Ryanair Ryanair news

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Η Ryanair διακόπτει νωρίτερα τις καλοκαιρινές πτήσεις στην Ελλάδα.

Ο εμπορικός διευθυντής της ιρλανδικής αεροπορικής εταιρείας χαμηλών ναύλων κ. Ντέιβιντ Ο' Μπράιεν, μιλώντας στο «Βήμα της Κυριακής», ανακοίνωσε την απόφαση της Ryanair να τερματίσει, κατά δύο μήνες νωρίτερα, το καλοκαιρινό πρόγραμμα πτήσεων στη χώρα μας.
Συνέχεια....
http://www.dikaiologitika.gr/eidhse...noritera-tis-kalokairines-ptiseis-stin-ellada
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Η Ryanair διακόπτει νωρίτερα τις καλοκαιρινές πτήσεις στην Ελλάδα.

Ο εμπορικός διευθυντής της ιρλανδικής αεροπορικής εταιρείας χαμηλών ναύλων κ. Ντέιβιντ Ο' Μπράιεν, μιλώντας στο «Βήμα της Κυριακής», ανακοίνωσε την απόφαση της Ryanair να τερματίσει, κατά δύο μήνες νωρίτερα, το καλοκαιρινό πρόγραμμα πτήσεων στη χώρα μας.
Συνέχεια....
http://www.dikaiologitika.gr/eidhse...noritera-tis-kalokairines-ptiseis-stin-ellada
Λυπηρό, αν έχει δίκαιο και για τις αιτίες αυτής της εξέλιξης ακόμη λυπηρότερο...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ω τι καταστροφη...στον αγυριστο.
Εντελως τυχαια η αρχη εγινε από την Κω. Οπου κατερρευσαν οι κρατησεις της..δεν πειθει κανενα η εταιρεια με προσωπικες επιθεσεις, λαικισμο και ανοικτη κοροιδια. Νομιζει πως απευθυνεται σε ηλιθιους με νουμερα απο το υπερπεραν. Οποιος θυμαται τις ευχες του μανατζερ της για εξοδο απο το ευρω (και επακολουθη αλωση της αγορας από την εταιρειαρα) τοποθετει στον ιδιο καλαθο και αυτες τις δηλωσεις αναξιες σχολιασμου.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Πάντως,το να μπορούμε να έχουμε περισσότερο τουρισμό κατά τη χειμερινή περίοδο,θα μπορούσε να είναι ένα πεδίο συζήτησης.Και σίγουρα,όλοι μας θα είμαστε ωφελημένοι.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Εντάξει σχεδόν συμφωνούμε ότι η Ryanair τα θέλει όλα δικά της και δεν είναι αξιόπιστη.Αλλά απο την άλλη οι νέοι φόροι(αύξηση ΦΠΑ,τέλος διανυκτέρευσης) υπάρχει πιθανότητα να κάνουν ζημιά και μάλιστα τώρα που η τάση είναι ανοδική και την χρειαζόμαστε απελπισμένα θα έλεγα.
Ξέρω το θέμα είναι "ελαφρώς" πολιτικό όποτε προσοχή.....
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Τι γινεται με εμας που εχουμε κλείσει απο Θεσσαλονίκη Ιούλιο για Βερολίνο? Παει? Γιατι βλέπω οτι δεν δείχνει τις πτήσεις.... Πάντως νομίζω πολλοί κλείνανε οχι επειδη είχε φτηνά εισιτήρια αλλα γιατι δεν μπορούμε όλοι να πηγαίνουμε Αθήνα για ενα ταξιδι.... Σίγουρα δεν ειναι αξιόπιστη αλλα οταν έβρισκες τον προορισμό που ήθελες μονο από αυτη την εταιρία τι κανεις? Τωρα επιστρεφουνε χρηματα η σου λενε να πας Αθήνα?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Εντάξει σχεδόν συμφωνούμε ότι η Ryanair τα θέλει όλα δικά της και δεν είναι αξιόπιστη.Αλλά απο την άλλη οι νέοι φόροι(αύξηση ΦΠΑ,τέλος διανυκτέρευσης) υπάρχει πιθανότητα να κάνουν ζημιά και μάλιστα τώρα που η τάση είναι ανοδική και την χρειαζόμαστε απελπισμένα θα έλεγα.
Ξέρω το θέμα είναι "ελαφρώς" πολιτικό όποτε προσοχή.....
Δεν ξέρω αν είναι σε θέση η κυβέρνηση να μην συζητάει κάποια,οποιαδήποτε επιχειρηματικά σχέδια...όποια και να είναι αυτά.Δεν λέμε οτι πρέπει να υποχωρούν πάντα,αλλά να ακούνε όλες τις προτάσεις και να δέχονται η να αρνούνται με επιχειρήματα.....
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Τι γινεται με εμας που εχουμε κλείσει απο Θεσσαλονίκη Ιούλιο για Βερολίνο? Παει? Γιατι βλέπω οτι δεν δείχνει τις πτήσεις.... Πάντως νομίζω πολλοί κλείνανε οχι επειδη είχε φτηνά εισιτήρια αλλα γιατι δεν μπορούμε όλοι να πηγαίνουμε Αθήνα για ενα ταξιδι.... Σίγουρα δεν ειναι αξιόπιστη αλλα οταν έβρισκες τον προορισμό που ήθελες μονο από αυτη την εταιρία τι κανεις? Τωρα επιστρεφουνε χρηματα η σου λενε να πας Αθήνα?
Επηρεάζονται και οι πτήσεις του Ιουλίου;Λίγο νωρίς δεν είναι;Σε κάθε περίπτωση επικονώνησε μαζί τους για να κάνεις έγκαιρα τον προγραμματισμό σου.Ιδιαιτερα αν εχεις κλείσει και ξενοδοχείο.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Πάντως,το να μπορούμε να έχουμε περισσότερο τουρισμό κατά τη χειμερινή περίοδο,θα μπορούσε να είναι ένα πεδίο συζήτησης.Και σίγουρα,όλοι μας θα είμαστε ωφελημένοι.
Η Θεσσαλονίκη κόντεψε να το καταφέρει με ρώσους, τούρκους, ισραηλινούς και φυσικά την ράυαν, δεν ξέρω όμως πόσο το όραμα ενός ανθρώπου μπορεί να προχωρήσει σε μια χώρα που ζει τρώγοντας τις σάρκες της.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τι γινεται με εμας που εχουμε κλείσει απο Θεσσαλονίκη Ιούλιο για Βερολίνο? Παει? Γιατι βλέπω οτι δεν δείχνει τις πτήσεις.... Πάντως νομίζω πολλοί κλείνανε οχι επειδη είχε φτηνά εισιτήρια αλλα γιατι δεν μπορούμε όλοι να πηγαίνουμε Αθήνα για ενα ταξιδι.... Σίγουρα δεν ειναι αξιόπιστη αλλα οταν έβρισκες τον προορισμό που ήθελες μονο από αυτη την εταιρία τι κανεις? Τωρα επιστρεφουνε χρηματα η σου λενε να πας Αθήνα?
Είχες κλεισει με Ryanair από Θεσ/νικη για Βερολίνο τον Ιούλιο; Είσαι σίγουρη;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Αχ τι βλακεια... Μπερδευτηκα.... Με easy έκλεισα.... Εχω στο μυαλό μου αλλο ταξιδι , για αυτο.... Κοιτούσα κ τις 2 κ τελικά ευτυχώς επέλεξα easy..... Τζαμπα αχχωθηκα.... Οτι να ναι....
Είχες κλεισει με Ryanair από Θεσ/νικη για Βερολίνο τον Ιούλιο; Είσαι σίγουρη;
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Αχ τι βλακεια... Μπερδευτηκα.... Με easy έκλεισα.... Εχω στο μυαλό μου αλλο ταξιδι , για αυτο.... Κοιτούσα κ τις 2 κ τελικά ευτυχώς επέλεξα easy..... Τζαμπα αχχωθηκα.... Οτι να ναι....
Γιατί οι πτήσεις από Θεσσαλονίκη ξεκινούν τον Οκτώβρη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.792
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom