1. Εκπτώσεις Aegean για όλους τους προορισμούς του εξωτερικού! Δείτε ΕΔΩ
  2. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο / Ιούνιο / Ιούλιο 2011! Κάντε κλικ εδώ!

Ιταλία TRENITALIA ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος sigelman, στις 26 Μαρτίου 2010.

1. sigelman

sigelman New Member

Καλησπερα

Θα ταξιδεψω ΡΩΜΗ - ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ.

Ειδα στο trenitalia οτι υπαρχει μια προσφορα μειον 30% αν κλεισω σημερα αλλα παραλληλα διαβαζω στα στοιχεια της διαδρομης.

Reservations must be made in Italy.

Ξερει κανεις τι ενοει ;

Εχει βγαλει κανεις εισητηρια απο το internet ;

Δηλαδη με την πιστωτικη δεν μπορω να κλεισω ;

Eυχαριστω.

2. Μοιραστείτε τη σελίδα

3. alexstef2

alexstef2 Member

Από το σάιτ της τρενιτάλια μπορείς να κλείσεις κανονικά είτε από εδώ είτε από εκεί, αν λειτουργεί το σάιτ, γιατί στη περίπτωση μου και τις δύο φορές που πηγα Ιταλία μου κλείνει το πήγαινε και στο εισιτήριο της επιστροφής μου βγάζει προβλήματα.
    Πάντως οι τιμές στα ιταλικά τρένα είναι συνήθως φιξ, όχι όπως πχ στα Αγγλικά που αλλάζουν συνέχεια. Επίσης θα σου πρότεινα αν έχεις χρόνο να πάρεις regionale με την ένδειξη R - είναι εξίσου πολύ άνετο όπως το ιντερσίτι και κοστίζει το μισό ακριβώς. Κάνει περίπου 20% με 30% παραπάνω χρόνο αναλόγως την απόσταση. Επίσης η διαφορά με -ον λάιν κράτηση και -να το πάρεις επι τόπου το εισιτήριο είναι ότι στη πρώτη σου κλείνει ένα συγκεκριμένο δρομολόγιο με συγκεκριμένη ώρα ενώ στη δεύτερη ανοικτό εισιτήριο περίπου δύο μηνών. Προσωπικά προτιμώ τη δεύτερη γιατι τα δρομολόγια είναι πολλά και μπορείς να βρεις και την ίδια μέρα.
    Για τη συγκεκριμένη προσφορά που λες δε γνωρίζω μήπως έχει επιπλέον περιορισμούς

Μοιραστείτε τη σελίδα