και ο ήλιος δεν μας κούρασε παρόλο που ήμασταν στο κατάστρωμα!
Το βράδυ φάγαμε στα Χανιά στο εστιατόριο “Μοναστήρι” με γεύσεις κόλαση!!
Κάναμε καρικατούρα τον εαυτό μας κάτι που μας άρεσε πολύ! Μέσα σε 5’ και μόλις με 10 ευρώ είχαμε το δικό μας πορτραίτο! Αγοράσαμε και κάποια ενθύμια και αποχαιρετήσαμε τα Χανιά!

DSC07541.JPG

DSC07543.JPG

DSC07609.JPG


8η Μέρα : Κνωσός , Τάφος Ν. Καζαντζάκη, Μουσείο Ν. Καζαντζάκη.

Η μέρα μας σήμερα δεν έχει πολλά χιλιόμετρα! Ο αρχαιολογικός χώρος και το μουσείο της Κνωσού είναι η πρώτη μας στάση. Είσοδος 6 ευρώ. Σιγά σιγά βλέπω τα πρώτα αρχαία που μου φέρνουν εικόνες από τα βιβλία της ιστορίας δημοτικού-γυμνασίου τα οποία είναι πολύ καλά συντηρημένα παρά την καταστροφή του Μινωικού Πολιτισμού. Κατηφορίζουμε προς τον τάφο του Καζαντζάκη όπου ξεπροβάλλει η γνωστή επιγραφή «Δεν ελπίζω τίποτα..δε φοβάμαι τίποτα …είμαι λέφτερος» . Επίσκεψη και στο μουσείο Νίκος Καζαντζάκης στο χωριό Μυρτιά όπου η είσοδος ήταν 3 ευρώ. Εκτός από την ξενάγηση είδαμε ένα μικρό ντοκιμαντέρ που διαρκούσε 20’ σχετικά με τη ζωή του και τα έργα του. Μας άρεσε πολύ.
Η ώρα πέρασε και πήγαμε για μπάνιο στα Μάλια. Επιστροφή στο ξενοδοχείο και βόλτα στο Ηράκλειο!

DSC07643.JPG

DSC07648.JPG

DSC07657.JPG

DSC07664.JPG

DSC07670.JPG


9η μέρα : Κρουαζιέρα στο Χρυσή Island (Λιβυκό Πέλαγος)

Αναχωρούμε για Ιεράπετρα αφού πήραμε την απόφαση να πραγματοποιήσουμε ακόμα μια κρουαζιέρα αυτή τη φορά στο Χρυσό Νησί!!! Το πλοίο έφευγε 10:30 και η διαδρομή διαρκούσε 45’.Φτάνουμε στο εξωτικό νησί! Μας ενημερώνουν πάνω στο καράβι και όχι από πριν ότι δεν λειτουργεί κάποιο αναψυκτήριο στο νησάκι αυτό. Πάλι καλά εμείς είχαμε προνοήσει και πήραμε μαζί μας τα απαραίτητα, νερά και κρύα σάντουιτς.
Όταν κατεβήκαμε από το πλοίο διανύσαμε μια απόσταση 15-20 λεπτών μέσα από το κεδροδάσος για να βγούμε στην άλλη άκρη του νησιού ώστε όταν θα κάνουμε μπάνιο να βλέπουμε την Κρήτη! (δεν υπάρχει περίπτωση να χαθείς γιατί υπάρχει τεχνητό δρομάκι). Στην παραλία υπήρχαν ψάθινες ομπρέλες και ξαπλώστρες. Το σετ μια ομπρέλα και μια ξαπλώστρα κόστιζε 10 ευρώ ενώ η δεύτερη ξαπλώστρα κόστιζε + 5 ευρώ. Βρήκαμε ωραιότατη δωρεάν σκιά κάτω από τα αμέτρητα και τεράστια δέντρα 200 χρόνων! Υπήρχαν δέντρα για όλους! Τα νερά είναι πραγματικά κρυστάλλινα και το τοπίο πανέμορφο.
Το απόγευμα γυρίσαμε πίσω στο ξενοδοχείο και το βράδυ πήγαμε να φάμε ξανά κινέζικο!
DSC07705.JPG
DSC07707.JPG


10η μέρα : Watercity (www.watercity.gr)

Από τη στιγμή που πατήσαμε το πόδι μας στη Κρήτη βλέπαμε παντού διαφημίσεις του Watercity! Ένα τεράστιο πάρκο με νεροτσουλήθρες! Θέλαμε πολύ να πάμε και πήγαμε! Η είσοδος είναι 20 ευρώ για τους ξένους, ενώ οι Έλληνες έχουν 50% έκπτωση! Όταν πληρώνεις σου περνάνε ένα ειδικό βραχιόλι στο χέρι που έχει πάνω το ποσό των 20 ευρώ (δεν μπορείς να ανεβαίνεις στις νεροτσουλήθρες με το πορτοφόλι και τα προσωπικά σου αντικείμενα) οπότε μπορείς να ψωνίσεις αναμνηστικά, να φας και τα χτυπάς πάνω στο password. Ωστόσο δε φάγαμε γιατί είχε μεγάλη ουρά και μια σαλάτα χωριάτικη έκανε 9,50 ευρώ. Τα πράγματά μας τα αφήσαμε σε ειδική θυρίδα που κόστισε 3 ευρώ ενώ όταν επέστρεφες το κλειδί σου επέστρεφαν και τα χρήματα.
Γελάσαμε πολύ και το κατά ευχαριστηθήκαμε! Μπορούσες να κάνεις χιλιάδες πράγματα και από πολλές φορές το καθένα!
Το μεσημέρι προτιμήσαμε να πάμε για φαγητό στο “Island” κοντά στο μέρος που μέναμε. Είναι ένα πολύ καλό εστιατόριο δίπλα στη θάλασσα και φιλοξενεί έναν αληθινό παπαγάλο! Τον Ρουά! Ο Ρουά δεν είναι κλεισμένος σε κλουβί αλλά ελεύθερος και κάνει βόλτες σε όλο το μαγαζί!
Το βράδυ και αφού ξεκουραστήκαμε βγήκαμε για ποτό στο Ηράκλειο αλλά και για να ολοκληρώσουμε τις αγορές μας.

DSC07756.JPG

DSC07768.JPG

DSC07797.JPG

DSC07800.JPG


11η μέρα : Τελευταία μέρα :(:(:(

Πήγαμε για μπάνιο στα Μάλια , στο Καρτερό και στο Κοκκίνη.
Το βράδυ επιλέξαμε να πάμε πάλι στο “Island” γιατί θα είχε ελληνική βραδιά!
Όταν γυρίσαμε στο ξενοδοχείο η ιδιοκτήτρια ήθελε να μας ευχαριστήσει και μας έψησε κατσικάκι! Επίσης μας έκανε δώρο λάδι και ρακί!

DSC07850.JPG

DSC07860.JPG

12η μέρα: Αεροδρόμιο- Πτήση Επιστροφής.

Το μόνο που θυμάμαι από εκείνη τη μέρα είναι ότι μπήκαμε 10 φορές στο δωμάτιο για να δούμε αν ξεχάσαμε κάτι! Είχε γίνει το σπίτι μας! Δε θέλαμε να φύγουμε με τίποτα από τη Κρήτη. Την αγαπήσαμε πολύ και αυτός είναι ένας λόγος για να την επισκεφτούμε ξανά! Αφήσαμε το αυτοκίνητο στο αεροδρόμιο, κάναμε checkin, δώσαμε τις μεγάλες μας βαλίτσες και περάσαμε από τον έλεγχο. Έπρεπε να ανέβουμε στο αεροπλάνο...HER-SKG...πίσω στη πραγματικότητα.

Σ’ευχαριστούμε Κρήτη!
Εις το επανιδείν.
 
Last edited by a moderator:

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Αν διανυκτερευατε και μερικες μερες και στα Χανια θα ηταν το ταξιδι σας πιο ξεκουραστο.
Αλλα αφου περασατε καλα .........ολα καλα!!!
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν διανυκτερευατε και μερικες μερες και στα Χανια θα ηταν το ταξιδι σας πιο ξεκουραστο.
Αλλα αφου περασατε καλα .........ολα καλα!!!
Ναι..η αλήθεια είναι ότι μας κούρασε αυτό το πήγαινε έλα αλλά ήταν 2 μέρες μόνο!
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πολύ όμορφη ιστοριούλα από την καλοκαιρινή Κρήτη. Η αλήθεια είναι ότι τρελαίνομαι για τα water parks από τότε που πήγα στου Φαληρακίου...Εκεί μας έλεγαν ότι είναι από τα μεγαλύτερα στην Ευρώπη. Κάποιοι άλλοι είπαν ότι στην Ανώπολη είναι πιο εντυπωσιακό...Θέλω πολύ να το επισκεφτώ :p
A! Και μας κόλασες με τα φαγητά βραδιάτικο :p
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πολύ ωραία ιστορία! Μου έχει λείψει η Κρήτη... Ευχαριστώ που με ξαναπήγες σε αγαπημένα μου μέρη..

Πολύ όμορφη ιστοριούλα από την καλοκαιρινή Κρήτη. Η αλήθεια είναι ότι τρελαίνομαι για τα water parks από τότε που πήγα στου Φαληρακίου...Εκεί μας έλεγαν ότι είναι από τα μεγαλύτερα στην Ευρώπη. Κάποιοι άλλοι είπαν ότι στην Ανώπολη είναι πιο εντυπωσιακό...Θέλω πολύ να το επισκεφτώ :p
A! Και μας κόλασες με τα φαγητά βραδιάτικο :p
Έχω πάει 2-3 φορές στο watercity (έχει η γιαγια μου σπίτι πολύ κοντά στη περιοχή και έχω περάσει αμέτρητα καλοκαίρια στη Κρήτη)..
Πάνε αρκετά χρόνια από την τελευταία φορά που πήγα αλλά θυμάμαι πως είναι πολύ καλό! Είναι μεγάλο, έχει πολλές νεροτσουλήθρες, πισίνες με τεχνητό κύμα και διάφορα σχετικά παιχνίδια.. Θα σου αρέσει σίγουρα!
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πολύ όμορφη ιστοριούλα από την καλοκαιρινή Κρήτη. Η αλήθεια είναι ότι τρελαίνομαι για τα water parks από τότε που πήγα στου Φαληρακίου...Εκεί μας έλεγαν ότι είναι από τα μεγαλύτερα στην Ευρώπη. Κάποιοι άλλοι είπαν ότι στην Ανώπολη είναι πιο εντυπωσιακό...Θέλω πολύ να το επισκεφτώ :p
A! Και μας κόλασες με τα φαγητά βραδιάτικο :p
Περάσαμε τέλεια στο watercity!!Σου εύχομαι να πας!!
Όσο για το φαγητό... απλά μοναδικό!Με τόσο κατσικάκι που φάγαμε τα είχαμε πάρει τα κιλάκια μας!:p

ναι!

Πολύ ωραία ιστορία! Μου έχει λείψει η Κρήτη... Ευχαριστώ που με ξαναπήγες σε αγαπημένα μου μέρη..


Έχω πάει 2-3 φορές στο watercity (έχει η γιαγια μου σπίτι πολύ κοντά στη περιοχή και έχω περάσει αμέτρητα καλοκαίρια στη Κρήτη)..
Πάνε αρκετά χρόνια από την τελευταία φορά που πήγα αλλά θυμάμαι πως είναι πολύ καλό! Είναι μεγάλο, έχει πολλές νεροτσουλήθρες, πισίνες με τεχνητό κύμα και διάφορα σχετικά παιχνίδια.. Θα σου αρέσει σίγουρα!
Εγώ σας ευχαριστώ που καθώς μοιράζομαι την ιστορία μαζί σας είναι σαν να βρέθηκα και πάλι στη Κρήτη!
 
Last edited by a moderator:

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πολύ ωραία ιστορία! Μου έχει λείψει η Κρήτη... Ευχαριστώ που με ξαναπήγες σε αγαπημένα μου μέρη..

Έχω πάει 2-3 φορές στο watercity (έχει η γιαγια μου σπίτι πολύ κοντά στη περιοχή και έχω περάσει αμέτρητα καλοκαίρια στη Κρήτη)..
Πάνε αρκετά χρόνια από την τελευταία φορά που πήγα αλλά θυμάμαι πως είναι πολύ καλό! Είναι μεγάλο, έχει πολλές νεροτσουλήθρες, πισίνες με τεχνητό κύμα και διάφορα σχετικά παιχνίδια.. Θα σου αρέσει σίγουρα!
Περάσαμε τέλεια στο watercity!!Σου εύχομαι να πας!!:p
Είμαι σίγουρη ότι θα μου αρέσει κορίτσια μου...Και στο Φαληράκι είχε τεχνητά κύματα και ένα υπέροχο παιχνίδι με ένα μεγάλο μπαλόνι που έτρεχε νερό, ανέβαινες με σκηνιά στην κορυφή του και έπεφτες με κωλοτούμπες στην πισίνα. :p
Τσεκάρετε εδώ
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Είμαι σίγουρη ότι θα μου αρέσει κορίτσια μου...Και στο Φαληράκι είχε τεχνητά κύματα και ένα υπέροχο παιχνίδι με ένα μεγάλο μπαλόνι που έτρεχε νερό, ανέβαινες με σκηνιά στην κορυφή του και έπεφτες με κωλοτούμπες στην πισίνα. :p
Τσεκάρετε εδώ
Και στο watercity είχε τεχνητά κύματα και παιχνίδι ταρζάν!Πολύ γέλιο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.754
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom