Ryanair Ryanair μας παρατησε Βουλγαρια

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Στην Γερμανια η λουφτχανσα η βαζει λεωφορειο η σε στελνει με το
τραινο.
Πριν λιγες ημερες η ιζυ αντι για θεσσαλονικη κατεβηκε κερκυρα και
η Ραυαν πηγε Αθηνα.Φανταζεσε τι ταλαιπωρια ειχαν απο την κερκυρα
που επρεπε να παρουν και καραβι;
Γενικα στην ευρωπη τον χειμωνα υπαρχουν πολλες φορες κακοκαιριες και οι εταιριες πρεπει να σε πανε
στον προορισμο που αναγραφετε στο εισητηριο σου,ειτε σε παει
με λεωφορειο,ειτε με τραινο ειτε με καραβι
Μήπως ξέρεις να μας πείς τη μέρα-τις μέρες που εγινε αυτό αν όοοολες οι πτήσεις όλων των εταιριών που προσγειώνονταν στο αεροδρόμιο Μακεδονία ΔΕΝ προσγειώθηκαν σ αυτό αλλά αλλού ντ αλλού;;χωρίς να ξέρω την απάντηση γιατί όμως αμφιβαλω αν συνέβη κάτι τέτοιο:roll:
Δηλ μεμονωμένα για την Ιζι και τη Ραιναρ να δικαιολογήσω αυτο που συνέβη λόγω καιρού δεν μου λέει τίποτε,το θέμα είναι τι κάνανε και οι άλλες εταιρείες και να συγκρίνω
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
@Το αεροδρόμιο της Φιλιππούπολης απέχει από το "Μακεδονία" 367 χιλιόμετρα σύμφωνα με το google earth, δηλαδή 5 ώρες με λεωφορείο!Ο άνθρωπος πλήρωσε αεροπορική μεταφορά μέχρι Θεσσαλονίκη και το αεροπλάνο τον παράτησε τέρμα Θεού.
To μαθαμε και αυτο.Ο Θεος τερματιζει 367 χιλ απο Θεσσαλονικη.:roll:

@Υπάρχουν πολλά αεροδρόμια πιο κοντά στη Θεσσαλονίκη από ότι της Φιλιππούπολης.
Ε και;Ηταν εφικτο να προσγειωθει το αεροπλανο με ασφαλεια;
Εισαι πιλοτος;Εχεις γνωσεις περι ασφαλειας πτησεων και για
τις καιρικες συνθηκες των κοντινων αεροδρομιων η λες οτι ναναι;

@Η ταλαιπωρία σου φίλε μου ήταν πολύ μεγάλη και θεωρώ απαράδεκτη την αντιμετώπιση της εταιρίας.Δεν ξέρω τι προβλέπουν οι κανονισμοί και κατά πόσο η Ryanair μπορεί και ξεγλιστράει άνετα.

Δεν ξερεις τους κανονισμους,αλλα εχεις αποψη
:roll:

@Το να λέμε επίσης ότι η εταιρία έκανε αυτό που έπρεπε είναι στυγνή επιχειρηματική αντίληψη εκτός και αν είμαστε το γραφείου τύπου της Ryanair.
Σου ειπε κανεις οτι ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα;

@Ελπίζω στο μέλλον να μη σου ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο.
ολοι το ευχομαστε να μην συμβει σε κανενα καμια ταλαιπωρια
αλλα να εχεις στο μυαλο σου τους κατοικους των νησιων μας
που καθε χειμωνα ειναι σαν να παιζουν ρουλετα για το αν θα
ταξιδεψουν και αν θα γυρισουν και ποτε θα γυρισουν.

Θεωρώ πάντως ότι άλλες εταιρίες εξαντλούν κάθε περιθώριο πριν να φέρουν τον επιβάτη σε αυτό το σημείο και δημιουργήσουν τέτοια ταλαιπωρία.@
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Μήπως ξέρεις να μας πείς τη μέρα-τις μέρες που εγινε αυτό αν όοοολες οι πτήσεις όλων των εταιριών που προσγειώνονταν στο αεροδρόμιο Μακεδονία ΔΕΝ προσγειώθηκαν σ αυτό αλλά αλλού ντ αλλού;;χωρίς να ξέρω την απάντηση γιατί όμως αμφιβαλω αν συνέβη κάτι τέτοιο:roll:
Δηλ μεμονωμένα για την Ιζι και τη Ραιναρ να δικαιολογήσω αυτο που συνέβη λόγω καιρού δεν μου λέει τίποτε,το θέμα είναι τι κάνανε και οι άλλες εταιρείες και να συγκρίνω
Αν και μου ειναι δυσκολο να βρω την ημερα παρ ολα αυτα θα ψαξω
γιατι δεν κραταω και αρχειο,παντως πολλες πτησεις της ολυμπιακης και
της αιγαιου ακυρωθηκαν αν θυμαμε ηταν λογω ομιχλης.
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Κατ΄αρχήν φίλε Panpan δυσκολεύτηκα να κατανοήσω το μήνυμα σου με τη συνεχή παράθεση των δικών μου σχολίων.Τα όσα γράφεις με βρίσκουν παντελώς αντίθετο και δε θα επιχειρηματολογήσω εκ νέου γιατί από το ύφος σου αντιλαμβάνομαι ότι κάθε άλλο παρά "ήρεμες" προθέσεις έχεις.Για την τελευταία αναφορά προς τους νησιώτες δεν καταλαβαίνω καν το λόγο ύπαρξης.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση στο συγκεκριμένο θέμα είναι η τάση να "προστατέψουμε" την εταιρία και να "επιπλήξουμε" τον επιβάτη που εξέφρασε γνώμη-παράπονο. Όχι τίποτε άλλο, αν μας διαβάζει και κάποιος που ταξιδεύει σπάνια θα νομίζει ότι συνηθίζεται τα αεροπλάνα να προσγειώνονται όπου κάτσει.Συγκεκριμένα περιστατικά στον εκτός Ryanair αεροπορικό χώρο είναι εξαιρετικά σπάνια και αν αυτά συμβούν, ακόμα και τότε η εταιρία προσφέρει παροχές και δεν αντιμετωπίζει τον πελάτη σαν cargo.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
26.01 12:45 EZY8973 320 London/Thessaloniki T1 Diverted (Ευκολη)
26.01 12:45 OS795 100 Vienna/Thessaloniki T2 Diverted (Αυστριακες)
26.01 13:05 LH1426 E90 Frankfurt/Thessaloni T2 Diverted (λουφτχανσα)

Αυτες ηταν να πανε Σοφια αλλα ηρθαν Θεσσαλονικη.
Οποιος βρει με τι γυρισαν στην Σοφια εχει δωρο μια ακυρωμενη
πτηση της Ραυαν :haha:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Κατ΄αρχήν φίλε Panpan δυσκολεύτηκα να κατανοήσω το μήνυμα σου με τη συνεχή παράθεση των δικών μου σχολίων.Τα όσα γράφεις με βρίσκουν παντελώς αντίθετο και δε θα επιχειρηματολογήσω εκ νέου γιατί από το ύφος σου αντιλαμβάνομαι ότι κάθε άλλο παρά "ήρεμες" προθέσεις έχεις.Για την τελευταία αναφορά προς τους νησιώτες δεν καταλαβαίνω καν το λόγο ύπαρξης.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση στο συγκεκριμένο θέμα είναι η τάση να "προστατέψουμε" την εταιρία και να "επιπλήξουμε" τον επιβάτη που εξέφρασε γνώμη-παράπονο. Όχι τίποτε άλλο, αν μας διαβάζει και κάποιος που ταξιδεύει σπάνια θα νομίζει ότι συνηθίζεται τα αεροπλάνα να προσγειώνονται όπου κάτσει.Συγκεκριμένα περιστατικά στον εκτός Ryanair αεροπορικό χώρο είναι εξαιρετικά σπάνια και αν αυτά συμβούν, ακόμα και τότε η εταιρία προσφέρει παροχές και δεν αντιμετωπίζει τον πελάτη σαν cargo.
Το οτι εχω διαφορετικη αποψη απο εσενα δεν σημαινει οτι εχω
και αγριες διαθεσεις.
Η αναφορα στους νησιωτες εγινε γιατι το να εκτραπει η πτηση τους
σε αλλο προορισμο τον χειμωνα ειναι δυστυχως συνηθισμενο
φαινομενο.
Τα αεροπλανα δεν προσγειωνονται οπου κατσει οπως λες αλλα
εκει που ο πιλοτος κρινει οτι μπορει με ασφαλεια.Λες πχ να μπορουσε
στην Καβαλα και αυτος η η εταιρια του να του ειπαν πανε στην
Φιλιππουπολη γιατι ειναι φτηνα η θελουμε να ταλαιπωρησουμε
τον κοσμο;Και αν ναι τοτε γιατι στις 22 δεκ2011 αντι για Θεσ.
πηγε στην πανακριβη Αθηνα;
Στην ζωη μου εχω μαθει να ειμαι ρεαλιστης.Οτι πληρωνεις παιρνεις.
Θελεις υπηρεσιες,πληρωσε.Θελεις φτηνα,υπαρχει το ενδεχομενο
να ταλαιπωρηθεις,αν σου κατσει στραβη.Διαλεγεις και παιρνεις.
Σιγα μην σου εβαζε αεροπλανο,την στιγμη που δεν ειναι υποχρεωμενος.
Βλεπουμε και τις ρεγκουλαρ που το παιζουν λαρτζ η μια μετα την
αλλη να κλεινουν η να ακυρωνουν δρομολογια και να μενεις με τον μουτζουρι στο χερι.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
προβλεπετε να ακυρωνονται και μετα και αλλες πτησεις;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
προβλεπετε να ακυρωνονται και μετα και αλλες πτησεις;
Εδω το θεμα μας ειναι οτι τους παρατησε στην Βουλγαρια.
Αρα το ερωτημα σου ειναι αν προβλεπονται και αλλες ακυρωσεις, μαλλον
ειναι λαθος γιατι η πτηση δεν ακυρωθηκε αλλα προσγειωθηκε αλλου.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
δικιο, απλα τα διαβαζα και τα 2 μαζι...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Επειδη ειχες γραψει φιλε μου κατι δεν σημαινει οτι ειναι παντα κ το σωστο

Δεν εκλεισα με 20 ευρω γιατι δεν υπαρχουν τετοια εισητηρια τι θεμα δεν ειναι εκει

Η στειχειωδης συμπεριφορα κ καποιοι κανονισμοι υπαρχουν πιστευω

Αν πας σε ενα εστιατοριο πιο φθηνο απο ενα αλλο κ βρεις μια τουφα τριχες στο φαγητο σου θα το φας κ θα πεις ε δεν πειραζει με τοσα λεφτα αυτο παιρνω??

Κ για την ελαχιστη αγορα εγω προσωπικα απαιτω
Τα αυτονοητα...

Στην προκειμενη να επιστρεψω σπιτι μου με αεροπλανο

Δεν ξερω γιατι ακουγεται παραλογο
Mα ποιός είπε ότι λες κάτι το παράλογο... μια χαρά τα λες εσύ απλά η αγαπημένη Ryan έχει την δική της φιλοσοφία... πληρώνεις ελάχιστα αλλά σε περίπτωση στραβής παίρνεις και ελάχιστα... το παιχνίδι παίζεται λοιπόν με αυτούς τους όρους... ή τους δέχεσαι και αναλαμβάνεις το ρίσκο ή απλά δίνεις κάτι παραπάνω και πας κύριος... στην περίπτωση σου, στο ξαναλέω, μια χαρά πήγαν τα πράγματα... τι άλλο περίμενες δηλαδή... υπήρχε θέμα ασφάλειας στην προσγείωση και το αεροπλάνο πήγε στη Βουλγαρία... σας βάλανε σε πούλμαν και φτάσατε SKG μια χαρά... πριν κανα χρόνο στη Γερμανία ο κόσμος την εβγάλε ολόκληρο το βράδυ σε ένα αεροδρόμιο στη μέση του πουθενά... κανονικό γράψιμο... όπου τον πιάσεις τον Λίγδη...με εσάς είχε κέφια και την βγάλατε καθαρή...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
τωρα ειδε το ματι μου το θεμα..ημουν κι εγω σαυτη την πτηση..
κατ αρχην να πω οτι οντως οτι πληρωνεις παιρνεις και αναλαμβανεις το ρισκο οπως ειπε και ο traveller..
θα γραψω μια μινι ιστορια για το συγκεκριμενο θεμα με ψυχραιμια οπως με ψυχραιμια το αντιμετωπισα και πριν λιγες μερες..

δεν ειμαι μαζοχας αλλα ανετος,ψυχραιμος και εχω το γνωθι σαυτον..και απλα το διασκεδασα και το διακωμμωδησα αυτο το εξτρα ταξιδι στην εξωτικη βουλγαρια..
ηξερα με ποια εταιρεια πηγα οποτε δεν μου εκανε εντυπωση αυτο που εγινε..

ακουσα πολλα τρελα απο ασχετους και ενοχλητικους συνεπιβατες μου..
θειες να παραπονιουνται και σε ολη τη διαρκεια να ασχολουνται μαυτο..τα αυτια μου ακουσαν πολλα τρελα και ακυρα πραγματα..οτι η ryanair μαζευει τη σαρα και τη μαρα απο πιλοτους,οτι ηταν απειρος πιλοτος..μεχρι και τους ανεμους μετρησαν οτι δεν ηταν δυνατοι οποτε εκανε λαθος ο πιλοτος που δεν το προσγειωσε..ελεος..

και εχω να πω πως η βουλγαρα συνοδηγος του πουλμαν ηξερε απταιστα αγγλικα απλα με κακη προφορα.ηταν μια συμπαθεστατη κοπελα με ευγενεια που ενω τη ζαλιζαν λες και εφταιγε αυτη για το συμβαν αυτη ευγενικα απαντουσε σε ολα..

θα επανερθω με την ιστορια για την ρωμη μαζι μαυτο το περιστατικο που προσωπικα εμενα δεν με χαλασε καθολου..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom