Ινδονησία Ubud, το δικό μου Μπαλί

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Σχετικα με τα ανταλλακτηρια συναλλαγματος στο Μπαλι οταν δινουμε χρηματα
τα μετραμε μπροστα στα ματια του υπαλληλου ενα-ενα νομισμα αργα και δυνατα ωστε να μην υπαρχει περιθωριο λαθους.

Αν του δωσουμε χρηματα πακετο να τα μετρηση και να μας τα ανταλλαξει υπαρχει μεγαλη περιπτωση σε ωρα που δεν προσεχουμε η και να προσεχουμε να ριξει μερικα στο πατωμα καθως τα μετραει.

Ειναι συχνο φαινομενο αυτο που αν σας συμβει μπειτε και σεις μεσα απο τον κισε και παρτε τα χρηματα απο τα ποδια του...που και καλα του επεσαν.

manoo ευχαριστω πολυ για την ιστορια και ευχομαι την επομενη φορα που θα πας στο χωριο ναχεις ενα μηνα μπροστα σου για να το χορτασεις.

Παντα τετοια!!!
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Κι από εμένα ευχές για πολύμηνη ή και μόνιμη διαμονή!
Χρησιμότατες πληροφορίες.
Και εις άλλα με υγεία!
 

maria sparti

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
γεια σας..θελω την βοηθεια σας..σκεφτομαι για γαμηλιο ταξιδι τον αυγουστο να συνδυασω συγκαπουρη-μπαλι..γιατι σκεφτομουν να συνδυασω την συγκαπουρη που εχω ακουσει τα απιστευτα με κατι εξωτικο και χαλαρωτικο,χωρις να ξεφυγει το κοστος (οπως πχ Μαλδιβες)..με εχουν μαγεψει οι ιστοριες σας αλλα μαλλον δεν ενδεικνυται για ξεκουραση γιατι εχει πολλα πραγματα να δεις..δεν ξερω βοηθεια!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Το γεγονός ότι στο Μπαλί ή κάπου αλλού έχεις πράγματα να δεις, δε σημαίνει ότι δεν είναι χαλαρωτικό το μέρος...εσύ ρυθμίζεις τι θέλεις να κάνεις, δε χρειάζεται ντε και καλά να πας παντού, δεν έχει τόσο νόημα.
Εγώ πάντως βρίσκω πολύ χαλαρωτικό να περπατάω στους ορυζώνες, να βλέπω τελετές σε ναούς, να μυρίζω τα στικάκια, να κάνω μασάζ σε υπέροχα μέρη στη φύση, να ακούω τα πουλιά να κελαηδούν, να αράζω για καφέ-φαγητό στο Sari Organic....αλλά για όλα αυτά, ξέχνα τα οργανωμένα πακέτα που θα σε τρέχουν μαζί με τα άλλα ζ....τουριστο-γαμήλιους εννοώ. Πάρε παράδειγμα τη φίλη εδώ που το χάρηκε στο έπακρο...
 

Emily_mrz

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Πολύ καλησπέρα Manoo , πραγματικά ενθουσιάστηκα τόσο πολύ με τις περιγραφές σου για Ubud , εμείς σχεδιάζουμε να πάμε τέλη Οκτωβρίου και για να σου πω την αλήθεια είμαστε εντελώς άσχετοι με την Ταϊλανδή με ένα τσεκάρισμα που έκανα στα ξενοδοχεία για Ubud έχω ξετρελαθει ειναι όλα όπως ακριβώς επιθυμούμε ξύλινα και παραδοσιακά ο μόνος μου ενδοιασμος ειναι η απόσταση με τις γύρω περιοχές δηλαδή εμείς θελουμε να κάνουμε και τα μπανακια μας στις παραλίες και επειδή θελουμε να κάνουμε και τον γάμο σε μια τέτοια παραλία καταλαβαίνεις οτι θα έχουμε εξερευνήσεις για εξερευνήσεις ....εύχομαι να μου απαντήσεις σύντομα σε ευχαριστω ❤❤❤
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom