Easyjet call center

evansg

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με double book πτήσης απο το site της easyjet. Έκανα submit και μου πέταξε ο browser: timed out connection problem.
Me 2o refresh έπεξε, αλλά τελικά το transaction με την τράπεζα έιχε γίνει και με είχε χρεώσει διπλά!
Στο site τους λένε πως μπορείς να ακυρώσεις πτήση τηλεφωνικά και να σου γυρίσουν πίσω τα χρήματα στη κάρτα.

Βλέπω το callcenter τηλέφωνο για Ελλάδα ότι είναι το: 210 353 0300 αλλά δεν δουλέυει. Δείχνει νεκρό.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο άλλο ελληνικό τηλέφωνο.
Είχε κανείς κανά τέτοιο περιστατικό επίσης;

Ευχαριστω!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Το τηλέφωνο αυτό είναι αλλά δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα να βρεις κάποιον να απαντήσει.
Έχουν και πτήση τέτοια ώρα οπότε δύσκολα τα πράγματα.

Έλεγξε τις κρατήσεις σου στην EasyJet να δεις εκεί αν έχει γίνει διπλή κράτηση.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Δοκίμασε και αυτά τα τηλέφωνα 2103530376-7 αλλά πρέπει να έχεις πολύ μεγάλη υπομονή!
 

evansg

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Δοκίμασε και αυτά τα τηλέφωνα 2103530376-7 αλλά πρέπει να έχεις πολύ μεγάλη υπομονή!
Ευχαριστώ,
Μίλησα με το uk call-center τελικά και το offer ήταν :

α) Η ακυρώνω τη πτήση και παίρνω πίσω 250 ευρω περίπου πίσω, από τα 350 (τα 100 λέει είναι tax fares , cancelation fees klp - eleos!)
β) Η μπορώ να κάνω book μια πτήση για οπουδήποτε θέλω εντός 6 μηνών (το booking).

Δεν χάρηκα ιδιαίτερα και με τα 2 options.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Το ίδιο μου έχει συμβεί στο παρελθόν αλλά τότε απαντούσαν άμεσα στα τηλέφωνα και ο υπάλληλος μπλόκαρε/ακύρωσε τη συναλλαγή.
Η τράπεζα βέβαια είχε δεσμεύσει τα χρήματα τα οποία μου επιστράφηκαν ένα εικοσαήμερο περίπου αργότερα.
Γι' αυτό σου λέω να κοιτάξεις στις κρατήσεις σου να δεις αν έχει γίνει διπλή κράτηση.
Γενικά, όταν σε πετάει έξω το σύστημα, πριν προχωρήσεις εκ νέου στη διαδικασία να ελένγχεις τις κρατήσεις σου. Αν δεν υπάρχει κράτηση εκεί συνεχίζεις τη διαδικασία.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
λοιπον, εμενα οποτε παιρνω στο 210 3530300 μου απαντανε παντα και γρηγορα μαλιστα..οκ, ποτε δεν υπαρχει ελληνας αντιπροσωπος αλλα και τι εγινε??ειναι εξυπηρετικοτατοι ολοι(εχω μιλησει με πολλους υπαλληλους)!απλα προσοχη στο οτι το τηλ.τους κεντρο λειτουργει μονο 9 με 5 ωρα λονδινου!αυτα!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
δε νομίζω ότι είναι δίκαιο να σου κρατήσουν ?100 επειδή σε πέταξε έξω το σαιτ τους ούτε να σε αναγκάσουν να πετάξεις εντός 6 μηνών. μήπως δε κατάλαβε ο υπάλληλος στο τηλέφωνο? γράψε τους ένα e-mail και εξήγησέ τους τι έγινε
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Επιπλεον εχω την αισθηση οτι μεσω της τραπεζας σου μπορεις να μπλοκαρεις τη μια πληρωμη προς την Easy Jet για μη παρασχεθεισες υπηρεσιες. Τηλεφωνησε τους τωρα.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ευχαριστώ,
Μίλησα με το uk call-center τελικά και το offer ήταν :

α) Η ακυρώνω τη πτήση και παίρνω πίσω 250 ευρω περίπου πίσω, από τα 350 (τα 100 λέει είναι tax fares , cancelation fees klp - eleos!)
β) Η μπορώ να κάνω book μια πτήση για οπουδήποτε θέλω εντός 6 μηνών (το booking).

Δεν χάρηκα ιδιαίτερα και με τα 2 options.
αν κατάλαβα καλά χρεώθηκες 2 φορές τα ίδια ονόματα τις ίδιες πτήσεις? αν ναι κάνε αίτηση επιστροφής τον χρημάτων εξηγωντας τους ότι προκειται για λάθος του συστήματος (system error ) μου έχει συμβει και μένα και τα πήρα τα λεφτά πίσω . δε γίνεται να σε χρεώσουν 2 φορές...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.468
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Από τη μία και μοναδική φορά που χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους, το συμπέρασμα ήταν πως τα mails τα παίρνουν πολύ σοβαρότερα υπόψιν. Διευκρίνισε ότι πρόκειται για κράτηση στο ίδιο όνομα, οπότε εκ των πραγμάτων είναι ατύχημα ( ο ίδιος άνθρωπος δε μπορεί να κάθεται σε δυο θέσεις στην ίδια πτήση) κι όχι δεύτερο άτομο που ακύρωσε διότι άλλαξε γνώμη.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ααα!!αν τους στειλεις μειλ καντο μεσω του σαιτ τους!!τα λαμβανουν και μετα τα προωθουν στην αρμοδια υπηρεσια τους!!κατι παρομοιο ειχε παθει μια φιλη μου με αλλη εταιρια και πηρε τα λεφτα της πισω!εννοειται πως πρεπει να τα ζητησεις!στειλε μειλ και μετα παρτους τηλεφωνο και θα σου πουν ακριβως τι εγινε με το μειλ σου!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Στείλε e-mail και κάνε και μια επισύναψη στην πολιτική αεροπορία, έτσι να βρίσκεται και να το βλέπουν ότι τους ενημέρωσες κι εκείνους, δεν κάνει κακό. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.621
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom