Ryanair CHECK-IN ONLINE με την ryanair

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
Θέλω να ρωτήσω αν πειράζει που θα εκτυπωσω τα εισητηρια με ασπρομαυρο εκτυπωτη και όχι με εγχρωμο. Φαντάζομαι πως δεν πειράζει αλλα το ρωτάω για να ειμαι σίγουρος. Μ΄ αυτη τη ryanair ποτε δε ξέρεις...
οχι φυσικα....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θέλω να ρωτήσω αν πειράζει που θα εκτυπωσω τα εισητηρια με ασπρομαυρο εκτυπωτη και όχι με εγχρωμο. Φαντάζομαι πως δεν πειράζει αλλα το ρωτάω για να ειμαι σίγουρος. Μ΄ αυτη τη ryanair ποτε δε ξέρεις...
Μόνο με έγχρωμο laser, ποιότητας 2400 dpi και άνω, σε χαρτί 100 γραμμαρίων.

(Μα καλά, τι πάτε και σκέφτεστε... Τύπωσέ τα εκεί πέρα όπως να 'ναι...)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Παιδια μια ερωτηση....αν εκτυπωσω τα εισητηρια...αφου βαλω τα στοιχεια κ αυτα...μετα αμα τυχον χασω τις Α4 που τα εχω μπορω να τα ξαναεκτυπωσω...??
Εγώ πάντως κάθε τύπου ηλεκτρονικό εισιτήριο για καλό και για κακό το στέλνω με e-mail στον εαυτό μου ώστε να το έχω στη διάθεσή μου στα Mail μου και να το τυπώνω από όπου κι αν βρίσκομαι, σε περίπτωση που χαθεί.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Εγώ πάντως κάθε τύπου ηλεκτρονικό εισιτήριο για καλό και για κακό το στέλνω με e-mail στον εαυτό μου ώστε να το έχω στη διάθεσή μου στα Mail μου και να το τυπώνω από όπου κι αν βρίσκομαι, σε περίπτωση που χαθεί.
καλό αυτό που κάνεις αλλά και να μην το κάνει κάποιος αυτό με την Ryanair μπορεί οποιαδήποτε στιγμή(15 ημέρες μέχρι και 4 ώρες πριν την πτήση) να μπει και να τυπώσει το εισιτήριο σε ένα μαγαζί που έχει internet όπου και αν βρίσκεται.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά έκλεισα με ryanair για το επόμενο καλοκαίρι, και θα δοκιμάσω τότε πώς λειτουργεί. Αυτό με το mail το κάνω γιατί δεν είναι έτσι το σύστημα σε όλων των ειδών τα ηλεκτρονικά εισιτήρια (π.χ. του ΟΣΕ) γιατί νιώθω κάπως πιο ασφαλής.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι ναι και εγώ το κάνω αυτό.Μπορείς και να τα περάσεις στην μνήμη από κάποιο στικάκι αν έχεις και βασικά αν τα έχεις ανεβασμένα στο mail σου θα τα εκτυπώσεις πολύ πιο γρήγορα από ότι αν μπεις ξανά στο site της εταιρίας απλά το γράφω σαν επιπλέον δυνατότητα.
 

mr_analyser

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά και μια ερώτηση από εμενα.. έχω κλείσει λοιπόν και εγώ εισιτήρια για ιταλία. το όλο θέμα με το online chek in το έχω καταλάβει. αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι για την επιπλέον 15kg βαλίτσα που πλήρωσα. υποθέτω ότι για να θέλει online chek in είναι γιατί δεν θα υπάρχει πάγος/εκπρόσωπος τις εταιρίας.σωστά?και ποιος θα βάλει στην βαλίτσα το αυτοκόλλητο που λέει που θα πάει και τι θα κάνει κλπ κλπ?sorry αν ακούγεται χάζι η ερώτηση αλλα το έχω πραγματικά απορία
 

simba

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Προβλημα με booking-payment error......

Καλησπερα!Εδω και 1.5 ωρα αντιμετωπιζω ενα προβλημα στη διαδικασια κρατησης με ryanair απο Thess - Milan (bergamo)...
Τα υπολοιπα 3 μερη του ταξιδιου (milan-madrid,madrid-bologna,bologna-thessaloniki)ολοκληρωθηκαν επιτυχως με την ιδια καρτα (mastercard prepaid πληρωνοντας ομως τα 6e Administration fee....)

No fee applies to payments by:
MasterCard Prepaid in all markets (excludes flights originating from the following countries - U.K, Ireland, Italy, Germany & Spain.)
ιδια διαδικασια ακριβως...
Ωστοσο στη διαδικασια πληρωμης για Milan,μου βγαζει ανεξηγητα το εξης μηνυμα...
Payment Error

Your card payment could not be processed due to one of the below reasons. Please review the below issues and go back to the previous (Payment) page and resubmit:
You have mistyped the card number or some of the digits are missing go to the previous (Payment) page and resubmit.
The card type selected (e.g. Mastercard, Visa, Visa Electron) is invalid for the card number provided go to the previous (Payment) page and reselect.
You have incorrectly entered the card number into the cardholder name box or vice versa go to the previous (Payment) page and re-enter.
The billing address is incorrect- go to the previous (Payment) page and re-enter, ensuring the billing address matches the address on your card statement.
Προφανως κ κανεις απ'τους παραπανω λογους δεν ισχυει γιατι εχω επαναλαβει τη διαδικασια πανω απο 20 φορες με ολα τα πεδια σωστα και το υπολοιπο της καρτας ειναι τσεκαρισμενο και 2πλασιο απο τα απαιτουμενα...



Την πρωτη φορα που απερριψε την πληρωμη,αμεσως μετα,το εισιτηριο πηγε απο 24ε στα 31 στην αναζητηση..Περιμενα λιγο,το εισιτηριο ξαναπηγε στα 24..
Επειτα απο πολλες απορριψεις,βγαζει οτι εχουν μεινει 3 τελευταια εισιτηρια στα 24ε
(4 θελω)..
Απο τοτε,ολες οι προσπαθειες που κανω ειναι να βγαλω τα τελευταια 3 εισιτηρια (το τεταρτο μετα μονο του,με την επομενη τιμη) αλλα τζιφος...

ΣΗΜ. Για τη διαδρομη αυτη δε χρεωνει 6e Administration fee...

1ον Μηπως βγαζει αυτο το μηνυμα γτ με το ετσι θελω,θελουν το 6ευρο τους αναγκαζοντας σε να επιλεξεις Mastercard αντι για Mastercard Prepaid (ενω δε συντρεχει κανενας λογος,στους υπολοιπους προορισμους Prepaid ειχα επιλεξει..)
2ον Μηπως εχει προσωρινο προβλημα το site και να δοκιμασω ξανα το βραδυ?
3ον Μηπως να παρω τηλεφωνο Αγγλια να τα κλεισω τηλεφωνικα?

Πραγματικα εχω πελαγωσει...Καθε βοηθεια,ευπροσδεκτη!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Το πιο πιθανό είναι ότι θα είχε κάποιο προσωρινό πρόβλημα το site εφόσον είναι όλα όπως τα περιγράφεις.
Από εκεί και πέρα είναι τόσο ιδιαίτερο αυτό το πρόβλημα που δεν νομίζω ότι μπορεί να βοηθήσει κάποιος την στιγμή που λογικά δεν κάνεις κάποιο λάθος εφόσον έχεις κάνει ήδη αρκετές κρατήσεις και την ξέρεις καλά την διαδικασία.

Δεν ήξερα ότι μπορείς να κλήσεις και από το τηλέφωνο τα εισιτήρια πάντως.Εγώ αν δεν μπορούσα να τα κλείσω αλλιώς και υπήρχε αυτή η δυνατότητα αυτό θα έκανα μάλλον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.730
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom