Ryanair Ryanair news

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Το έχει απορρίψει ο Ο'Λίρι σε παλιότερες δηλώσεις του. Γιατί δεν κάνετε ένα petition οι Έλληνες φανς της Ryanair;
Ναι το ξέρω,κάπου το είχα διαβάσει.
Όντως κάτι πρέπει να κάνουμε εμείς οι φανς.
Μα να έχει η Θεσσαλονίκη και μεις στην Αθήνα τίποτα?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Έχει μεγάλους φόρους το αεροδρόμιο της Αθήνας.
Και regular εταιριες για ολους τους μεγαλους ευρωπαικους προορισμους, που κανουν αρκετες προσφορες και βαζουν καλες ανταποκρισεις...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Δεν κατάλαβες,αυτά που λέω στο προηγούμενο ποστ χωράνε στη χειραποσκευη με τις διαστάσεις που ξέρουμε.Οπότε είμαι 70€ - και αλλά τουλάχιστον 50 ευρώ διάφορα εισιτηρίου όπως λες,πάμε στα 120 τουλάχιστον.
Σημαντική διαφορά δε νομίζεις?

Όσο για το αν μας συμπεριφέρονται σαν ζώα,δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι τετοιο,όλα είναι άψογα, και έχω πετάξει παρά πολλές φορές μαζί της.
Εσύ που το λες αυτό έχεις πετάξει μαζί της και έχεις ανάλογη εμπειρία ή μόνο από όσα διαβάζεις?

Τέλος πάντων τη συζήτηση αυτή την έχουμε κάνει παρά πολλές φορές και δεν οδηγεί πουθενά.
Μπορεί η είσοδος της να ρίξει τις τιμές στις άλλες εταιρείες?Αυτό θα ήταν κέρδος για τον κόσμο που ταξιδεύει.
Στην Αθηνα δεν θα μπει για τον απλο λογο οτι στην επαρχια την πληρωνανε για να πεταει, κατι που δν θα γινει ποτε...

Επισης οσα εγραψες, πολυ αμφιβαλλω αν χωρανε στη χειραποσκευη
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Δηλαδή προτιμάς να πετάς με ένα μπακ-πακ με δυο αλλαξιές για να πιεις μερικά μοχίτο περισσότερο;
Πρωτον τι ειναι το μπακ-πακ δεν ξερω
Δευτερον οταν παω καπου κοιταζω τα εισητηρια να ειναι οτι πιο φτηνο βρισκω(μακαρι να εβρισκα και με 5 ευρω και να καθομουν ορθιος)προτιμω να τα ριξω στο ξενοδοχειο τα λεφτα και σε αλλα που μου αρεσουν.
Τριτον αυτα τα λιγα ταξιδια που εχω κανει
Αιγυπτο πηγα με egyptair
Kων/πολη με ολυμπιακη
Βουδαπεστη με malev
Ρωμη με ryanair
Δεν καταλαβα και καμμια διαφορα,το μονο ηταν στην τιμη οτι περυσι πηγα στην Ρωμη με σχεδον 80 ευρω 2 ατομα πηγαινε ελα.Αν πηγαινα με 300 ευρω εισητηριο λετε να μου πιανοταν καλυτερα?Δεν εχω μπει σε μεγαλα και καλα αεροπλανα οπως τα λετε εσεις να εχω αποψει αλλα για ταξιδια μεχρι 2-3 ωρες καλες ειναι και αυτες οι ψαροκασελες να πηγαινουμε και εμεις οι αφραγκοι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στην Αθηνα δεν θα μπει για τον απλο λογο οτι στην επαρχια την πληρωνανε για να πεταει, κατι που δν θα γινει ποτε...
γιατι, μονο οπου την πληρωνουν παει? αν υπαρχει ψωμι με τα κριτηρια της θα παει κ απληρωτη..
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
a_nikos said:
Στην Αθηνα δεν θα μπει για τον απλο λογο οτι στην επαρχια την πληρωνανε για να πεταει, κατι που δν θα γινει ποτε...
Στη Θεσσαλονίκη, αν δεν κάνω λάθος, δεν την πληρώνουν πλέον.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Έχω την εντύπωση ότι είναι σε εκκρεμότητα η πληρωμή της Ryanair από τον Οργανισμό τουρισμού Θεσσαλονίκης. Πέρα από μια συμφωνία για κούρεμα στο πόσο που είχε ανακοινωθεί δεν έχουμε ενημέρωση για κάποια άλλη εξέλιξη. Πάντως οι τιμές φέτος από Θεσσαλονίκη είναι αρκετά αυξημένες, από την άλλη έχει διατηρήσει τους περισσότερους προορισμούς και προσέθεσε και μερικούς ακόμη (Βρέμη, Χανιά κλπ)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Πρωτον τι ειναι το μπακ-πακ δεν ξερω
Δευτερον οταν παω καπου κοιταζω τα εισητηρια να ειναι οτι πιο φτηνο βρισκω(μακαρι να εβρισκα και με 5 ευρω και να καθομουν ορθιος)προτιμω να τα ριξω στο ξενοδοχειο τα λεφτα και σε αλλα που μου αρεσουν.
Τριτον αυτα τα λιγα ταξιδια που εχω κανει
Αιγυπτο πηγα με egyptair
Kων/πολη με ολυμπιακη
Βουδαπεστη με malev
Ρωμη με ryanair
Δεν καταλαβα και καμμια διαφορα,το μονο ηταν στην τιμη οτι περυσι πηγα στην Ρωμη με σχεδον 80 ευρω 2 ατομα πηγαινε ελα.Αν πηγαινα με 300 ευρω εισητηριο λετε να μου πιανοταν καλυτερα?Δεν εχω μπει σε μεγαλα και καλα αεροπλανα οπως τα λετε εσεις να εχω αποψει αλλα για ταξιδια μεχρι 2-3 ωρες καλες ειναι και αυτες οι ψαροκασελες να πηγαινουμε και εμεις οι αφραγκοι.
1. Αναφερεται σε σακιδιο πλατης.
2. Μια κανονικη εταιρια σε συγκριση με μια LoCo εχει τις δωρεαν αποσκευες, το catering, τις προκρατημενες θεσεις, την δυνατοτητα ανταποκρισεων και την προτιμηση στα κυρια αεροδρομια της εκαστοτε πολης(αυτο ισχυει κυριως στο εξωτερικο). Αυτα για πολλους ειναι αρκετοι λογοι να προτιμησουν μια regular εταιρια και οχι μια χαμηλου κοστους.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Εγω που πηγα Μαιο στην Ρωμη δεν πηγα με σακιδιο αλλα με την βαλιτσα που θελει η εταιρια,μια χαρα χωρεσαν τα πραγματα που ηθελα να παρω μαζι μου.Τωρα για τον χειμωνα δεν ξερω....θα ειναι θεμα.Αλλα αν εισαι ζευγαρι δινεις και αλλα 30 και βαζεις και αλλον εναν μεσα.χαχαχα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom