Γενικά Camping στο Αιγαίο

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Αγαπητε μου gmavro, Σαμοθρακη, Αγκιστρι, Κιμωλος, Αμοργος, Νισυρος, Λερος, Αη Στρατης... και ο καταλογος δεν εχει τελος! Οπωσδηποτε πρεπει νομιζω να κανονισουμε εκεινη την ουζοποσια κατω απο τον πευκο στο Ξεχωρι...
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Σαμοθράκη, Αμοργός (Αιγιάλι), Αγκίστρι, και στη Χ στην Εύβοια δε μπορεί κάπου θα έχουμε βρεθεί, είμαι τακτικός πελάτης...
...Οπωσδηποτε πρεπει νομιζω να κανονισουμε εκεινη την ουζοποσια κατω απο τον πευκο στο Ξεχωρι...
Οπωσδήποτε! (εναλλακτικά στο Ξεχώρι, αν δε βολέψουν οι ημερομηνίες, παίζει και "Μπακέας")

Για τους λάτρεις του ελεύθερου camping να προσθέσω και κάποια παραλία στο Πήλιο. Ό,τι πιο οργανωμένο σε ελεύθερο!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ελευθερο και οργανωμενο παιζει στο πηλιο οντως, αλλα του αγιου πνευματος στο 2 "οργανωμενα" ανοργανωτα , απο μ και π τα ονοματα ,γινοταν πανικος,οχι παντα θετικος... ειναι και πολυ ομορφα ομως....απο οργανωμενα της ελαφονησου ειναι οντως πολυ καθαρο με τοσα ατομα,αλλα περσι αυγουστο ηθελες κρατηση 20 μερες πριν...αστειο λιγακι να κανεις κρατηση για καμπινγκ...! παντως το χειροτερο καμπινγκ που πηγα ποτε οργανωμενο και καλα,ηταν κουφονησια,εμαθα εκλεισε μετα...τωρα λογικα θα χουν ανοχη στο ελευθερο και θα ναι οντως καλα...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εκλεισε.. και πολυ καλως εκλεισε! Ειχα παει για ενα βραδυ μονο, αλλα μου ηταν υπεραρκετο!!!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
χαχα, εγω πηγα για 4,εμεινα 2 και επεστρεψα ξανα ναξο ενω δε το ειχα σκοπο....αλλα περασα ωραια!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.969
Πέρα από το οργανωμένο camping, είδα και πολλούς ελεύθερους στο Σίμο στην Ελαφόνησο το σ/κ!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Πέρα από το οργανωμένο camping, είδα και πολλούς ελεύθερους στο Σίμο στην Ελαφόνησο το σ/κ!
δε θα το προτεινα το ελευθερο,αν και πηγαινα παλια συχνα....απο το 2002 και μετα εχουν γραψει πολλους γνωστους και γινεται σχεδον καθημερινη επιδρομη στις 7 παρα το πρωι...εκτος αν στησεις πολυ καμουφλαρισμενα και σε αρκετη αποσταση απο τη παραλια ή φροντισεις να λειπεις απο τη σκηνη εκεινη την ωρα ....και δεν ειναι το προστιμο ,αλλα οτι τρεχεις με δικηγορους μετα και τετοια...και σιγουρα θα δεις καθε καλοκαιρι να στηνουν και σιγουρα θα ακουσεις καθε φθινοπωρο να πληρωνουν...παντως πληροφοριακα στο καμπινγκ οσα ατομα δηλωσεις πληρωνεις....τα ατομα απειρα,η εισοδος ειναι ανοιχτη μονιμως και τα σκυλια ανυπαρκτα...
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
AAAA!!!! Επέσρεψα από ελεύθερο camping στην Εύοια στην Βλ. Υπέροχη παραλία με καντίνα, ταβέρνα, τουαλέτες ντουζιέρες και δάσος από πλατάνια! 2,5-3 ώρες από Αθήνα. Ήρθα στα ίσια μου.
Βέβαια με αρκετό κόσμο αλλά έχει πολύ χώρο κα άφθονη σκιά.
 

Bolet36

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα Παιδιά. Θα ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας. Η παρέα μου και εγώ θέλουμε να κάνουμε camping σε κάποιο νησί του Αιγαίου, αλλά δεν ξέρουμε σε ποιο. Ποιο camping σε ποιο νησί θα μας προτείνατε; Μας ενδιαφέρει πολύ περισσότερο η προσφορά ποικίλων δραστηριοτήτων, όπως πεζοπορίες και καταδύσεις παρά η άνεση. Στο κάτω κάτω εμείς επιλέξαμε να κάνουμε camping. Θα προτιμούσαμε οι τιμές να μην είναι εξωφρενικές αν και βέβαια τα camping είναι μία πολύ εύκολη λύση για φτηνές διακοπές. Ακόμα, θα ήταν επιθυμητό το ταξίδι με το πλοίο να μην είναι πολύ μεγάλο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια. Συγχαρητήρια για το υπέροχο site.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αμοργό δαγκωτό για αυτό που ζητάς. Το camping είναι μέσα στην Αιγιάλη σε καλό σημείο, το νησί έχει μονοπάτια χαρτογραφημενα για πεζοπορία (αν αντέχεις) , σχολή κατάδυσης (ε,μετά το απέραντο γαλάζιο έγινε must), όμορφες παραλίες αλλά μην φανταστείς απέραντες αμμουδιές, πολύ ωραία χώρα με μαγαζάκια να πιεις το ποτάκι σου χαλαρά και ταβερνάκια με ωραίο φαγητό στα χωριά πάνω από την Αιγιάλη.Μόνο που είναι αρκετές ώρες το ταξίδι...
 
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια κ από μένα,

πέρυσι πρώτη φορά πήγα και γω σε οργανωμένο κάμπινγκ και πέρασα πάρα πολυ ωραία. Συγκεκριμένα επισκέφτηκα το Camping Molyvos στο Μόλυβο της Λέσβου. Σκόπευα να ξαναπάω φέτος, καθώς είναι στο τόπο καταγωγής μου, και έμαθα ότι έχουν φτιάξει και ιστοσελίδα την οποία παρέθεσα παραπάνω.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Στο ελεύθερο καμπινγκ όσο πιο ερημικά τόσο το καλύτερο...

0% πολιτισμός
0% φασαρία
0% ρίσκο (πρόστιμα κλπ)
100% επαφή με την φύση

Βέβαια όλα έχουν το τίμημά τους. Χωματόδρομοι και λίγο κουβάλημα... :D
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.323
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom