airtickets.gr ερωτηση

jpsih

Member
Μηνύματα
242
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
???
γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα..

μια ερωτηση πρωταρη..

πρωτη φορα εκλεισα εισητηρια αεροπορικα απο airtickets.gr
απ οτι διαβασα δεν παραλαμβανω χαρτινα εισητηρια αλλα ειναι ηλεκτρονικα..
οταν θα παω για checkin στο αεροδρομιο, τι ακριβως θα τους πω?

παρακαλω βοηθηστε... ευχαριστω..
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Καλημέρα και καλωσόρισες.
Θα πας στο check in και θα τους δώσεις ταυτότητα ή διαβατήριο. Αν ταξιδεύεις με εταιρεία που πετάει σε πολλούς προορισμούς πες και τον προορισμό σου. Δε χρειάζεται τίποτε άλλο, καλού κακού όμως, και κυρίως για δικό σου reference, σημείωσε και τον κωδικό κράτησης ή τον αριθμό εισιτηρίου που φαντάζομαι ότι σου δώσανε από την airtickets, ή τύπωσε το αποδεικτικό αγοράς εισιτηρίου.

Όλα τα εισιτήρια θα είναι ηλεκτρονικά πλέον.

Καλό ταξίδι!
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
καλησπερα.εκτυπωσε το mail που θα σου στειλουν απο την εταιρια και παρτα μαζι σου.αλλιως να θυμασαι τον κωδικο και τον αριθμο πτησης
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Δε χρειάζεται τίποτα άλλο εκτός από την ταυτότητα ή το διαβατήριο σου. Με το που θα πας να κάνεις check in και δουν το όνομά σου αμέσως θα βρουν και την κράτησή σου. Αν θες μπορείς να τυπώσεις το μέιλ με τον αριθμό κράτησης και να το έχεις μαζί σου, αλλά εμένα δεν μου τον έχουν ζητήσει ποτέ.
 

jpsih

Member
Μηνύματα
242
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
???
οκ καταλαβα.. δηλαδη ταυτοτητα+κωδικο και φυγαμε για βουδαπεστη...

δεν εχω ταξιδεψει ποτε ξανα με αυτο τον τροπο μιας και ειχα παντα χαρτινα εισητηρια..

ελπιζω να μην αντιμετωπισω καποιο προβλημα στο Ελ Βενιζελος ειτε στο αεροδρομιο της ουγγαριας...
 

kostasagk

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΒΗΡΙΑ
οκ καταλαβα.. δηλαδη ταυτοτητα+κωδικο και φυγαμε για βουδαπεστη...

δεν εχω ταξιδεψει ποτε ξανα με αυτο τον τροπο μιας και ειχα παντα χαρτινα εισητηρια..

ελπιζω να μην αντιμετωπισω καποιο προβλημα στο Ελ Βενιζελος ειτε στο αεροδρομιο της ουγγαριας...
επισης μπορεις να κανεις το check-in μεσω ιντερνετ και μονο τις βαλιτσες αφηνεις στο γκισε κερδιζεις παρα μα παρα πολυ χρονο

καλο ταξιδι :clap:
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εμενα παντως,με τη Ηamburg International ,στη Γερμανια, μου ζητησαν καποιο χαρτινο εισιτηριο αλλα τους εδειξα την εκτυπωση που ελεγε οτι μας εστειλε TUIfly και μετα ΟΚ.
Προφανως, ηταν πολιτικη της συγκεκριμενης εταιριας.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
οκ καταλαβα.. δηλαδη ταυτοτητα+κωδικο και φυγαμε για βουδαπεστη...

δεν εχω ταξιδεψει ποτε ξανα με αυτο τον τροπο μιας και ειχα παντα χαρτινα εισητηρια..

ελπιζω να μην αντιμετωπισω καποιο προβλημα στο Ελ Βενιζελος ειτε στο αεροδρομιο της ουγγαριας...
Περίεργο, εδώ και 2 χρόνια τα χάρτινα εισιτήρια έχουν απαγορευτεί στις αεροπορικές εταιρίες μέλη της ΙΑΤΑ, και τα συνδεμένα ταξιδιωτικά γραφεία (με κάποιες εξαίρεσεις που δε σε αφορούν όμως).

Για το φίλο που είπε ότι του ζήτησαν εισιτήριο στη Γερμανία, παρακαλώ αμα δεν έχετε ιδέα για τι πράγμα μιλάτε, μην ποστάρετε ότι σας κατέβει. Σας ζήτησαν σε κάποιο χαρτί τον ΑΡΙΘΜΟ του εισιτηρίου ή της κράτησης για να μπορέσουν να το βρούν στο σύστημα. Δε σας ζήτησαν χάρτινο εισιτήριο (που έχει χρηματική αξία κλπ).
 

jpsih

Member
Μηνύματα
242
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
???
τελευταια φορα που ταξιδεψα βεβαια ειναι πριν 3 χρονια περιπου.. γι αυτο μαλλον εχω μεινει λιγο πισω..

και κατι ακομη σας παρακαλω..
εκανα ηλεκτρονικα σημερα το πρωι την κρατηση απο το σαιτ της airtickets..
μου εστειλαν αμεσως μειλ με τα στοιχεια της κρατησης/ονοματα επιβατων
μετα απο κανα 2ωρο εκανα την καταθεση στην τραπεζα..
τους πηρα αμεσως μετα τηλεφωνο για επιβεβαιωση της κρατησης και μου ειπαν πως ειναι οκ..

εγω να περιμενω και καποιο αλλο μειλ περα απο το αρχικο?
κατι σαν επιβεβαιωση οτι πληρωσα δηλαδη, γιατι το αρχικο δεν αποδικνυει κατι τετοιο μιας και εσταλη πριν την καταθεση των χρηματων..

δωστε τα φωτα σας.. ευχαριστω και παλι..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
τελευταια φορα που ταξιδεψα βεβαια ειναι πριν 3 χρονια περιπου.. γι αυτο μαλλον εχω μεινει λιγο πισω..

και κατι ακομη σας παρακαλω..
εκανα ηλεκτρονικα σημερα το πρωι την κρατηση απο το σαιτ της airtickets..
μου εστειλαν αμεσως μειλ με τα στοιχεια της κρατησης/ονοματα επιβατων
μετα απο κανα 2ωρο εκανα την καταθεση στην τραπεζα..
τους πηρα αμεσως μετα τηλεφωνο για επιβεβαιωση της κρατησης και μου ειπαν πως ειναι οκ..

εγω να περιμενω και καποιο αλλο μειλ περα απο το αρχικο?
κατι σαν επιβεβαιωση οτι πληρωσα δηλαδη, γιατι το αρχικο δεν αποδικνυει κατι τετοιο μιας και εσταλη πριν την καταθεση των χρηματων..

δωστε τα φωτα σας.. ευχαριστω και παλι..
Mάλλον θα ήταν καλύτερο να απευθύνεις τη συγκεκριμένη ερώτηση στο τηλεφωνικό κέντρο της airtickets (καθώς είναι πολύ συγκεκριμένη περίπτωση).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom