Ryanair CHECK-IN ONLINE με την ryanair

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
καλημέρα! έκλεισα μια πτήση Θεσ/κη-Αθήνα με επιστροφή, άλλα θα χρειαστεί να πετάξω Θεσ/κη-Αθήνα με μια διαφορετική πτήση (έχω κλείσει ήδη άλλο εισιτήριο),οπότε θα χρησιμοποιήσω μόνο πτήση επιστροφής, δηλαδή Αθήνα-Θεσ/κη.
Ξέρει κανείς αν είναι σωστό να κάνω check in μόνο για την πτήση επιστροφής ή χρειάζεται να κάνω check in και στην πτήση που δεν θα πετάξω?
οποιος ξέρει, παρακαλώ απαντήστε,
ευχαριστώ !
κανε και για τις δυο και μην πας. δν πειραζει.
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
εχω ενα ταξιδι αθηνα-θεσσαλονικη, το ενα ατομο ειναι ακομα 15 , και στην κρατηση ειχα βαλει 16+ με αποτελεσμα να μην μπορω να βαλω την ακριβη ημερομηνια γεννησεως. τι μπορω να κανω;
 

TZIOG

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
εκανα ονλαιν τσεκ ιν και στις τσαντες μ γραφει 0 μπαγκς στο μποαρντινγκ πας
....δλδ ουτε τα σακιδια που δικαιουμαι κανονικα δεν θα μπορβ να παρω?...κατα δευτερον δε μ αφηνει να προσθεσω βαλιτσα πλειν των σακιδιων θα μπορεσω να προσθεσω στο αεροδρομιο?
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Θα μπορέσεις να προσθέσεις στο αεροδρομιο αλλα θα την χρυσοπληρώσεις. Επρεπε να προσθέσεις πριν κανεις τσεκ ιν. Τωρα όσον αφορά τις χειραποσκευες ισχυει οτι ξερεις, το 0 bags αναφέρεται στις τσεκαρισμενες βαλιτσες.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
εκανα ονλαιν τσεκ ιν και στις τσαντες μ γραφει 0 μπαγκς στο μποαρντινγκ πας
....δλδ ουτε τα σακιδια που δικαιουμαι κανονικα δεν θα μπορβ να παρω?...κατα δευτερον δε μ αφηνει να προσθεσω βαλιτσα πλειν των σακιδιων θα μπορεσω να προσθεσω στο αεροδρομιο?
Ξαναπροσπαθησε. Κανονικα σε αφηνει να προσθεσεις βαλιτσα και μετα το check in. Μην το αφησεις για το αεροδρομιο.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
εκανα ονλαιν τσεκ ιν και στις τσαντες μ γραφει 0 μπαγκς στο μποαρντινγκ πας
....δλδ ουτε τα σακιδια που δικαιουμαι κανονικα δεν θα μπορβ να παρω?...κατα δευτερον δε μ αφηνει να προσθεσω βαλιτσα πλειν των σακιδιων θα μπορεσω να προσθεσω στο αεροδρομιο?
Παρε μια βαλιτσα το πρωτο μεγεθος απο την τριαδα...και ενα σακιδιο πλατης μικρο...πχ σαν τις απλες σχολικες τσαντες, αυτα μπορεις να τα εχεις στη καμπινα χωρις χρεωση....βαλε ξανα τα στοιχεια κρατησης κλπ και προσθεσε αποσκευη..δεν εχει σημασια που εχεις κανει τσεκ- ιν.... αν δεν μπορεσεις να το κανεις....βλεπεις κατω δεξια ενα κουτακι που λεει on line chat... ανοιξε το γραψε οτι θες μια ακομη αποσκευη θα στη προσθεσουν αυτοι ,θα σου στειλουν μυνημα εκει
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλήμερα,

Αν και έχει ξανά αναφερθεί θα ήθελα να ρωτήσω τι ημερομηνία λήξης της ταυτότητας βάζω στο check in?

Είναι γνωστό ότι οι ίδιες οι ταυτότητες πάνω δεν γράφουν. Έχω διαβάσει εδώ μέσα από το να βάλω 15 χρόνια μετά την έκδοση μέχρι και να αφήσω ότι ημερομηνία μου εχει το σύστημα (εμένα πχ μου έχει by default το 1970). Τι να κάνω;;;
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Βάλε μία ημερομηνία στο μέλλον και μην το πολύ σκέφτεσαι. Δεν φταίει εσύ αυτά που έχουμε ΔΕΝ είναι ταυτότητες.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναι, όλοι αυτό κάνουμε. βάλε 15 χρόνια μετά.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλήμερα,

Αν και έχει ξανά αναφερθεί θα ήθελα να ρωτήσω τι ημερομηνία λήξης της ταυτότητας βάζω στο check in?

Είναι γνωστό ότι οι ίδιες οι ταυτότητες πάνω δεν γράφουν. Έχω διαβάσει εδώ μέσα από το να βάλω 15 χρόνια μετά την έκδοση μέχρι και να αφήσω ότι ημερομηνία μου εχει το σύστημα (εμένα πχ μου έχει by default το 1970). Τι να κάνω;;;
Βαλε οτι ημερομηνια θες...στη συνεχεια αυτο το σημειο θα διαγραφει...απο το συστημα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.240
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom