Aegean Airlines AEGEAN και απαγόρευση υγρων στις αποσκευές

Head_cf

Member
Μηνύματα
122
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει....
Πριν από λίγες μέρες ταξίδεψα από το Χανιά στην Αθηνά με την Aegean. Κατά τη διάρκεια που βρισκόμασταν μπροστά στο check – in ο υπάλληλος άκουσε ότι μέσα στις αποσκευές μας έχουμε 2 μπουκάλες με υγρά και μας είπε ότι απαγορεύεται να τις πάρουμε μαζί μας. Προσοχή…δεν μιλάω για τις χειραποσκευες αλλά για τις αποσκευές που θα πήγαιναν κάτω στο αμπάρι του αεροπλάνου. Χωρίς καν να ρωτήσει τι έχουμε μαζί μας. ποσά λίτρα είναι ή σε τι συσκευασία τα έχουμε μας απαγόρεψε να τα πάρουμε μαζί μας. Όταν του είπα ότι αυτό δεν το έχω ξανακούσει μου απάντησε ότι έτσι είναι τα πράγματα και ότι δεν είμαι καλά ενημερωμένος. Τέλος αφού του είπα ότι το χαρτάκι που βρισκόταν στον τοίχο δίπλα του με τον νόμο της Ευρωπαϊκής Ένωσης απαγορεύει μόνο τα υγρά στις χειραποσκευες.... και γράφει « όπως πάντα επιτρέπονται τα υγρά στις αποσκευές»... απλά γύρισε το κεφάλι του αγενέστατα και φώναξε στη ουρά που περίμενε... «άλλος για Αθήνα».
Θέλετε και Star Alliance ε;;;
Μπράβο σας..

Παρακαλώ τα σχόλια σας όχι μονο για την συμπεριφορά του αλλά και για την απαγόρευση των υγρών.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Πριν από λίγες μέρες ταξίδεψα από το Χανιά στην Αθηνά με την Aegean. Κατά τη διάρκεια που βρισκόμασταν μπροστά στο check – in ο υπάλληλος άκουσε ότι μέσα στις αποσκευές μας έχουμε 2 μπουκάλες με υγρά και μας είπε ότι απαγορεύεται να τις πάρουμε μαζί μας. Προσοχή…δεν μιλάω για τις χειραποσκευες αλλά για τις αποσκευές που θα πήγαιναν κάτω στο αμπάρι του αεροπλάνου. Χωρίς καν να ρωτήσει τι έχουμε μαζί μας. ποσά λίτρα είναι ή σε τι συσκευασία τα έχουμε μας απαγόρεψε να τα πάρουμε μαζί μας. Όταν του είπα ότι αυτό δεν το έχω ξανακούσει μου απάντησε ότι έτσι είναι τα πράγματα και ότι δεν είμαι καλά ενημερωμένος. Τέλος αφού του είπα ότι το χαρτάκι που βρισκόταν στον τοίχο δίπλα του με τον νόμο της Ευρωπαϊκής Ένωσης απαγορεύει μόνο τα υγρά στις χειραποσκευες.... και γράφει « όπως πάντα επιτρέπονται τα υγρά στις αποσκευές»... απλά γύρισε το κεφάλι του αγενέστατα και φώναξε στη ουρά που περίμενε... «άλλος για Αθήνα».
Θέλετε και Star Alliance ε;;;
Μπράβο σας..

Παρακαλώ τα σχόλια σας όχι μονο για την συμπεριφορά του αλλά και για την απαγόρευση των υγρών.
νομιζω ...δεν ειμαι σιγουρη βεβαια...οτι πάντα απαγορευονταν τα υγρα στις αποσκευές..
βεβαια και εγω παντα κατι εχω στις βαλιτσες...
να αυριο φευγω για χανια και εχω 2 βαζακια μαρμελαδα κορομηλο και 2 βαζα του κιλου γλυκο σύκο που εφτιαξα απο τα δεντρα μου για να τα παω στην αδερφή μου...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τι σχέση έχει αυτό το θέμα με ταξιδιωτικά επίκαιρα; μεταφέρθηκε στο "γενικά περί ταξιδιών".

Σας παρακαλώ προσέχετε πού ανοίγετε τα θέματά σας.
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Δεν απαγορεύονται τα υγρά στις αποσκευές αρκεί νομίζω να είναι μέχρι 3 λίτρα. Στα τελευταία μου ταξίδια στην Γερμανία είχα τρία λίτρα τσίπουρο για τους φίλους εκεί... στην επιστροφή είχα τιγκάρει την βαλίτσα με λοσιόν, σαμπουάν, λακ και ό,τι καλλυντικό μπορείτε να φανταστείτε... η βαλίτσα μου ανοίχτηκε εκεί, μου αφαίρεσαν κάποια ( ευτυχώς τα φτηνά ), και όταν τη παρέλαβα εδώ υπήρχε ένα χαρτάκι, από την υπεύθυνη εταιρεία του αεροδρομίου, που έλεγε, πως είχα υπερβεί το όριο σε λίτρα που επιτρέπονται...
όσο για την συμπεριφορά του υπαλλήλου, εγώ θα το έκανα θέμα.
τελικά σας τα πήρανε τα μπουκάλια?
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Εγω παλι τοσα ταξιδια πρωτη φορα τα ακουω οτι απαγορευονται υγρα στις αποσκευες.. εκτος αν ειναι ευλεκτα... αλλαξαν παλι πολιτικη και δεν ενημερωθηκαμε...τι να πω... εγω παλι θα του πατουσα μια αναφορα αφου πρωτα ρωτουσα τα στοιχεια του... για να μαθουν να συμπεριφερονται..αν και απο υπαλληλους της συγκεκριμενης γραμμης ειχα προβληματα και παλιοτερα...και τοτε δυστυχως δεν κρατησα το ονομα του αναγωγου...απλα χρεωσα την εταιρεια μια καταστρεμμενη βαλιτσα που μου την αντικαταστησανε και ετσι πηρα το αιμα μου πισω...
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Εγω παλι τοσα ταξιδια πρωτη φορα τα ακουω οτι απαγορευονται υγρα στις αποσκευες.. εκτος αν ειναι ευλεκτα... αλλαξαν παλι πολιτικη και δεν ενημερωθηκαμε...τι να πω... εγω παλι θα του πατουσα μια αναφορα αφου πρωτα ρωτουσα τα στοιχεια του... για να μαθουν να συμπεριφερονται..αν και απο υπαλληλους της συγκεκριμενης γραμμης ειχα προβληματα και παλιοτερα...και τοτε δυστυχως δεν κρατησα το ονομα του αναγωγου...απλα χρεωσα την εταιρεια μια καταστρεμμενη βαλιτσα που μου την αντικαταστησανε και ετσι πηρα το αιμα μου πισω...

Διαβασες αυτο που ποσταρε ο Taver ; Ο υπαλληλος που φταιει; Αυτος εβγαλε τον κανονισμο; Μου εχει τυχει και εμενα η συγκεκριμενη εταιρεια να μου ζητησει να βγαλω ενα μπουκαλι κρασι απο τη βαλιτσα μου.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Διαβασες αυτο που ποσταρε ο Taver ; Ο υπαλληλος που φταιει; Αυτος εβγαλε τον κανονισμο; Μου εχει τυχει και εμενα η συγκεκριμενη εταιρεια να μου ζητησει να βγαλω ενα μπουκαλι κρασι απο τη βαλιτσα μου.
ο υπάλληλος αγαπητή getxowoman φταίει γιατί " απλά γύρισε το κεφάλι του αγενέστατα και φώναξε στη ουρά που περίμενε... «άλλος για Αθήνα». "

τι άλλο θα διαβάσω πια σε αυτό το forum :shock::shock:
 

Head_cf

Member
Μηνύματα
122
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει....

Δεν με ρωτησε καν τι ειναι ή αν ειναι συσκευασμένα...μου ειπε απλα οτι απαγορευονται....δηλαδη δεν μου εδωσε καν την επιλογη να τα συσκευασω σωστα για να τα μεταφερω..με αποτελεσμα να βρισκονται ακομα εκει..
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έγω πάντως έχς μεταφέρει πάσης φύσεως υγρά και ουδέποτε είχα πρόβλημα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.461
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom