Ryanair CHECK-IN ONLINE με την ryanair

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Τι εννοείς ότι μπορεί να υπάρξει πρόβλημα με το check in της επιστροφής? Η αναχώρηση είναι για 13/8 και η επιστροφή για 22/8. Θα πρέπει να κάνω κάτι από εδώ? Είχα σκεφτεί να εκτυπώσω το boarding pass από την Ιταλία 7 ημέρες πριν την επιστροφή, δεν γίνεται?

Επίσης, 2 boarding pass δεν θα μου δώσει να εκτυπώσω όταν κάνω το check in?
πρόβλημα λέω , οταν πηγα να κάνω check in για την αναχώρηση 7 μέρες πρίν , μου ζητούσε να κλείσω (αγοράσω)θέσεις και για την επιστροφή για να προχωρήσω. Δεν μπόρεσα να καταλάβω αν σε άφηνε να κάνεις μόνο για την αναχώρηση....
 

Valenthia

Member
Μηνύματα
22
Likes
10
Καλησπέρα Σας . Θα ήθελα την βοήθεια σας , έχω προγραμματίσει δυο ταξίδια , το πρώτο για Ρώμη και το δεύτερο για Παρίσι και τα 2 με Ryanair . Έχω ταυτότητα νέου τύπου με λατινικούς χαρακτήρες αλλά χειρόγραφη , πρέπει να την αλλάξω ώστε να είναι τυπωμένη μέσω υπολογιστή ? Ευχαριστώ προκαταβολικά .
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα Σας . Θα ήθελα την βοήθεια σας , έχω προγραμματίσει δυο ταξίδια , το πρώτο για Ρώμη και το δεύτερο για Παρίσι και τα 2 με Ryanair . Έχω ταυτότητα νέου τύπου με λατινικούς χαρακτήρες αλλά χειρόγραφη , πρέπει να την αλλάξω ώστε να είναι τυπωμένη μέσω υπολογιστή ? Ευχαριστώ προκαταβολικά .
OXI και εγω με τετοια ταξιδευω...ακομη

Στις χειραποσκευές απαγορεύονται υγρά και τι άλλο? Γενικά μόνο ρούχα κλπ επιτρέπονται?

Κάτι που διάβαζα για σειρές προτεραιότητας, ποιος θα μπει πρώτος στο αεροπλάνο για να πιάσει θέση κλπ ισχύουν?
τωρα σου δινει θεση οταν κανεις check-in θα την δεις οταν τυπωσεις το boarding
 
Last edited by a moderator:

jmallen3

Member
Μηνύματα
80
Likes
3
Για το check in της επιστροφης μπορει να εχεις πρόβλημα γιατί είναι περαν του 7 ημερου και θα πρέπει να αγοράσεις θέσεις επιστροφής (10 ευρώ). . Πρίν ένα μήνα δεν κοίταγαν καθόλου χειραποσκεύες(μέγεθος, κιλά) . Εφόσον η κράτηση είναι για 2 άτομα θα σου δώσει αυτόματα διπλανές θέσεις με το check in. Καλό ταξίδι.....
Τελικά είχες δίκιο, με ανάγκασε να πληρώσω 10€/άτομο για το check in της επιστροφής επειδή ήταν 7 ημέρες αργότερα και διάλεξα συγκεκριμένες θέσεις.

Με τη κάρτα επιβίβασης και την ταυτότητα μου ταξιδεύω, χρειάζεται κάτι άλλο?
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Τελικά είχες δίκιο, με ανάγκασε να πληρώσω 10€/άτομο για το check in της επιστροφής επειδή ήταν 7 ημέρες αργότερα και διάλεξα συγκεκριμένες θέσεις.

Με τη κάρτα επιβίβασης και την ταυτότητα μου ταξιδεύω, χρειάζεται κάτι άλλο?
Εκει που θα πας δεν ειχε Ιντερνετ να κανεις το check in της επιστροφής και να φας εσυ τα 20 ευρώ και οχι η Ryanair ??? ....απο την αλλη , δεν πειραζει ενα σωρο βλακιουλες πληρώνουμε ολη μερα... ετσι εχεις τα εισιτηριάκια σου και χωρις αγχος θα απολαυσεις τις διακοπες σου :) Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο ταυτότητα και boarding!..Καλό ταξιδι ..να περάσεις τελεια!!!
 

jmallen3

Member
Μηνύματα
80
Likes
3
Εκει που θα πας δεν ειχε Ιντερνετ να κανεις το check in της επιστροφής και να φας εσυ τα 20 ευρώ και οχι η Ryanair ??? ....απο την αλλη , δεν πειραζει ενα σωρο βλακιουλες πληρώνουμε ολη μερα... ετσι εχεις τα εισιτηριάκια σου και χωρις αγχος θα απολαυσεις τις διακοπες σου :) Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο ταυτότητα και boarding!..Καλό ταξιδι ..να περάσεις τελεια!!!
Σε ευχαριστώ! Δεν με άφηνε καθόλου να προχωρήσω στο check in αν δεν έκανα και της επιστροφής για αυτό αναγκάστηκα να πληρώσω τα 20€!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Σε ευχαριστώ! Δεν με άφηνε καθόλου να προχωρήσω στο check in αν δεν έκανα και της επιστροφής για αυτό αναγκάστηκα να πληρώσω τα 20€!
σε αφηνει απλώς το προσπερνας....αλλα δεν εχει καμμια σημασια αυτό! Σημασια εχει οτι σε μερικες μερουλες θα εισαι στην υπέροχη Ιταλία!!!!..αρκετα ασχοληθηκες με αυτο το check in παει τελειωσε!!:D
 

janisjey

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
παιδια μολις εκανα check in για αθηνα -θεσσαλονικη και επιστροφη,και δεν μου ζητησε ποτε αριθμο ταυτοτητας ουτε οταν εκανα το check in ουτε οταν εκλεισα τα εισιτηρια.ενω πριν 2 μηνες που πηγα Ιταλια ειχα δωσει αριθμο ταυτοτητας.Ξερει κανεις κατι?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αφού δεν στον ζήτησε γιατί ανησυχείς. αν στον ζητούσε και δεν τον εδεινες να ανησυχουσες.
 

gym

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα!!
Πετάω το Σαββατο Θεσσαλονική -Αθήνα και την Κυριακή επιστροφή...
Θέλω να κάνω αύριο Δευτέρα Check-in...Απο οτι εχω διαβάσει μπορώ να κάνω και check-in για την επιστεροφή μου,αφου ειναι μέσα σε 7 μέρες..

Η ερώτηση μου είναι..κάνω δύο φορες την διαδικασία του check-in για ανάχωρηση και επιστροφή ή ενώ κανω check in για την αναχώρηση μου ταυτόχρονα επιλέγω και για την επιστροφή μου?

Πρέπει να προσέξω κάτι στο check in? Sorry για τις ερωτήσεις,μπορει χαζες, αλλά πρωτη φορα κλεινω με ryanair...:)
 

panoss97

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
συγνωμη αν υπαρχει αλλο θεμα ιδιο με αυτο αλλα επειδη βιαζομαι κανω καινουργιο
εκλεισα μια πτηση για 2 ατομα με επιστροφη απο θεσσαλονικη για αθηνα και εκανα online check-in ευτυχως η δυστυχως μονο για την μια πτηση απο θεσσαλονικη προς αθηνα και το προβλημα μου ειναι το εξης οταν εκανα το check-in στα στοιχεια κατοχου και στα δικα μου και στο αλλου ατομου δεν μου ζητησε να επιλεξω ταυτοτητα η διαβατηριο η να γραψω τον αριθμο της η οτιδηποτε αλλο το μονο που μου ζητησε ηταν οι ημερομηνιες γεννησεως και των 2 μονο αυτο τιποτε αλλο...αυτο ειναι λογικο ηθα υπαρξει προβλημα στο αεροδρομιο με την ταυτοποιηση η με οτιδηποτε αλλο η εκανα καποιο λαθος απο την βιασινη μου να κανω το check in .?????ειναι επειγον..σας ευχαριστω εκ των προτερων...να σημειωσω οτι το check-in για την 1η πτηση εγινε κανονικα και εκτυπωσα κιολας το boarding pass...
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.370
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom