Ryanair: Nέα προσφορά 100.000 εισιτηρίων έναντι 19,99 ευρώ

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
http://www.thestival.gr/society/eco...a-prosfora-100000-eisitirion-enanti-1999-euro

Νέα προσφορά για ταξίδια τον Μάιο και τον Ιούνιο 100.000 εισιτηρίων στη τιμή των 19,99 ευρώ «ρίχνει» στην αγορά η Ryanair.
Καλά όλα αυτά αλλά αν προσθέσεις τους φόρους και την αποσκευή, δεν νομίζω ότι είναι και τόσο συμφαίρουσα η προσφορά. Για κάθε αποσκευή χρεώνει περίπου 60ε
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Καλά όλα αυτά αλλά αν προσθέσεις τους φόρους και την αποσκευή, δεν νομίζω ότι είναι και τόσο συμφαίρουσα η προσφορά.
Ποιους φόρους εννοείς;Αυτή είναι η τελική τιμή.
Ανάλογα και για πόσες ημέρες πας.Για λίγες ημέρες μια χειραποσκευή είναι οκ η ίσως και μια αποσκευή στα 2 άτομα.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Από Αθήνα για Λονδίνο την περίοδο 24/3 με 02/4 είναι περίπου 300. Όταν είχε βγάλει την προσφορά ήταν γύρω στις 160 λίρες με αποσκεύη.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Αγαπητέ Γρηγόρη79.Η προσφορά είναι για τους μήνες Μάιο και Ιούνιο 14 και όχι τις ημερομηνίες
που αναφέρεις που μάλλον είναι του 2015.
 

Anthony

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας ταξιδευω σε λιγες ωρες με ryanair και εχω ενα θεματακι με τις χειραποσκευες...εχω παρει μαζι μου ενα σακοβαγιαζ μεσα στα ορια των διαστασεων και μια τσαντα πλατης eastpack ξερετε απο αυτες που ειχαμε στο λυκειο ...θα εχω προβλημα ,θα πληρωσω παραπανω ή θα περασει ετσι...οποιος ξερει ας βοηθησει ευχαριστω !!!!
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Αν δεν κάνω λάθος η προσφορά έλεγα για κράτηση εισιτηρίων εως αρχές Απρίλη και με ισχύ από Απρίλη εως Ιούνιο. Το είχα ψάξει και ήταν πράγματι 160 λίρες. Για μικρό ταξίδι που δεν είναι απαραίτητη η αποσκεύη είναι ότι πρέπει, σε κάθε άλλη περίπτωση δεν θα το διαπραγματευόμουν.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
γεια σας ταξιδευω σε λιγες ωρες με ryanair και εχω ενα θεματακι με τις χειραποσκευες...εχω παρει μαζι μου ενα σακοβαγιαζ μεσα στα ορια των διαστασεων και μια τσαντα πλατης eastpack ξερετε απο αυτες που ειχαμε στο λυκειο ...θα εχω προβλημα ,θα πληρωσω παραπανω ή θα περασει ετσι...οποιος ξερει ας βοηθησει ευχαριστω !!!!
Πολύ φοβάμαι ότι θα έχει επιπλέον χρέωση.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
γεια σας ταξιδευω σε λιγες ωρες με ryanair και εχω ενα θεματακι με τις χειραποσκευες...εχω παρει μαζι μου ενα σακοβαγιαζ μεσα στα ορια των διαστασεων και μια τσαντα πλατης eastpack ξερετε απο αυτες που ειχαμε στο λυκειο ...θα εχω προβλημα ,θα πληρωσω παραπανω ή θα περασει ετσι...οποιος ξερει ας βοηθησει ευχαριστω !!!!
Δεν είναι το κατάλληλο θέμα εδώ πέρα για μια τέτοια ερώτηση βέβαια αλλά τόσο στο mail που σου έστειλαν αλλά και στο boarding pass που τύπωσες γράφει τις διαστάσεις της τσάντας που μπορείς να πάρεις μαζί σου πέραν της χειραποσκευής και είναι 35χ20χ20 οπότε αν είναι μεγαλύτερη η τσάντα πλάτης από αυτές τις διαστάσεις βάσει των κανονισμών της εταιρίας θα πληρώσεις εξτρά.
 

Katerina2006

Member
Μηνύματα
56
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη (;)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Χειραποσκευή είναι μία μόνο. Άρα τη μία από τις δύο τσάντες θα την πληρώσεις ως αποσκευή.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Εχει αλλάξει ο κανονισμός,μπορείς να πάρεις πέραν της χειραποσκευής και μια μικρή τσάντα 35χ20χ20.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.682
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom