Outlet -καταστηματα επωνυμων οπτικων στη Ρωμη

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μια απο τις κοπελες που θα παμε μαζι στη Ρωμη μετα το Πασχα εχασε χτες ενα ζευγαρι ακριβα γιαλια ηλιου και εχει πεσει του θανατα(λεμε τωρα...)
Δεν εχω βεβαια καμια ορεξη να τρεχω στα μαγαζια ολη μερα αλλα θα ηθελα να ξερω μηπως υπαρχουν στη Ρωμη η και στην Φλωρεντια καταστηματα outlet -στοκατζιδικα με επωνυμα οπτικα για να ριξει μια ματια .Η και καλες απομιμησεις ..δεν εχει προβλημα με τις μαιμουδες.
Ξερω οτι στο Σαν Μαρινο πουλανε γιαλια ηλιου -ειχα αγορασει το 1994 -αλλα μασ πεφτει λιγο μακρια.:)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Μια απο τις κοπελες που θα παμε μαζι στη Ρωμη μετα το Πασχα εχασε χτες ενα ζευγαρι ακριβα γιαλια ηλιου και εχει πεσει του θανατα(λεμε τωρα...)
Δεν εχω βεβαια καμια ορεξη να τρεχω στα μαγαζια ολη μερα αλλα θα ηθελα να ξερω μηπως υπαρχουν στη Ρωμη η και στην Φλωρεντια καταστηματα outlet -στοκατζιδικα με επωνυμα οπτικα για να ριξει μια ματια .Η και καλες απομιμησεις ..δεν εχει προβλημα με τις μαιμουδες.
Ξερω οτι στο Σαν Μαρινο πουλανε γιαλια ηλιου -ειχα αγορασει το 1994 -αλλα μασ πεφτει λιγο μακρια.:)
Θα βρεις καλές τιμές και σε κανονικά μαγαζιά στη Ρώμη, έχουν προσφορές και εκπτώσεις φουλ. Η γυναίκα αγόρασε γυαλί από 140 με 110 ευρώ, νέας εσοδειάς....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν πετάγεστε στην νέα σμύρνη να πάρετε οτι θέλετε απο το stock οπτικών στην ελευθεριου βενιζέλου..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
καλά outlet και στοκατζίδικα θα ψάχνετε? πες της να παραγγείλει από δω (από τα καλύτερα ον λαιν) και τέλος.
Sunglasses Shop Currency : GERMANY : ?EURDE
Το ειπαμε αυτο.....δεν εχω σκοπο να χασω ολη μου τη μερα ψαχνοντας να παρω γιαλια στη φιλη μου .
Αν υπαρχει κατι κεντρικα ..θα μπορουσαμε να ριξουμε μια ματια περνωντας απο κει .Αν δεν υπαρχει ..ωρα της καλη .
Anyway σε ευχαριστω για το site ..θα της το μεταβιβασω.

Δεν πετάγεστε στην νέα σμύρνη να πάρετε οτι θέλετε απο το stock οπτικών στην ελευθεριου βενιζέλου..
Δεν ειναι κακο αυτο που λες Ρενατα.Παιζει τετοιο μαγαζι στη Ν.Σμυρνη?
Και ειναι και κοντα μας.Πως μας ξεφυγε?Αναφερομενες!!:haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν ειναι κακο αυτο που λες Ρενατα.Παιζει τετοιο μαγαζι στη Ν.Σμυρνη?
Και ειναι και κοντα μας.Πως μας ξεφυγε?Αναφερομενες!!:haha:
Μορέ εγώ θα σας τα λέω???
πολλα παίζουν εκεί για περάστε!!!
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Γυναικες (δηλ. ειδικες του shopping) και ακομη αγοραζετε απο ΕΕ? Δειτε τα
opticsplanet.com και framesdirect.com (αναλογα τη μαρκα για τις φτηνοτερες τιμες). Απολυτα αξιοπιστα και γρηγορα e-shops. Εκτος απο τις fashion μαρκες, εχουν και ολες τις κορυφαιες μαρκες οπτικων. Εχω αγορασει γυαλια $58 + $22 μεταφορικα, οταν εδω ειχαν 245 Ευρω!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γυναικες (δηλ. ειδικες του shopping) και ακομη αγοραζετε απο ΕΕ? Δειτε τα
opticsplanet.com και framesdirect.com (αναλογα τη μαρκα για τις φτηνοτερες τιμες). Απολυτα αξιοπιστα και γρηγορα e-shops. Εκτος απο τις fashion μαρκες, εχουν και ολες τις κορυφαιες μαρκες οπτικων. Εχω αγορασει γυαλια $58 + $22 μεταφορικα, οταν εδω ειχαν 245 Ευρω!
τα είδη από ΗΠΑ δεν έχουν δασμούς και τέλη εκτελωνισμού?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
εξαρταται απο το υψος του ποσου. Αν πχ το προιον που θες να αγορασεις εχει $200 τοτε ναι πληρωνεις
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εξαρταται απο το υψος του ποσου. Αν πχ το προιον που θες να αγορασεις εχει $200 τοτε ναι πληρωνεις
θεωρητικά πληρωνεις για πάνω από 22Ε άρα για όλα τα γυαλιά των ανωτέρω σαιτ..
Για αποστολές εμπορικού χαρακτήρα καταβάλλονται κανονικά οι δασμοφορολογικές επιβαρύνσεις, εκτός εάν πρόκειται για είδη, των οποίων η συνολική αξία δεν υπερβαίνει συνολικά τα 22 €.
(Εγχειρίδιο Τελωνειακών θεματων)
>> Γ.Γ.Π.Σ. - Κωδικοί TARIC <<
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
μόνο 22Ε; :shock:
μήπως ξέχαστηκε κανένα μηδενικό στο τέλος;:haha:

ειχα την αίσθηση οτι ειναι τριψήφιο το νούμερο κάπου στα 150Ε που δεν επιβάλλονται τελωνειακοι δασμοί!:roll:
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
τα είδη από ΗΠΑ δεν έχουν δασμούς και τέλη εκτελωνισμού?
ΟΧΙ. Εχω φερει 3 φορες γυαλια (1 τη καθε φορα) απο αυτα τα e-shops και δεν πληρωσα τιποτα στο τελωνειο. Μια φορα εφερα 2 γευγαρια μαζι και πληρωσα 35 Ευρω - παλι πολυ φτηνοτερα μου ηλθε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.246
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom