Ryanair CHECK-IN ONLINE με την ryanair

efi ar

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Δεν είναι δυνατή η συμπερίληψη επιβάτη κάτω των 16 ετών σε υφιστάμενη κράτηση, ωστόσο μπορείτε να κάνετε ξεχωριστή κράτηση.

Ο επιβάτης κάτω των 16 ετών θα πρέπει να δηλωθεί κατά την ηλεκτρονική διαδικασία κράτησης ως ενήλικας, και μόλις αυτή συμπληρωθεί θα πρέπει να επικοινωνήσετε μετηλεφωνικό κέντρο έχοντας πρόχειρες τις παρακάτω πληροφορίες:

• Τους κωδικούς και των δύο κρατήσεων ώστε να μπορέσουμε να διασταυρώσουμε τα παρακάτω στοιχεία και στις δύο κρατήσεις.

• Τα στοιχεία που περιλαμβάνονται στο διαβατήριο/ταξιδιωτικό έγγραφο του παιδιού.

Σημειώνεται ότι το online check-in δεν είναι διαθέσιμο όταν έχει γίνει ξεχωριστή κράτηση για το παιδί. Ο πελάτης πρέπει να πραγματοποιήσει check-in στο αεροδρόμιο (δωρεάν).
επειδη ειμαι λιγο ανιδεη,τελικα πρεπει να παρω τηλεφωνο η να κανω τεκιν στο αεροδρομιο?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν είναι δυνατή η συμπερίληψη επιβάτη κάτω των 16 ετών σε υφιστάμενη κράτηση, ωστόσο μπορείτε να κάνετε ξεχωριστή κράτηση.

Ο επιβάτης κάτω των 16 ετών θα πρέπει να δηλωθεί κατά την ηλεκτρονική διαδικασία κράτησης ως ενήλικας, και μόλις αυτή συμπληρωθεί θα πρέπει να επικοινωνήσετε μετηλεφωνικό κέντρο έχοντας πρόχειρες τις παρακάτω πληροφορίες:

• Τους κωδικούς και των δύο κρατήσεων ώστε να μπορέσουμε να διασταυρώσουμε τα παρακάτω στοιχεία και στις δύο κρατήσεις.

• Τα στοιχεία που περιλαμβάνονται στο διαβατήριο/ταξιδιωτικό έγγραφο του παιδιού.

Σημειώνεται ότι το online check-in δεν είναι διαθέσιμο όταν έχει γίνει ξεχωριστή κράτηση για το παιδί. Ο πελάτης πρέπει να πραγματοποιήσει check-in στο αεροδρόμιο (δωρεάν).
επειδη ειμαι λιγο ανιδεη,τελικα πρεπει να παρω τηλεφωνο η να κανω τεκιν στο αεροδρομιο?
Θα πρέπει να κάνεις check-in στο αεροδρόμιο.
 

efi ar

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
να το κανω ,αλλα θα ειναι δωρεαν η θα χρεωθω τα 80 ευρω?ουφ εμπλεξα και ουτε ενα τηλεφωνο υπαρχει να ρωτησεις ....και αυτα που υπαρχουν στην επισημη σελιδα ειναι τοσο πολλα που δεν ξερεις που να παρεις,μιας και την "κατεχουμε" αψογα την αγγλικη γλωσσα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
να το κανω ,αλλα θα ειναι δωρεαν η θα χρεωθω τα 80 ευρω?ουφ εμπλεξα και ουτε ενα τηλεφωνο υπαρχει να ρωτησεις ....και αυτα που υπαρχουν στην επισημη σελιδα ειναι τοσο πολλα που δεν ξερεις που να παρεις,μιας και την "κατεχουμε" αψογα την αγγλικη γλωσσα
Κάτσε. Εσύ έχεις κάνει μια κράτηση για ενήλικες και μαζί την ανήλικη κόρη σου. Σωστά; Αν ναι, τότε σου έγραψα λάθος. Τα παραπάνω αφορούν στην περίπτωση που έχεις κάνεις ξεχωριστή κράτηση μόνο για την κόρη σου.
Περιέγραψε λίγο ποια διαδικασία ακολουθείς για το check-in.
 

efi ar

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Κάτσε. Εσύ έχεις κάνει μια κράτηση για ενήλικες και μαζί την ανήλικη κόρη σου. Σωστά; Αν ναι, τότε σου έγραψα λάθος. Τα παραπάνω αφορούν στην περίπτωση που έχεις κάνεις ξεχωριστή κράτηση μόνο για την κόρη σου.
Περιέγραψε λίγο ποια διαδικασία ακολουθείς για το check-in.
Εκανα κρατηση για 4 ατομα.οχι χωριστα.μπαινω για τσεκιν και μου ζηταει αρ.ταυτοτητας,χωρα κ.λ.π. και ημερ.γεννησης. στης κορης μου δεν μπορω να επιλεξω περα απο της 14 αυγουστου,γεννεθλια εχει στις 19
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Νομίζω επεσες στην περίπτωση και δεν θα γλιτωσεις την επικοινωνία με την ryanair. Εκτός απο τηλεφωνου, μπορείς να κανεις live chat. Μπορεί να βολεψει περισσοτερο
https://secure.livechatinc.com/licence/5665411/open_chat.cgi?groups=1
 

alexis93

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα,
ταξιδεύω απο θεσσαλονικη για αθηνα την αλλη βδομαδα και ηθελα να σας ρωτησω κατι. Κατα την κρατηση μου εγραψα το ονοματεπωνυμο μου στα ελληνικα , ομως σε αντίθεση με προηγουμενα ποστ που διαβασα στο online check in δεν μου το αλλαξε σε λατινικους χαρακτηρες αλλα το αφησε ετσι με ελληνικους. Δεδομένου οτι είναι πτηση εσωτερικου και οτι στην ταυτοτητα αναγραφεται και με ελληνικους χαρακτηρες το ονοματεπωνυμο μου γνωριζει καποιος ,που είχε παρόμοιο θέμα ή και όχι, αν υπαρχει καποιο προβλημα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Simos123

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα παιδια,
Ταξιδευω απο Θεσσαλονίκη
για Αθήνα σε 3 μερες με τον 6 ετων γιο μου θα ηθελα να ρωτησω στο τσεκ ιν που σου εχει επιλογη διαβατηριο ή ταυτοτητα και δεν εχει βιβλιαριο υγειας που μπορεις να το χρησιμοποιήσεις ως επισημο έγγραφο για ταξιδια εσωτερικου.
Μηπως μπορειτε να μου πειτε τη επιλογη να βάλω?
Ευχαριστώ
 

toula

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπερα ταξιδευω σε 5 μερες για βουδαπεστη με Ryan air και εχω το εξης προβλημα η ταυτοτητα μου εχει το γραμμα Φ και δεν δεχετε ελληνικους χαρακτηρες οταν παω να κανω online chek in , το chat προσπαθω απο χτες και δεν καταφερνω να μηλησω με καποιον τι κανω ? βαζω αντι για φ F ? η βαζω μονο νουμερο ξερει καποιος να μου πει ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.253
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom