Ντουμπάι Dubai - μέρος 2ο

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Αν και πρόκειται σύντομα

να πάω Ντουμπάι,θα συμφωνήσω με το φίλο GTS.
Όσο για τα τροπικά μέρη.δεν είναι μόνο παραλία και ξενοδοχείο
έχουν πολλά πράγματα να δεις ,όπως και δραστηριότητες ΄.
Εσύ αποφασίζεις όμως ,οι υπόλοιποι απλά λέμε τη γνωμη μας.Καλά να περάσεις όπου και αν πας,αυτό είναι το πιο σημαντικό.:clap:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
να πάω Ντουμπάι,θα συμφωνήσω με το φίλο GTS.
Όσο για τα τροπικά μέρη.δεν είναι μόνο παραλία και ξενοδοχείο
έχουν πολλά πράγματα να δεις ,όπως και δραστηριότητες ΄.
Εσύ αποφασίζεις όμως ,οι υπόλοιποι απλά λέμε τη γνωμη μας.Καλά να περάσεις όπου και αν πας,αυτό είναι το πιο σημαντικό.:clap:
+1000:clap:
 

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Προς την διαχείριση του ....μαγαζιού :)

Eπειδή θα γράψω τα δικά μου κατεβατά για το Dubai, άνοιξα ξεχωριστό τόπικ. Άν έχω κάνει λάθος, μεταφέρτε το όπου νομίζετε....
 

travelpassion

Member
Μηνύματα
14
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΙΛΑΝΤΣ ΣΚΩΤΙΑΣ
αν συνεχιζα την αριθμηση της φιλης pandoras θα πρόσθετα..
24)τα πανακριβα αυτοκινητα(lamborgini και porse σουλατσαραν λες και ήταν fiat)
25)η αγορα του χρυσου τι δεος θεε μου
26)ο ενδυματολογικος κωδικας και ιδιως για τις γυναικες (μαυρες κελεμπιες)
27)οι φρεσκοι χυμοι τους με τα φανταστικα φρουτα τους
28)ενταξη τα φανταστικα ξενοδοχεία..(βλεπε bourj al arab)
29)ομως πρεπει να αναφερουμε και τους καημενους τους οικονομικους μεταναστες απο την αφρική για να καθαριζουν κυριως τα ξενοδοχεια και να συντηρουν τους κηπους και οπως οι καημενες οι κινεζες για consomassion
30)αν μη τι άλλο τα αφορολογητα και την πολλη φτηνη βενζηνη
31)το world(συμπλεγμα από ιδιωτικά νησια που σχηματιζουν τον κόσμο),οπως και το palm φοινικας μες τη θαλασσα με ξενοδοχεία και βεβαια αυτο που δεν το προλαβα γιατι ειχα επισκεπτει το dubai προ πολλων χρόνων το παγοδρόμειο!!Ειναι τρελοί!

και φανταστειτε οτι το dubai προ λιγων δεκαετιων μώλις ήταν ΜΟΝΟ ερημος.και τωρα επικρατει τετοιος κατασκευαστικος πυρετος που είναι ασυλυπτο σαν γεγονος!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σ΄ευχαριστώ πολύ για τις προσθήκες, φίλε travelpassion :D
 

Zwgia K.

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι ή Μαρόκο??
Ταξίδι-Όνειρο
Iαπωνία
Καλημέρα..Υπάρχει κάποιος που να επισκέφτηκε το νησί της Ferrari που είναι στο Abu Dhabi?? Eίδα πως έχει αρκετές δραστηριότητες αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζουν τα τόσα λεφτά....
 

gogoignat

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικι
Καλησπέρα σε όλη την παρέα .διαβαζω χρόνια της ιστορίες σας, αλλά γράφω για πρώτη φορά . Έχω κάνει αρκετά ατομικά ταξίδια στην Ευρώπη ,η με τον άντρα μου η και με τα παιδιά . Αυτή τη φορά θέλω να ταξιδέψω εκτός Ευρώπης . Σκεφτόμαστε το ντουμπαι. Δεν γνωρίζω τίποτα και χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Να απευθυνθώ σε πρακτορείο η μπορούμε και μόνοι μας.2)Τι ΜΜΜ υπάρχουν εκεί;.εχουν και εκεί κάρτα 5 ημερών ; Τις εκδρομές. Σαφάρι και αμπού νταμπι πως μπορούμε να της κάνουμε μόνοι μας ;. Επίσης τι άλλο μου προτείνετε ;;;;. Το ξέρω οτι οι ερωτήσεις είναι πολλές αλλά HELP!!!!!!!.Ευχαριστω εκ των προτέρων
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπέρα. Έχω ταξιδέψει 2 φορές για επαγγελματικούς λόγους. Κατά την άποψη μου δεν χρειάζεται πρακτορείο γιατί η χώρα είναι ανεπτυγμένη τουριστικά κ μπορείς άνετα μέσω των γνωστών σάιτ κρατήσης ξενοδοχείων να βρεις πολυ καλές προσφορές. Το Dubai έχει μια γραμμή μέτρο που το διασχίζει παράλληλα με την ακτογραμμή γιατί έτσι κ αλλιώς είναι μια ευθεία πόλη ανεπτυγμένη σε τετράγωνα. Υπάρχουν επίσης λεωφορεία αλλά θεωρώ πολύ πιο βολικό για τη γνωριμία με την πόλη τα τουριστικά hop on/hop of. Περνάνε από όλα τα "αξιοθέατα" του Dubai που κατά κύριο λόγο είναι εμπορικά κέντρα.
Γενικά η διασκέδαση στο Dubai είναι τα ψώνια, οι επισκέψεις στα εμπορικά κέντρα κ η ποικιλία στο φαγητό.
Το Dubai συνδέεται με το Abu Dhabi με συχνά δρομολόγια λεωφορείων.
Εκδρομές για την έρημο μπορείς να κλείσεις από viator.com, citydiscovery.com, TripAdvisor.com κτλ η από τοπικά πρακτορεία
Αν τελικά πάτε μην παραλείψετε την βόλτα στο Ξενοδοχειακό συγκρότημα medina jumeirah, την βόλτα στη Μαρίνα του Ντουμπάι και το εμπορικό Dubai mall με το Burj khalifa Και τα συγχρονισμένα συντριβάνια . Κατά τα άλλα δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο στο Ντουμπάι.
καλά να περάσετε
 

gogoignat

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικι
Καλησπέρα. Έχω ταξιδέψει 2 φορές για επαγγελματικούς λόγους. Κατά την άποψη μου δεν χρειάζεται πρακτορείο γιατί η χώρα είναι ανεπτυγμένη τουριστικά κ μπορείς άνετα μέσω των γνωστών σάιτ κρατήσης ξενοδοχείων να βρεις πολυ καλές προσφορές. Το Dubai έχει μια γραμμή μέτρο που το διασχίζει παράλληλα με την ακτογραμμή γιατί έτσι κ αλλιώς είναι μια ευθεία πόλη ανεπτυγμένη σε τετράγωνα. Υπάρχουν επίσης λεωφορεία αλλά θεωρώ πολύ πιο βολικό για τη γνωριμία με την πόλη τα τουριστικά hop on/hop of. Περνάνε από όλα τα "αξιοθέατα" του Dubai που κατά κύριο λόγο είναι εμπορικά κέντρα.
Γενικά η διασκέδαση στο Dubai είναι τα ψώνια, οι επισκέψεις στα εμπορικά κέντρα κ η ποικιλία στο φαγητό.
Το Dubai συνδέεται με το Abu Dhabi με συχνά δρομολόγια λεωφορείων.
Εκδρομές για την έρημο μπορείς να κλείσεις από viator.com, citydiscovery.com, TripAdvisor.com κτλ η από τοπικά πρακτορεία
Αν τελικά πάτε μην παραλείψετε την βόλτα στο Ξενοδοχειακό συγκρότημα medina jumeirah, την βόλτα στη Μαρίνα του Ντουμπάι και το εμπορικό Dubai mall με το Burj khalifa Και τα συγχρονισμένα συντριβάνια . Κατά τα άλλα δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο στο Ντουμπάι.
καλά να περάσετε
Ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες. Αρχίζουμε να ψάχνουμε για αεροπορικά.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.464
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom